Babiš si znovu nastavuje stát pod sebe. Tentokrát ve zdravotnictví.
Po masivních dotacích pro Agrofert přichází druhý velký byznys skandál.
Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Adama Vojtěcha (ANO) chystá daňové zvýhodnění nadstandardních preventivních zdravotních programů. https://t.co/lczBNC9i5n#Babiš#zdravotnictví#korupce#CZ
20
6
NEOVLIVNICZ
@NEOVLIVNICZ · 22.6.2026
14 miliard pro Babišovy kliniky. Věřte nebo ne, já netušil, co dělají, říká Vojtěch
Ministerstvo zdravotnictví se chystá daňově zvýhodnit zdravotní programy, které poskytují kliniky spadající pod Babišův SynBiol.
Ministr Vojtěch tvrdí, že netušil, co přesně zařízení jeho vládního šéfa poskytují za služby. Detailní rozpis plateb pro Babišovy kliniky uvnitř textu.
https://t.co/xlNh1gVH8h#Zdravotnictví#Babiš#politika
128
24
Petr Fiala
@P_Fiala · 22.6.2026
Včerejší protest proti postupu vlády v otázce veřejnoprávních médií zcela jasně ukázal, že lidem vadí, že kabinet Andreje Babiše chce ČT a ČRo dostat pod svoji kontrolu. ❌ https://t.co/qthI0byt1q#Protest#Media#Babiš#CZ
37
5
Pavel Jechort 🇺🇦
@PJechort · 22.6.2026
Nechci, aby mě babiš okrádal. Co se stane s ním, je mi upřímně jedno. Krade moje peníze. Krade vaše peníze. Varianta, že potáhne k čertu je za mě naprosto oukej. #Babis#korupce#politika
100
4
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 21.6.2026
Pane Babiši, nikdo netouží, abyste umřel. Všichni jenom chtějí, abyste nekradl.
A v tom je výrazný rozdíl‼️ #Babis#korupce#politika
Babiš na Primě v duchu nejlepších estébáckých tradic, když přišla řeč na Prokopa: "Mimochodem, proč se nikdo nikdy nezeptal Fialy na ten jeho obrovský majetek v Trpíně? Jsou o tom různé zvěsti, ale na to se nikdo neptá."
Neptá? Stačila minuta na Googlu.
https://t.co/KZ9DLl1Tkv#Babiš#Politika#Fiala
102
7
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
V dnešní Partii s Babišem přišla na přetřes i role jeho "pravé ruky" Tünde Bartha.
K tématu @BohumilPecinka v aktuálním @Reporter_CZ:
Babišova vláda funguje právě tak, jaké je mentální nastavení premiéra. Styl vedení vládní sestavy věrně kopíruje způsob řízení holdingu Agrofert z doby, kdy v jeho čele stál Andrej Babiš – málo standardizovaných procesů a postupů, dění se řídí momentálními náladami šéfa. Ty nutně nejsou špatné, jen bývají často nepředvídatelné: když s ním spolupracujete, nikdy nevíte, odkud vám nebo na vás něco přiletí.
Vypráví se, že za Babišova vedení panoval v Agrofertu někdy totální chaos, někdy kreativní chaos. Většinu času měl po svém boku nějakou ženu středního věku, která jeho roztěkanost dokázala usměrnit. V české vládě plní tuto funkci šéfka Úřadu vlády Tünde Bartha. To ona strukturuje premiérův den a má rozhodující slovo v personálních věcech.
Ambiciózní místopředseda hnutí ANO Robert Králíček, který byl před volbami stínovým ministrem vnitra, by o tom mohl mluvit. To, že mu nebyla nakloněna paní Tünde, údajně způsobilo, že se nejdříve nestal ministrem a později ani poradcem pro národní bezpečnost. Když si přes Babiše vynutil alespoň funkci zmocněnce, přišel o ni velmi záhy. #Babiš#politika#ČeskáRepublika
102
4
Ján Simkanič
@Simindr · 21.6.2026
Dnes Andrej Babiš předvedl variaci na tenhle vtip, když vysvětloval, kde v rozpočtu vezme peníze na veřejnoprávní média po zrušení koncesionářských poplatků.
- Pane Babiši, odkud berete peníze?
- Z nočního stolku.
- A kdo vám je dává?
- Moje žena.
- A ta je bere odkud?
- Já jí je dávám.
- A vy máte peníze odkud?
- No, vždyť říkám, že z nočního stolku. #Babiš#vtipy#rozpočet
106
10
Paula
@Paula44212447 · 21.6.2026
MA GOOOOOR!
V jedné mé vládě mě lidi neměli rádi...
tak teď mám ministry kteří nejsou tak úplně kompetentní, ale mám je rád! 😆
Tenhle vtipný kousek je o @OtoKlempir a @Prazsky_Espedak a tousťáku 🤡
Jinak tedy hodina a půl monologu oligarchy @AndrejBabis na @CNNPrima byl opět naprostý bizár!
Malinko zrychleno...
#babišjeblb#politika#humor#českárepublika
127
7
Robert Ágh
@reflektorbob · 21.6.2026
Prý Babiš při jakémkoliv projednávání bodů se střetem jeho zájmů z vlády odchází.
Tvrdí to @alenaschillerov.
Zase lže.
To by tam Babiš vůbec na vládě nemohl sedět. #Babiš#politika#českárepublika
104
8
🇺🇦
🇺🇦🇨🇿Enela🇬🇪🇮🇱
@Enela96 · 21.6.2026
Pokud jste měli Bingo, na rozhovor s Babišem tak odškrtněte:
✅ Babiš neodpoví na otázku
✅ Babiš zapomíná slova
✅ "Zlá opozice"
✅ Politický soud
✅ Nevím, co dělají moji poslanci
✅ Prohráli volby
✅ Antibabiš
✅ Makám
✅ Jsem bohatý, takže nekradu
https://t.co/pHT86z1jK7#Babiš#politika#rozhovor
111
5
Peťulína Markvartová
@PeulnaMarkvart1 · 21.6.2026
Andrej Babiš ke střetu zájmů 👍👍
"Já jsem bohatý člověk, já nepotřebuju dělat podvody za 50 tisíc jako Hřib, nebo Richterová"👏👏
Tenhle nový Babiš, který se s nima nesere je přesně můj šálek čaje🍵👏😎 https://t.co/RMKZdt9Ilp#Babiš#politika#střetzájmu
108
10
🇺🇦
🇺🇦🇨🇿Enela🇬🇪🇮🇱
@Enela96 · 21.6.2026
Od Stanislavy Gabriel Waldštejn:
"Sleduji😄 Babiše na Primě.
Co od něj očekávat? Chaos?
Vlastně ano.
Nejsme zvyklí vídat ho mimo pečlivě natočená a týmem připravená videa.
Právě v živém studiu se ukazuje jeho přirozený projev bez nápovědy a bez možnosti střihu.
A tam se ukazuje, že by nezvládl protivníka ani náročnější diskusi.
Jeho projevy jsou roztříštěné, obsah komunikace neukotvený.
Vytahuje z hlavy to, na co si zrovna vzpomene.
Slovo „samozřejmě“ zazní snad stokrát za rozhovor.
U témat, která vyžadují odbornost opět chybí hlubší vysvětlení a odborná argumentace.
Na položené otázky neodpovídá přímo, odskakuje k jiným tématům a nezřídka sklouzává k sebechvále či útočnosti na druhé.
Ať se moderátorka dotkne jakéhokoli tématu, chybí rozhled a odborná hloubka.
Odpovědi jsou na velmi základní úrovni. Babiš se snaží, je vidět, že se kontroluje, ale odborná úroveň jeho vystupování je dlouhodobě slabá.
Celkově jeho projev působí jako nenáročný zájmový rozhovor určený určitým seniorům nebo občanům, kteří se spokojí s nenáročností.
V odbornější části se vzdělanější veřejnost prakticky nic nového nedozví.
Na Babišovi je navíc patrné, že má obavy, jak rozhovor zvládne.
Pokud dostane nepříjemnou otázku, často začne útočit na ostatní politiky, zejména osočuje opozici, média…
Ani tentokrát nechyběly výstřižky z novin a odvádění pozornosti od tématu.
Bez kontroly také často míchá česká a slovenská slovíčka, což jeho projev činí ještě chaotičtějším.
Úroveň komunikace je tristní, jazykový projev podprůměrný.
Chybí kultivovanost jazyka, schopnost přesně formulovat myšlenky i širší přehled o probíraných tématech.
Celkově jde o pohled na politika, který nepředstavuje důstojnou tvář české země.
Právě živé rozhovory bez možnosti střihu a pečlivé přípravy ukazují limity jeho vystupování mnohem více než jakákoli předem připravená videa.
Ke konci rozhovoru vnímáme už jeho rozkolísanost a stále těžší sebeovládání, které sklouzává do agresivních odpovědí…
No, nedá se na to dívat, natož poslouchat…" #politika#diskuze#Babiš
129
20
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 21.6.2026
Tak Babiš je altruista!😆
Nejlepší část, to je úplně studijní materiál.
"Nevím, neznám Agrofert. Všichni chtějí, aby Babiš zemřel, protože Babiš nekrade, sem altruista, sem bohatééééj. Za všechno může Fiala a redaktoři Seznamu."
Tománková: Já vůbec nevím, o čem mluvíte.
😂 https://t.co/lyN0nsMmbK#Babiš#politika#humor
280
30
🇺🇦
🇺🇦🇨🇿Enela🇬🇪🇮🇱
@Enela96 · 21.6.2026
Moderátorka se Schillerové ptala, jestli máme věřit, že Babiš nemá vliv na své ministry (v rámci přidělování např. dotací).
Schillerová samozřejmě pěla ódy na Babiše a dštila oheň na zlou opozici, která jenom nechce, aby Babiš byl v politice.
A pak řekla tu perlu, že Babiš z jednání vlády odchází pokaždé, když by mohl být ve střetu zájmů. 🤦 #politika#Babiš#vláda
108
6
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
Jana Klímová: Na první pohled to podle slov premiéra vypadá, že se zdroji vlastně v jinak zadlužené státní kase nebude žádný problém. Jenže jak už jsme u Andreje Babiše trochu zvyklí, nic není úplně tak, jak to říká nebo to zvenku vypadá.
https://t.co/mF831uDWiShttps://t.co/gY15KTG59A#politika#Česko#Babiš
Babišova vláda debilů je unikátní v mnoha ohledech. Ovšem v jednom ohledu nemá od takzvané revoluce konkurenci.
Člověk totž nemůže pociťovat ani elementární respekt ani k jednomu jejímu ministrovi.
Historicky v každé vládě byl aspoň jeden, který si zasloužil úctu.
Tady ne. #ČeskáPolitika#BabišovaVláda#Respekt
245
21
ODS
@ODScz · 20.6.2026
Nechcete rovnou přijmout zákon, že Andrej Babiš může okrádat stát?
@makupka k Aleně Schillerové v Za pět minut dvanáct #politika#Babiš#zákon