Další líbivé kecy v kleci. Jen to má jeden háček: tohle pseudořešení zase pomáhá jenom těm, kteří už hypotéku mají.
Člověku, kterému banka hypotéku nedá, to nepomůže vůbec. Nedojde ke snížíení cen bytů. Nedojde ke snížení měsíčních splátek. Nepostaví se jediný nový byt.
Když stát přidá peníze kupujícím, ale bytů víc nebude, logicky se stane jediné - ceny bydlení vyletí ještě víc nahoru.
Tohle je další populismus papalášské party. Skutečný akční plán pro bydlení tahle vláda nemá. My s Piráty ho máme. #bydlení#hypotéky#politika
101
4
Lukáš Vlášek 🇨🇿🇺🇦
@lukas_vlasek · 16.6.2026
Jakože Babiš má hodinky a my máme čas? Nebudou hořet auta v ulicích. Nebudou rozbitý výlohy. Kultivovaný občanský nesouhlas, viz. Letná, kde jsem byl. Ale tohle demokratický a kultivovaný vyčkávání na a za pravdu a lásku v kontextu probíhající války za humny a při probíhající destrukci našeho státu jako kořisti po vyhraných volbách, se nám může šeredně vymstít. Ale bohužel souhlasím s Petrosem. Pořád ještě jsme parlamentní republika a jiný možnosti, jak ukončit současnou vládu, než svobodný a demokratický volby, nemáme.
via @PetrosKecyaPoli #politika#demokracie#občanskáaktivity
106
13
Seznam Zprávy
@seznamzpravy.cz · 16.6.2026
Petr Fiala, bývalý předseda ODS a premiér, nevyužívá svůj potenciál jako opoziční lídr, neboť místo přiznání vlastních chyb po prohraných volbách se v roli veřejného intelektuála více akcentuje jako politik, což může ODS škodit v budoucích volbách. #PetrFiala#veřejnýintelektuál#politika
Prezident o ČT a ČRo:
"Jestliže někdo řekne, že chce zbavit občany nutnosti platit za něco, co nesledují, no tak teď to budou platit opravdu všichni, protože když to půjde ze státního rozpočtu, tak se to týká všech..."
Něco mi říká, že tady vláda opět narazí do zdi.😀 https://t.co/7eh4SfP63I#politika#ČT#vláda
141
22
Vasyl Kapustej
@Lord_of_war_95 · 16.6.2026
„Donalde, nemáš žádné karty.“
„Donalde, neměl jsi tu válku začínat, když jsi nevěděl na 100%, že ji vyhraješ.“
„Donalde, a omluvil ses, a poděkoval jsi?“
„Donalde, a co ti zápasníci v Bílém domě, ti nemusí nosit obleky?“ https://t.co/EfWtaDTFwQ#politika#humor#dvodnes
144
11
Jan Moláček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦
@janmolacek · 16.6.2026
@cabanmart Podle mě to schválej takhle a částka se tam bude měnit v reálném čase, třeba jako ceny na benzínce, podle toho, jak se zrovna Babišovi s Okamurou líbily zprávy. #politika#zprávy#ekonomika
102
0
PE
Petros Michopulos (Kecy&Politika)
@PetrosKecyaPoli · 16.6.2026
@janmolacek @cabanmart Normálně postaví na Kavky a na Vinohradskou totem v barvách Agrofertu a tam to číslo bude naskakovat podle toho jak se budou redaktoři chovat na tiskovkách vlády 😁👌🏻. #Agrofert#tiskovky#politikářství
⚠️ Potvrzeno. Dopis je autentický, ústní rozkaz vydal generál Haratek. Na výboru se budeme detailně ptát, jak se vyřešily přestupky, kdo o nich rozhodoval (a zda nebyl podjatý) a jaký je konečný závěr. Politická aktivita @VeInKyS nezapadne. Pod novým NGŠ se to už nesmí opakovat. #politika#generálHaratek#právo#CZ
0
0
✙ 🇨🇿 Kamil Krilov 🇺🇦 ✙
@KamilKrilov · 16.6.2026
V roce 2008 byl základní hrubý plat poslance 61 400 Kč, průměrný příjem i s náhradami 130 000 Kč.
V roce 2025 (tedy loni) byl plat poslance 109 500 Kč, s náhradami 270 000 Kč.
Nárůst poslaneckých platů za toto období tedy činil 78%, včetně náhrad 108%.
Pokud tedy chce tahle vláda národní hanby vracet rozpočet ČT a ČRo na úroveň roku 2008, protože "se musí šetřit", doporučuju aby šel Babiš s Klempířem příkladem a vrátili poslanecké platy a náhrady také na úroveň roku 2008.
To by znamenalo úsporu asi 340 milionů Kč.
Nemáte zač. #politika#platy#úspory
Tohle je oficiální, vládou schválené paragrafové znění zákona o financování médií veřejné služby.
Částka se tam samozřejmě dopíše tužkou, až to schválí sněmovna. https://t.co/NLvTDBrQaw#Média#Zákon#Politika
Vance: Na prezidentovi je zajímavé, že to nedává okázale najevo, ale je to věřící člověk (😂). Přemýšlí o velmi hlubokých otázkách... Odkud jsme přišli? Kam směřujeme?
Kam směřuje Donald je celkem jasný... 😈 https://t.co/N0t1LEJH8z#politika#DonaldTrump#hlubokéotázky
103
4
🇺🇦
🇺🇦🇨🇿Enela🇬🇪🇮🇱
@Enela96 · 16.6.2026
Vždycky, když čtu komentáře typu "proč nebyla minulá vláda na Babiše drsnější", tak si vzpomenu na tento článek. 🤷
Odpověď je, že když byli, tak se vyrojili strašně chytří komentátoři, kteří to označili za "trapné". https://t.co/LTiRRL6Qys#politika#komentáře#vláda
101
14
Nikola Žítková
@nikkizitkova · 16.6.2026
@VxalCZ Můžu napsat, že proces minulé vlády, jak se rozhodla zvýšit poplatky bez nějaké diskuze a jak nesmyslně rozšířila okruh platičů, má velkou zásluhu na tom, kolik lidí za tohle nyní tleská? #politika#vláda#poplatky
106
0
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 16.6.2026
@ZahradilJan @ODScz Seznamte se: Motoristé sobě, strana mafiánů, kolotočářů, veksláků a nedovzdělaných parazitů přisátých na stát, protizápadní, pročínská, proruská.
Úplně stejně jako SPD, ANO, a KSČM. Rozdíl nula. #politika#Česko#volby
112
1
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 16.6.2026
To zaříznutí médií bolí snad ještě víc než včera.
Nejvíc šokující fakt, že 37 let žijeme ve svobodě, ale mentálně nám VŽDY vládli komunisti a zakuklený rusáci - Klaus, Zeman, Babiš, Paroubek, atd.
Jediný období z těch neuvěřitelných 37 let, kdy se překrývala funkce prezidenta i premiéra, byly tři roky s Petrem Pavlem a Petrem Fialou.
TŘI roky z 37 let!😭
Období, kdy oba dva nejvyšší státníci byli skutečně prozápadní, hodnotoví, proevropští, demokraticky smýšlející a štítili se ruska a brali ho jako hrozbu.
I když tu byl Havel nebo Topolánek, vždycky na to byli sami, s někým bojovali a bylo to jen přežívání. Stejnou situaci zažívá Petr Pavlem a touhle STB vládou.
Když vidíš socany Paroubka, Kavana, jak zpívají s komoušema internacionálu, Zaorálka, Zemana, Klause, jak se všichni rochní s Rajchlem, s Konečnou, tak je ti z toho fakt na blití... Doslova každej, kdo se kolem nich dřív motal, je dneska russák jak poleno nebo dezolátní svoloč.
A teď zase budeš čekat, jestli se stane za tři roky zázrak... #svoboda#politika#demokracie