Piráti odmítají podpořit návrh zákona o referendu, přestože to mají ve volebním programu a vymlouvají se na naší vládní koalici. K prosazení zákona přitom potřebujeme ústavní většinu, tedy 120 hlasů, přičemž naše vláda má 108. Referendum je přitom o přáních občanů, nikoli o vládní koalici. Naše vláda podala zákon o referendu minulý týden. #referendum#politika#Piráti
118
18
Martin Dvořák 🌈
@_MartinDvorak · 8.6.2026
”Extrémní případ kohabitace“, který měl vstoupit do učebnic politologie, se postupně mění v dětinskou hru na schovávanou. A možná do těch učebnic opravdu vstoupí.
Jako příklad vrcholné politické neobratnosti.
Prezident může vést českou delegaci na Valném shromáždění OSN, ale o jeho účasti na summitu NATO vláda stále nedokáže rozhodnout?
Čím déle to odkládá, tím méně jde o NATO a tím více o demonstraci nerozhodnosti. Vlády si přece občané nepořizují proto, aby odkládaly rozhodnutí. Ale proto, aby je dělaly. #politika#rozhodnost#NATO
183
16
Miroslava Němcová
@Nemcova_Mirka · 8.6.2026
Je to Babišova hra, příprava jeho obvyklé křivácké argumentace: “Prezident má OSN, já NATO. Podělil jsem se, prezident nemůže mít všechno.” #BabišovaHra#Politika#Křiváctví#CZ#US
13
0
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 8.6.2026
Když prezidenta posloucháte, tak to je taková ostuda, jak s ním vláda jedná!
Řeknou mu osmého, pak zase 22. nebo mu nejsou schopní dva měsíce odpovědět.
To je fakt síla. 🫣
Jediný plus, že mu schválili cestu na Valné shromáždění OSN, čímž dříve vyhrožoval Micinka... https://t.co/F6yRvp57fd#politika#vláda#prezident
Jsem přesvědčený, že by účast prezidenta na summitu NATO byla přínosná. Je bez debat, že jeho pravomocí je reprezentovat ČR v zahraničí a je jasné i to, že by to dělal i důstojně. Celá šaráda ohledně toho, zda mu vláda umožní jet či ne, je trapná a Česko jen poškozuje. A oddalování rozhodnutí tuto taškařici jen zbytečně protahuje. Nicméně si cením přístupu pana prezidenta, který řekl, že by na summit nevycestoval po vlastní ose, pokud domluva skutečně nebude možná. Je úlevné, že aspoň někdo má na mysli zájem Česka před svým uraženým egem - a pan Macinka to fakt není. #NATO#politika#Česko
169
9
Roman M🐦
@Fbeyeee · 8.6.2026
Sledovat ty záchvaty v ruských médiích ohledně arménských voleb bavilo a baví. Napřed Pašinjan jasně prohrál, pak sice vyhrál, ale nemá většinu, pak sice má většinu, ale ne ústavní a teď vlastně Pašinjan prohrál, protože nemá 50 % 😁 #Arménie#politika#volby
Alena Schillerová je královna dluhů. Takže nepřekvapuje, že nás chce zadlužovat i dál, jen letos už se nebude moct vymlouvat na Stanjuru. Jsem zvědavý, jakou báchorkou bude tu totálně nezodpovědnou dluhovou spirálu obhajovat tentokrát. https://t.co/6Qm3ltLIUl#dluhy#politika#ekonomika
Vzpomínáte si, jak jsem psala, že i @TatanaMala byla překvapena z přesunu agend ze @strakovka na ministerstva? (což sama naznačila na FB)
Že byla také na dovolené, jako Pavel #Bém?
Tak hovno hovno slavný soude, ona byla RADĚJI na dovolené...
aby se jí nemohl nikdo na nic ptát!
Přečtěte si to, co zveřejnil @Posledniskaut 🙏🏽
@TatanaMala se snaží manipulovat lidi přes citečky, jako Mrázová slzičkami...
jenže... v pátek dopoledne byla v #PS omluvena, že je v nemocnici - Nacher to explicitně zmínil na mikrofon - pak ale přijela ohlídat hlasování do rady ČT!
Aby pak následně zase "odpadla" 😒
#fuj#chucpe#zrůda#fuckano#politika#manipulace#novinky
125
13
Misuna
@misuna32 · 8.6.2026
Dnes je 1️⃣7️⃣6️⃣ den, kdy je premiér Andrej Babiš OPĚT v obřím střetu zájmů a OPĚT jeho firmy pobírají státní dotace. #politika#střetzájmu#dotace
119
18
Pavel Jechort 🇺🇦
@PJechort · 8.6.2026
Stropnický mluvil na ČT o SPD krásně. Jako kniha. Akorát tedy nezapomínejme, že i on notně pomáhal babišovi ke korytu, pak konzumoval prebendy. Tomu babišovi, co s SPD dnes ničí stát. #politika#ČT#SPD
115
6
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 8.6.2026
Když si mistři světa v obstrukcích stěžují na obstrukce, je to samo o sobě úsměvné 🙃
Když k tomu ale jejich ministři ještě nechodí na interpelace a pohrdají tak otevřeně parlamentní demokracií, je to už opravdu nebezpečné! To nejde okecat. https://t.co/w1ExNmvTKt#obstrukce#demokracie#politika#CZ
20
2
Dirigent
@RZemekoule · 8.6.2026
Třetí nejvyšší ústavní činitel ČR, který uniká spravedlnosti díky poslanecké imunitě, pojede na sjezd německé krajní pravice AfD. Prolhané Alence to nevadí, protože pan předseda má na tuto stranu vazby. Dobrý důvod, že? Ta je schopná prodat i hovno.
S fašistou z dovozu pojede na konferenci fašistů i neonacistů bývalý český prezident, který se ve světě proslavil hlavně tím, že ukradl pero a plácá nesmysly o klimatických změnách. Jeho učenec - hajlující přerostlej dement, v současnosti vládní zmocněnec pro klimatickou politiku, nechce na summitu Severoatlantické aliance prezidenta vlastní země. Jako by nácek z garáže rozuměl NATO víc než válečný hrdina a bývalý předseda Vojenského výboru NATO. Všichni tři smrdí russákama na 100 honů.
Je to slušný bizár, ale vždycky může být hůř. Ještě jsem například neviděl českého Japonce hajlovat. 😅
Česku chybí silný demokratický lídr, který by dokázal spojovat demokraty a oslovit i dementy, kteří naletí populistům a jejich lžím. Od současné opozice nic nečekám. Když měli většinu a dostatek politické síly, nedokázali (možná nechtěli) zabránit necelé řadě věcí, které dnes sami kritizují. #politika#demokracie#extrémismus
115
15
Roman Maca
@_Roman_Maca · 7.6.2026
1/2 Tohle je roztomilé. Kačenka Konečná rozjela téma průměrné mzdy v ČR. Naši "vlastenci" v diskusi nadávají na politiky, kteří jsou u koryta. Na Kačenku, která je u koryta nonstop od svých 21 let (je jí 45) a v podstatě nikdy normálně nepracovala, ale naši "vlastenci" zapomněli. https://t.co/2G6Fr8BO6N#politika#mzdy#diskuze
166
6
Roman Maca
@_Roman_Maca · 7.6.2026
Cookies? Co to jako má být, paní poslankyně za SPD? Proč český pes nemá slovanské jméno? Třeba Bobík, Alík nebo Tomio. Každý "vlastenec" z SPD přece ví, že zatahování anglicismů k nám je likvidací českého jazyka a kultury, před čímž nás zachrání jedině Rusko a Vladimir Putin. 🤷♂️ https://t.co/CuF3jRxdW3#Kultura#Jazyk#Politika