Hráč Liberce Ermin Mahmič nastoupil proti Švýcarsku v první minutě nastavení ke svému prvnímu soutěžnímu utkání za seniorskou reprezentaci a už o dvě minuty později se zapsal mezi střelce letošního MS.👌
https://t.co/hdfHKPeJSu#MS2023#fotbal#reprezentace
101
0
Seznam Zprávy
@seznamzpravy.cz · 18.6.2026
Po zbytečné bázlivosti ve druhém poločase a chybném momentu, který vedl k vyrovnávací penaltě, remizovali čeští fotbalisté s Jihoafrickou republikou 1:1, což zanechalo trenéra Koubka a hráče s pocitem zklamání a nutností porazit Mexiko v dalším zápase pro šanci na postup ze skupiny. #fotbal#MS2026#Česko
Kovář - jednička PSV a zájem z Neapole
Coufal - jeden z nejlepších pravých beků v Bundeslize
Holeš - zkušený a stabilně klíčový hráč ve Slavii
Hranáč - základní sestava v Hoffenheimu
Krejčí - základní sestava ve Wolves a aktuálně zájem z Premier League
Chaloupek - klíčový hráč ve Slavii a je o něj zájem v top 5 ligách
Souček - historicky nejlepší český střelec v Premier League, klíčový hráč West Hamu
Sadílek - jeden z nejlepších středních záložníků v Chance lize, vynikající exekutor rohových kopů a hráč pro top 5 ligu
Šulc - 11+3 v Ligue 1, velká ofenzivní zbraň Lyonu
Schick - stabilně jeden z nejlepších střelců Bundesligy
Provod - nejlepší hráč Chance ligy, s přehledem by zvládl lepší soutěž
Je to hodně zjednodušené, nicméně při pohledu na tohle prostě odmítám věřit tomu, že současná výkonnost je strop českého týmu. Není možné, aby tyhle kluky přehrála Jihoafrická republika.
Defenzívní terorismus je naprosto legitimní taktika, ale v našem případě je špatně provedená a tím pádem absolutně neefektivní. Máme mnohem na víc. #fotbal#českýfotbal#sport
139
12
Radek Sedlmaier
@RadekSedlmaier · 18.6.2026
Remíza s Jihoafrickou republikou přinesla zajímavý pohled.
„Pokud má někdo rád fotbal, upřednostní spíše hru, kterou jsme předváděli my,“ uvedl trenér Jihoafrické republiky Hugo Broos.
„Co předvádělo Česko, bylo nakopávání míčů na hráče s výškou 180 až 190 centimetrů,“ zmínil. https://t.co/hXpgJEoC7A#fotbal#remíza#JihoafrickáRepublika
111
8
Číslo 34
@34Cislo · 18.6.2026
Stále to nemůžu vydýchat. Na MS jsou týmy, jejichž fanoušci jsou nadšení z každé akce, gól je pro ně zázrak. Obrovská událost pro malou zemi a oni si užívají každou minutu. Mají třeba 1 max 2 hráče v lepší lize. Jejich liga nestojí za moc. I u těch týmů vidím herní nadšení.
Hráči takových týmů se chtějí předvést. Zatopit favoritovi, dát gól. Udělat nějakou pěknou akci pro sociální sítě. A hlavně potěšit všechny, kdo za nimi vycestovali. Přijde mi to jako velmi vhodná taktika.
My nadchnout nechceme. Taktika mančaftu je nasměrována na případné 3. postupové místo. Vyšší ambice tam není. Přestože máme dobrý tým. Hráče, kteří prošli anglickou, německou, španělskou, francouzskou ligou. A nebyli tam do počtu.
I kdybychom to ale dokázali a po otřesných výkonech ze skupiny postoupili, tak co? Koho dostaneme, když půjdeme ze třetího místa? Německo, nebo Belgii pravděpodobně. Je to opravdu takový rozdíl vypadnout o pár dní později? Podle mě moc ne. #MS2023#fotbal#nadšení
Naší fotbalové reprezentaci fandím téměř celý život. Za tu dobu jsem neviděl jen minimum zápasů. Už dlouhou dobu jsem smířený s tím, že nebudeme hrát jako v roce 2004. Dokážu přijmout i to, že stejně jako na ME 2024 uhrajeme i na MS 2026 v hratelné skupině jen 1 bod.
Co ale nejsem schopný přijmout, je to, jak jsme se dnes prezentovali v zápase s JAR. Týden poté, co prohrajeme s Koreou, proti které jdeme prohře naproti svou pasivní hrou, a po zápase slyšíme, že v dalším utkání musíme být odvážnější, vydrží naše odvaha proti papírově nejslabšímu týmu ve skupině jen prvních 10 minut.
Stejně tak nejsem schopný přijmout ani to, co slyším od trenéra reprezentace po utkání. Protože kdybych ten zápas neviděl, představil bych si ho všelijak, jen ne tak, jak skutečně vypadal.
Už dlouho mě mrzí, jaká nálada kolem reprezentace v Česku panuje. Tím spíš, když pak na MS vidím, jak ty země tím šampionátem žijí a jakou mají jejich týmy podporu na tribunách.
Jenže když už se náš tým po těch 20 letech na MS dostane, potom co uspěje v baráži proti silnému Dánsku, a může si svými výkony získat fanoušky a také ukázat světu, že fotbal hrát umí, tak předvede to, co předvede. Zklame fanoušky a před fotbalovým světem se na tomto MS zapíše jako jeden z nejnudnějších a nejméně fotbalových týmů na turnaji.
Jestli mě dlouhodobě mrzí kritika a nálada kolem reprezentace, tak dnes a v následujících dnech je to jinak. Fandit jí a sledovat ji nikdy nepřestanu, ale po dnešním výkonu si nic jiného než oprávněnou kritiku nezaslouží. #fotbal#reprezentace#MS2026
175
12
Babula Tomáš Méno Mé
@bambuchzehne · 18.6.2026
“Hráli jsme s mužstvem, který je mimořádně silný na balonu.”
To až mu někdo rekne ze existujou treba týmy jako Argentina nebo Francie, to bude koukat. https://t.co/SsTYx5aS6L#fotbal#sport#tým
115
1
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 18.6.2026
Neprohráli jsme jen proto, že to jsou stejný kopyta jako my! Co to jako bylo za tragédii na tom konci?
Však kolem nich chodili, jak kdyby to byly figurky, normální bago. https://t.co/pE45ex0j4Z#fotbal#sport#tragédie
136
2
La Presse.ca
@lapresse.ca · 18.6.2026
Česká republika remizovala se Sudáni 1:1 v druhém zápase MS 2026. I když otevřela skóre, nedokázala udržet vítězství a nechala utéc 3 body. Hlavní momenty přišly až na konci, ale šance na postup se značně ztenčily. #MS2026#fotbal#očesku
Miroslav Koebek vyjádřil zklamání nad tím, že Česká republika promarnila šance a skončila s Afrikou 1-1. Hugó Bros však věří, že Jižní Afrika má stále šanci na postup. Oba týmy musí v příštím zápase nutně vyhrát! #fotbal#MM2026#očesku
Klidně mi to někdo vysvětlete, ale podle mě v tom není logika.
Trenér si při nominaci tvrdošíjně stál za Davidem Douděrou i Tomášem Chorým, ale když se nabízí brejkové situace a potřebujeme dát druhý gól, ideálně využít něčí souhry, tak do hry jdou Provod, Souček a Zima.
Víme, že nám chybí odvaha a 1v1. Vychvalujeme za to při nominaci do nebes Huga Sochůrka před odjezdem do Ameriky, ale toho kluka, který se nebojí něco zkusit, už tři zápasy v řadě nedáme ani na minutu na hřiště.
Denis Višinský, který je také do tahu a rychlostní typ, a údajně nebyl dle trenéra ani na hraně nominace, se jel do USA vyloženě podívat na ten baseball a rodeo.
Adam Karabec cestuje po Japonsku a Václav Černý je na dovolené s rodinou.
Můžeme pak zas říkat, jak nám něco chybělo a že nemáme odvahu. #fotbal#sport#taktika
156
2
Jiří Sodoma
@Sodomic33 · 18.6.2026
Bohuzel tenhle tweet moc lidi nepochopilo, tak jeste jednou.
Dokud budeme nastupovat s touhle usranou taktikou, tak je jedno jestli hraje Petr nebo Pavel, misto toho abychom ziskavali balony vysoko na souperove pulce a byli okamzite nebezpecni, jelikoz by takovej souper pod tlakem jen tezko neco uhral, tak hrajeme pasivni blok, kdy to k souperove brane mame 80 metru. #fotbal#taktika#sport
100
3
Franco Šilhavý
@Franco_Silhavka · 18.6.2026
Na tohle jsem si musel dát půl hodiny odstup. Splníš si sen postupem na Mundial. A přijedeš tam s igelitkou alibistickejch keců a vyčuchlým mančaftem.
Nejhorší výkon reprezentace za poslední roky. Sestava a hlavně taktika prostě mimo. Připosranej přístup byl očividně zadáním od trenéra. Hráči evidentně nepřipraveni i v hlavě. Koubkův rozhovor je na okamžité odvolání.
JAR, tým, který měl odejít s debaklem. Oni to pod tlakem házeli do autů. Na balonu se točili jak futsalisti a stejně jsou lepší než my.
Naše hráče hodnotit nebudu. Málokdo sáhnul na svůj průměr.
Je mi stydno. A líto všech našich na stadionu.
Teď musí přijít zdrcující kritika. #Mundial#fotbal#kritika
107
5
Radek Sedlmaier
@RadekSedlmaier · 18.6.2026
Trenér Hugo Broos o remíze s Českem:
„Co předvádělo Česko, bylo nakopávání míčů na hráče s výškou 180 až 190 centimetrů. Jsem ale velmi hrdý na výkon svého týmu.“ https://t.co/DEcLvaNS9J#fotbal#remiza#trenér
108
1
Vory
@acsvory · 18.6.2026
Je větší ostuda Slavie v Lize mistrů, nebo Česká reprezentace na mistrovství světa? Diskutujme.. #fotbal#slavia#mistrovství
122
4
Vít Korselt
@vitkors · 18.6.2026
Šilhavý byl zdaleka nejlepší trenér repre po Brücknerově éře. Nikdo mi to nikdy nevymluví. Nic se na tom nezmění, i kdybychom nějakým zázrakem porazili Mexiko. Nehrajeme líp, než jsme hráli za Haška. Reálně se nezměnilo vůbec nic. Na MS nejsme kvůli zlepšenýmu hernímu projevu, ale díky 2 haluz zápasům. Všichni jsme viděli úroveň Jihoafričanů v zápase s Mexikem. Celej svět si z nich utahoval. A my s nima stejně hrajeme takhle. Šílená ostuda. #fotbal#ČeskáRepublika#trenér
109
2
Luděk Mádl
@LudekMadl · 18.6.2026
Na MS sbírají čeští reprezentanti cenné zkušenosti.
Dnes například zjistili, že odehrát aktivně toliko prvních 6 minut utkání nemusí být pro dosažení kýženého úspěchu dost.
V turnaji teď 🇨🇿 tým udrží leda zázrak.
A za ten bych vítězství nad domácím Mexikem na Aztéckém stadionu v nadmořské výšce přes 2200 metrů nad mořem opravdu považoval.
(Jakkoli se může stát, že Mexiko už bude mít zajištěný postup a nastoupí s náhradníky.)
I zázraky se však někdy dějí..... Obvykle tedy, dokud je přítomna víra. #MS2023#fotbal#CzechRepublic
113
1
Jan Vacek
@VacekJan · 18.6.2026
Trpišovský, Svědík, Hyský, výhledově třeba Jarolím. To jsou trenéři pro současný fotbal.
Koubek, Hašek, Šilhavý, to jsme o desítky let zpátky. Pravěk.
Je vizitkou dlouhodobého fungování FAČR, že k reprezentaci naši top trenéři nechtějí. A bere se pouze to, co zbyde. #fotbal#trenéři#reprezentace
168
4
Slobodna Dalmacija
@slobodnadalmacija.hr · 18.6.2026
Na mistrovství světa Češi remizovali s JAR 1-1. Vedení zajistil Sadilek v 6. minutě, ale v 83. minutě vyrovnal Mokoena z penalty. Ani jedna z týmu neprokázala velkou převahu. Oba celky nyní mají po jednom bodu. #MS2023#fotbal#očesku