Francouzský expremiér Édouard Philippe čelí vyšetřování kvůli obvinění ze zpronevěry veřejných prostředků v souvislosti se zakázkou na provoz digitálního centra, kterou získalo sdružení vedené jeho zástupcem, což on sám odmítá jako neopodstatněné. #zpronevěra#prezidentskévolby#Francie
Podle nejnovějšího průzkumu agentury STEM/MARK Češi nadále považují Václava Havla za nejlepšího prezidenta po roce 1989, následovaného Václavem Klausem a současným prezidentem Petrem Pavlem, který si mírně pohoršil oproti loňsku, zatímco na poslední příčce zůstal Miloš Zeman. #VáclavHavel#prezident#průzkum
Podle nedávného průzkumu agentury STEM/MARK Češi i nadále považují Václava Havla za nejlepšího prezidenta po roce 1989, následuje Václav Klaus a současný prezident Petr Pavel, který si od loňského hodnocení mírně pohoršil, zatímco Miloš Zeman zůstal na posledním místě. #VáclavHavel#prezident#politika
Prezident Petr Pavel se v Terezíně zúčastní pietního aktu za oběti nacistické perzekuce, který se koná každou třetí květnovou neděli, a navštíví také Centrum studií genocid Terezín, přičemž hlavní projev pronese předseda Ústavního soudu ČR Jan Baxa. #Terezín#PietníAkt#PrezidentPavel#dobrezpravy
Prezident Petr Pavel v pondělí přivítá šest amerických kongresmanů, mezi nimiž by měli převládat republikáni, aby jednali o bezpečnostní situaci v Evropě, vztazích k Rusku a česko-amerických vztazích, přičemž setkání proběhne bez médií. #PrezidentPavel#českoamerickéVztahy#bezpečnostníSituace
Tohle mě jako začíná vytáčet! Co je to doprdele za trend, že i lidé podporující prezidenta říkají, že ve sporu s Macinkou se chovají OBA jako malí kluci, je to nedůstojný z OBOU stran nebo když si Pavel dovolí říct Babišovi, že přišel pozdě, tak se tím prezident snižuje?
Cože?😲
Proč by to měla být chyba prezidenta? Copak on někoho vydírá, dělá mu naschvály, lže mu do očí nebo mu říká lampasák, guma, rozvědčík?
Za tu hradní vyžírku by měl být Macinka vůbec rád, že neodejde po každém jejich setkání s monoklem!
😤
Na to, jaký jsou ve vládě všechno pokřivený krysy, s nimi jedná prezident ještě nadmíru slušně.
Tak proč ku*va lidi pořád používají to množný číslo? Prezident akorát odvrací jejich útoky, navíc vždy tak elegantním způsobem, že udělá idioty předně jenom z nich, tak vo co gou?😱 #politika#prezident#diskuze
Pan Vondráček opět přispěchal na pomoc svému vůdci a přirovnal prezidenta k orientálnímu satrapovi. Jeho záchvat servility opravdu působí hodně orientálním dojmem. https://t.co/d6hbIJEuIP#politika#prezident#satrapa
Teď se koukám pořádně na souhrn dneška via obžalovaná huspenina (dřív mi to nevyšlo, no) a mohu říci jen jediné:
V příští prezidentské volbě dáme @prezidentpavel už v 1. kole ✌🇨🇿 #Volby#Česko#Prezident
195
9
Michaela Kudláčková 🇨🇿 ♌✌️🇺🇦
@MisaPopelky · 8.5.2026
Stojím za svým prezidentem a jeho ústavními právy.
Stydím se za Andreje Babise, jeho primitivní chování, zbabělství a neschopnost zastávat funkci premiéra.
Babis není v čele vlády.
Je na jejím chvostu! https://t.co/sWrfOsqDFj#politika#prezident#Babis
143
10
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 8.5.2026
On je strašně v pohodě. 😀
Celý dopoledne se nezastaví, do toho Babiš... a pak se objeví usměvavý v Roudnici a odstartuje Závod míru.
A hlavně ta drobnost - předává dres belgickému jezdci a hned mu řekne, že dnes potkal belgického premiéra a zdraví ho.✌️
Peloton odjede, on zůstane, s každým se vyfotí, promluví, všechno si prohlédne a pak v klidu odjede...
To jsou všechno maličkosti, který dělají tohodle prezidenta velkým, ale někteří to stále nechápou. #ZávodMíru#Prezident#PozitivníVliv
201
24
Jana
@JanaKriz2204 · 8.5.2026
Plná podpora panu prezidentovi! Podání kompetenční žaloby je jediná cesta, jak čelit aroganci této vlády. Zakazovat hlavě státu summit v Ankaře? To je vrchol. Zatímco vládní panoptikum moci hraje své hry, prezident brání ústavu a zájmy ČR. Stojím za svým prezidentem! #politika#prezident#ČR
104
10
Jan Farský
@JanFar_sky · 8.5.2026
Prezident Pavel má jet na summit NATO.
Babiš by měl být šťastný, že máme hlavu státu s takovými vojenskými zkušenostmi a kontakty v NATO v této těžké době. A ne ho zavírat do jakéhosi domácího vězení.
Proč proboha? Kvůli vyfouklým egům pár Motoristů? Ostuda. https://t.co/zpMACKLuqQ#NATO#Summit#PrezidentPavel
36
5
Renáta Zajíčková
@RenataZajickova · 8.5.2026
Dle Ústavy České republiky je prezident republiky vrchním velitelem ozbrojených sil. Prezident stojí v čele obrany státu. Prezident republiky je hlavou státu, která zastupuje stát navenek.
Tečka. #Prezident#Obrana#ČeskáRepublika
115
9
✙ 🇨🇿 Kamil Krilov 🇺🇦 ✙
@KamilKrilov · 8.5.2026
K otázce blokování přítomnosti vlastního prezidenta na summitu NATO v Turecku řekl vrchní matla ANOfertu, že "je to vysoce důležité setkání, které bude plánovat příští roky".
A proto tam prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil ČR být nemá. Hlásím, že rozumím. 😅
Ovšem při otázce, co říkají na kompetenční žalobu prezidenta, ten strach z verdiktu ÚS z nich přímo teče po proudech😅
Matla říká, že kompetenční žaloba je selhání, že "lidi to nechtějí", koktá a odvolává se na to, že Babiš přece taky žalobu kvůli Turkovi nepodal. A mistryně pavího brku za 2 miliony korun k tomu ještě dodá "protože je právník" že to stejně bude rozhodnutí k jednomu konkrétnímu případu a nic to nevyřeší.😅🤡
Ty jejich nahnědlé spoďáry jsou cítit až do Ostravy.🥳
A proto by prezident tu kompetenční žalobu měl podat ihned a nečekat, až si to tahle vláda české ruské vlastenecké národní hanby oficiálně zapíše do zápisu z jednání.
Šašci 🤡⬇️👌 #NATO#politika#prezident
Ze zahraniční politiky se nedá dělat předvolební divadlo a z osobních účtů se nedá dělat státní zájem. Andrej Babiš se stále nevyrovnal s prohrou v prezidentských volbách a chová se teď jak malé děcko.
Prezident České republiky není soupeř premiéra ani lídr opozice. Je vrchním #politika#ČeskáRepublika#prezident