Paní ministryně Mrázová dnes řekla, že odkoupila část majetku od bývalého manžela proto, aby "neskončil v exekuci". Jinými slovy, majetek měl být převeden kvůli obavě, že by na něj mohli sáhnout věřitelé. To je mimořádně závažné vyjádření od členky vlády ❗️Pokud někdo převádí https://t.co/RcazMr5l4h#Politika#Exekuce#Vláda
259
45
Lukáš Vlček 🇨🇿
@VlcekStarostove · 7.5.2026
Sehrané divadlo, výmluvy, zlehčování kauz, zatahování dětí a rodiny do politiky. Modus operandi Babišovy vlády. Arogantní ministryně Mrázová nejen, že se snaží omlouvat své neobhajitelné papalášství, ale absolutně nezvládá ani svou práci. Například u stavebního zákona, kterému vůbec nerozumí a tlačí ho na sílu, přičemž odmítá komunikovat s odborníky, aby v něm alespoň opravila chyby. Cíl je jasný – co nejrychleji protlačit návrh z pera lobbistů a zlegalizovat tak i vlastní černé stavby. Nemluvě o propouštění jí a premiérovi nepohodlných expertů z ministerstva a mnoha dalších kauzách. Nic se nemění na tom, že by měla rezignovat! #politika#korupce#vláda
143
18
Danuše Nerudová
@danusenerudova · 7.5.2026
Dnešní tiskovka paní ministryně Mrázové ve zkratce: Obrovská arogance moci a absolutní nepochopení problémů lidí. #politika#společnost#vláda
44
2
Markéta Radhi Šichtařová
@sichtarova · 7.5.2026
Už brzy se má se hlasovat o změně pravidel rozpočtové odpovědnosti, která by vládě umožnila nezapočítávat některé výdaje (např. obranu, infrastrukturu či energetické stavby) do rozpočtových limitů a tím si více půjčovat.
Vít Rakušan je pobouřený tím, že podle něj vláda „schovává“ https://t.co/xQqR2hmFEr#rozpočet#vláda#odpovědnost
⚠️ Vláda vyhazuje nezávislé odborníky, ale ve velkém dosazuje politické trafikanty.
V současné chvíli má 16 vládních zmocněnců. Proč tolik? Do ministerských funkcí totiž nominovali diletanty, kteří nic nezvládají. Vzniká tak skrytá vláda zmocněnců, kterou nikdo nekontroluje.
Jako https://t.co/gBerQBSj70#politik#vláda#transparentnost
Kdy si vláda @AndrejBabis přestane blokovat Sněmovnu kvůli SPD Tomia Okamury?
- Aktuální dění. Navrhuji tento bod ve @snemovna a vřou tu různé emoce.
Tento typ sabotáže od vládní strany je poměrně nevšední. Uvidíme, co dnes projednáme. My chceme řešit zákony, ne landsmanšaft. #politika#sněmovna#vláda
14
2
Marian Jurečka
@MJureka · 6.5.2026
Pro ministryni Schillerovou sice půjčka není dluh. Všichni ostatní ale víme, že je to hloupost. A jako ochranu před ministry i vládami, jako je ta současná, máme zákon o rozpočtové odpovědnosti, který obsahuje základní pravidla zodpovědného hospodaření.
Tato vláda ho vůbec https://t.co/oF81DOsC4Z#rozpočet#hospodářství#vláda
10
1
Jan Jakob
@Jan_Jakob · 6.5.2026
A to jsme v situaci, kdy ekonomika pořád jede a nezaměstnanost patří k nejnižším v Evropě. Přesto si vláda otevírá cestu k deficitu přes 400 miliard.
Kdyby přišla krize, jsme na půl bilionu, ani nemrkneme. Každý den slyšíme nové návrhy na vyšší výdaje, ale žádné, kde šetřit. https://t.co/81V9mz9TOQ#ekonomika#vláda#výdaje
9
3
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 6.5.2026
Zatímco pobaltské státy Ficovi přelet do Moskvy zatrhly, u nás dostal zelenou bez mrknutí oka.
Takže tahle vláda je v pohodě s tím, že si premiér členské země EU jede potřást rukou s člověkem, který má na rukou krev tisíců civilistů. Pak nejsou lepší než on. https://t.co/4KvnmIETHk#Politika#EU#Vláda
25
5
Paula
@Paula44212447 · 6.5.2026
Ministr (sic!) @petr_macinka na otázku, zda se nechce omluvit za kecy o méněcenných lidech, neb mu naprosto všichni kdo platí daně přispívají na výplatu...
"@Vit_Rakusan je nejméně cenný"
Vláda influspratků rulez 🙄
Opět skvělá práce @NoraFridrichova ♥️ https://t.co/0kk9JjRSEO#politika#vláda#dane
234
16
Alena Schillerová
@alenaschillerov · 6.5.2026
Jsme odpovědná vláda a řešíme absurdní situaci, do které dostal Českou republiku kabinet, která ji paradoxně zároveň zadlužil nejvíc v její historii. Kabinet Petra Fialy a Zbyňka Stanjury. #politika#ČeskáRepublika#vláda
27
2
Jaroslava Pokorná Jermanová
@JermanovaStKraj · 5.5.2026
Vláda plní, co občanům slíbila. Zlepšuje život v Česku.
Tento týden si mohla odškrtnout další splněné sliby.
Ve Strakově akademii není ani půl roku a těch „fajfek“ už je víc než dost. https://t.co/O3axmSoXru#Vláda#Česko#ŽivotníÚroveň
0
0
Michal Bláha
@michalblaha · 4.5.2026
O přehledu a znalostech bývalého digitálního zmocněnce @psprobertkrali1 svědčí třeba to, že chtěl zrušit DIA a přesunou vše na Min. vnitra s argumentem, že vnitro tu digitalizaci dělá perfektně.
Hm… 🤔 #digitalizace#vláda#technologie
12
2
Petr Hladík
@hladikpe · 4.5.2026
Ve vládě, kde už koaliční partnery nic nespojuje, to začíná být složité. Přivlastňování úspěchů předchozí Fialovy vlády je pokusem zakrýt vlastní nedodržené populistické sliby. https://t.co/4jhIzZfrdX#politika#vláda#koalice
2
0
Pavel Drobil
@PDrobil · 4.5.2026
@michalsnobr @ODScz Už přesvědčil. Dnes v tomto smyslu stínová vláda ODS schvaluje mnou předložené usnesení. #ODS#politika#vláda
0
0
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 4.5.2026
Sice máme za prezidenta bývalého předsedu vojenského výboru NATO, ale na summitu nás chce zastupovat člověk, co potřebuje globus, aby našel Grónsko, Klausova podržtaška a ministr "obrany", kterého dali na vodítko a zakázali mu mluvit.
Ostuda a bezpečnostní riziko naší vlády. https://t.co/GWixX4LiNp#politika#bezpečnost#vláda
Před více jak 10 roky jsme byli jednou z prvních zemí v Evropě, která zavedla elektronizaci tržeb. Díky minulé vládě jsme dnes jednou z posledních, která ji nemá. Měníme to, plníme další slib a předkládáme EET 2.0. https://t.co/zriowqcioJ#EET#digitalizace#vláda
6
1
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 4.5.2026
May the 4th. be with you. Mezinárodní den Star Wars a já s pohledem na současnou vládu dodávám, že jsme v díle, kdy Impérium vrací úder. Ale i u nás to určitě dopadne nakonec dobře. #StarWars#MayThe4th#Vláda