Babiš, toho času premiér České republiky, slíbil prezidentovi a občanům, ze vyřeší střet zájmu. Lhůta dávno uplynula a svůj střet zájmu dosud nevyřešil. A právě o to tu celou dobu jde. #slabiš @AndrejBabis nesplňuje základní požadavek právního státu. -
188
18
Roman Kolář 🇨🇿
@Ro_Kolar2 · 30.1.2026 11:10
Definice chucpe - dezinformační profil KOMUNISTKY Konečné nazývá @prezidentpavel RUDOBOLŠEVIKEM.
Dezinformátoři se nejdříve snažili Pavla pošpinit tím, že prý "srabsky utekl do luxuního hotelu." Když pak sám dementovat tuto lež fotkou, tak rozjeli konspirace o fotce z AI. Je to základní ruská strategie - zmanipulovat lidi, aby nevěřili vůbec ničemu.
Fotka je samozřejmě zcela pravá a bez úprav.
Potvrzuje se, že krátká minulost prezidenta u KSČ vadí nejvíce právě komoušům a voličům StBáka @AndrejBabis a to proto, že od nich včas odešel a 36 let bojuje za demokracii.
Mám pro ně univerzální odpověď:
- štve tě hodně, že se Pavel za svou minulost u KSČ a VOJENSKÉ rozvědky (kde dostudoval po revoluci) opakovaně omluvil a přiznal ji, zatímco jeho protikandidát udavač z StB ji nonstop hájí?
- štvě tě hodně, že vyhrál z minulosti poučený antikomunista, místo StBáckého komouše?
- štve tě hodně, že máme po 20 letech prezidenta, pro kterého není demokracie sprostým slovem?
- štve tě hodně, že vyhrál kandidát, proti kterému byli komunisti z KSČM i fašisté a také ruští nepřátelé, co podpořili StBáka?
- štve tě hodně, že vyhrál kandidát, který přes 30 let bojoval za demokracii a svobodu v NATO? Nasazoval život s získal medaile?
- štve tě hodně, že vyhrál kadidát míru, který posílá zbraně na obranu, místo toho, co by nechal Ukrajince beze zbraní vyvraždit rusáckými fašisty?
- štve tě hodně, že vyhrál oceněný a uznávaný bývalý lídr NATO, místo dotačního čerpače, který rozbil republiku?
- štve tě hodně, že prezident konečně reprezentuje ČR důstojně, bez kauz a je ve světě uznáván?
- štve tě hodně, že se prezident snaží hledat shody mezi vládou a opozicí a kritizuje obě strany?
- štve tě hodně, že prezident je lidem blízký, nechová se nabubřele, umí mluvit a není to žádný dotační mafián?
Prostě tě štve, že projednou nevyhrálo větší zlo v podobě udavače StB a dotačního čerpače. -
243
23
DEZOHUNTER
@dezohunter · 30.1.2026 11:10
Ta snaha o dehonestaci @prezidentpavel, výhrůžky a šíření prachsprostých lží povede k jedinému výsledku.
Jeho větší podpoře v nadcházejících prezidentských volbách.
Přijde mi, že jediný, kdo si to uvědomuje, je Babiš. https://t.co/LHnFl25dWi -
204
7
Andrej Fiskovec
@andrewofpolesia · 30.1.2026 11:10
Dobré ráno. Je 1437. den ruské války proti Ukrajině. Zde najdete aktuální thread [30.1.2026]
Here we go ⬇️ -
Zúčastnil jsem se kulatého stolu na téma „Možnosti lepší implementace mezinárodních sankcí vůči Rusku a Bělorusku ze strany ČR a EU“ pod záštitou poslankyně Heleny Langšádlové, které děkuji, že toto důležité téma otevřela.
Sankce nejsou jen „papír“ — jejich smysl je v tom, jak důsledně se uplatňují v praxi. Právě tomu jsem se jako ministr zahraničí na evropské úrovni dlouhodobě věnoval. Protože jde především o bezpečnost Evropy i Česka.🇨🇿 -
❄️ Winter Survival ❄️
Závod v extrémních zimních podmínkách je u konce a své vítěze už zná. Mráz, náročný terén a minimum komfortu opět prověřily fyzickou i psychickou odolnost všech týmů. Výsledky jsou následující:
Armádní přebor:
🥇 Agentura logistiky
🥈 14. pluk logistické https://t.co/nZkHZsmTgh
⚠️ Po 45 dnech je jasné, že takhle to dál nejde. Výhrůžky prezidentovi a mafiánský slovník do politiky prostě nepatří. I proto jsme se rozhodli vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. https://t.co/XW53ltfXhL -
256
21
Heďule 🦁 🇨🇿🇺🇦🇪🇺🖤🤘🖤
@HedvikaK · 30.1.2026 11:00
Dobré ráno všem 😁 pravidelné hlášení je tu ☝️ @AndrejBabis je stále ve střetu zájmů ☝️ -
175
22
Pastoral Brothers
@Jakub0Maly · 30.1.2026 10:40
Mohli bychom požádat novou vládu o uzákonění nového státního svátku? Představujeme si, že by trval celý týden. Jeho hlavním obsahem by bylo, že bychom my občané a s námi média měli týden klidu od politických kauz. Lidově řečeno byste nám na týden dali svatý pokoj. Vzhledem k tempu, které jste nasadili od počátku vládnutí, by se nám i vám takový týden na následující 4 roky celkem hodil. Co říkáte? -
216
8
JI
Jiri Hynek
@JiriHynek · 30.1.2026 10:30
Raiffeisen Bank zahájí postupné stažení z ruského trhu. Slibovala před 3 lety… nestalo se. Když v Praze aktivista protestoval proti přítomnosti banky v Rusku, bral mu transparent zaměstnanec správy budovy, kde banka sídlí . https://t.co/nN57rvhUN7https://t.co/2sp0DAAUj1 -
191
32
Transparency International 🇨🇿
@Transparency_CZ · 30.1.2026 10:10
Podle našeho právníka Kryštofa Doležala nejsou situace, kdy politik zúročuje svoje znalosti, samy o sobě nelegální. Zákon zároveň nezakazuje běžným zastupitelům podnikat. Může se však jednat o etický problém nebo o klientelismus.
https://t.co/SO8OpYaY8H
0
0
Jiří Vojáček
@carramba66 · 30.1.2026 09:40
‼️Kolem nás se právě odehrává proces, významem srovnatelný s Marshallovým plánem. Rozhoduje se o tom, jestli budeme součástí Západu, nebo už navždy evropská periferie. Je nutné jednat a rychle se k iniciativě E6 připojit! https://t.co/xertyYFTqG -
214
19
PE
Petros Michopulos (Kecy&Politika)
@PetrosKecyaPoli · 30.1.2026 09:10
Kdo včera nestihl sledovat živě vyhlašování našich výročních cen, tak už si může pustit kompletní záznam😉🐐👍. https://t.co/fTLvdVgGvE -
262
8
TW
tw_1310332580642926592
@tw_1310332580642926592 · 30.1.2026 08:20
Probudili jste spícího LVA.
👉 Tohle se v historii České republiky ještě nikdy nestalo.
Nikdy.
‼ 500 000 podpisů pod jedinou výzvou.
PŮL MILIONU.
100 000 podpisů denně.
Lidem evidentně došla trpělivost.
Něco v nich prasklo.
Něco se změnilo.
Pan Macinka skutečně vejde do učebnic politologie.
Bude to ovšem úplně jinak, než si původně myslel.
Motoristé získali ve volbách 380 601 hlasů.
Šest a půl procenta.
Začali se však chovat, jako by jim to tady patřilo.
Kvůli chlápkovi, který posílal studenty do pecí, si začali brát jako rukojmí celou republiku.
Začali dokonce vydírat prezidenta.
A to s nosem tak nahoru, že prorážel nebesa.
Už dost.
Tahle země je plná lidí, kteří teď říkají: „VOCAMCAĎ POCAMCAĎ.“
A víte co?
Tyhle lidi už nepůjde jen tak umlčet.
A to je nesmírně dobře.
Ptáte se proč?
👉 Včera nám volali přátelé ze Slovenska.
👉 V hlase měli vzrušení i naléhavost:
„Je fascinující vidět, co se teď u Vás děje.
Chceme Vám totiž říct jednu věc.
Neudělejte stejnou chybu, jakou jsme udělali my na Slovensku.
I my jsme měli výbornou prezidentku.
Dopustili jsme však, aby ji usmýkalo hulvátství.
Aby se do ní sprostě a nevybíravě naváželi lidé, kteří se chovali jako lůza.
A my jsme se za ni v kritické chvíli nedokázali dost jasně postavit.
Neudělejte stejnou chybu.“
👉 A POTOM PŘIŠLA JEŠTĚ DRUHÁ RADA
„Nemylte se. Nejste tak odlišní.
I u Vás se může dít to samé, co u nás.
A ono už se to děje. Už teď věci nabraly rychlý spád.
Co se nedávno zdálo nemožné, už je realitou.
Teď se však zdá, že Vy možná máte ještě šanci.
Možná že jediná cesta, jak se ubránit extrémistům, je postavit se jim už v zárodku.
Dříve, než naberou sílu.
Protože jakmile jednou začnou ničit demokratické instituce, jakmile získají kuráž a ztratí zábrany – potom už není cesta zpátky.
Hulvátství, nízkost a aroganci je třeba zastavit včas.
Dříve než rozloží veškerou morálku a kulturu jako toxická bažina.
Takže prosím – bratia – teď nemlčte.
Vy v tuhle chvíli prostě nesmíte rezignovat.“
🔥🔥🔥
Přátelé, cítíte to samé?
Vydrželi jsme toho hodně.
Teď je však čas, abychom se hlasitě ozvali.
Teď je čas, abychom se postavili za Českou republiku a za prezidenta Pavla.
Musíme ukázat, že vydírání do demokracie nepatří.
👉 Silně, klidně a důstojně.
Ale nepřeslechnutelně.
👉 Je možné, že v centru Prahy bude v neděli k prasknutí.
👉 Je možné, že se na Staromák nevejdeme.
Pokud se tak stane, neberte to jako důvod k vzteku, nýbrž k radosti.
Berte to jako naše první vítězství.
Berte to jako oslavu probuzení občanské společnosti.
Tohle totiž není jen o počtu podpisů.
Tohle je o tom, co si my občané konečně můžeme uvědomit:
👉 Že budoucnost téhle země závisí na nás.
👉 Že pro ni každý z nás můžeme něco udělat.
👉 A že naše KOLEKTIVNÍ SÍLA je neuvěřitelná.
Tak víte co?
Pojďme ji vyzkoušet teď hned.
Tři kroky, které ukážou politikům, že máme reálnou sílu:
1️⃣ Sdílejte tento příspěvek (1 minuta).
2️⃣ Pošlete výzvu 1 dalšímu člověku (3 minuty).
👉 ODKAZ ZDE: https://t.co/Ykl65VvBXa
A pokud chcete udělat něco víc:
3️⃣ Vytiskněte si plakáty a letáky STOJÍME ZA PREZIDENTEM:
👉 Sami doma na černobílé tiskárně.
👉 Anebo v nejbližší tiskárně barevně.
A pak je rozneste po městě i vesnici. ;-)
Pokud ne dnes, tak o víkendu či příští týden.
✅ Ať se výzva dostane do fyzického prostoru.
✅ Ať se dostane i k lidem, kteří nejsou na sítích.
✅ Ať se díky ní v příštích dnech může postavit za prezidenta úplně každý.
Pokud to uděláme všichni, tak už to prostě nepůjde přehlédnout.
✅ PLAKÁTY A LETÁKY KE STAŽENÍ:
https://t.co/RIS8Ec6hzW 👈
***
Podtrženo sečteno:
1️⃣ Sdílejte prosím tohle dál
2️⃣ Pošlete výzvu 1 člověku
3️⃣ (Vytiskněte si a rozneste letáky)
A pak přijeďte na OSLAVU.
Oslavu toho, že se probudil spící lev.
Ten lev není někde venku.
Ten lev jsme my.
A teď už o sobě víme.
👉 Tak v neděli v 15:00 na Staromáku! ✌❤
Ať už osobně nebo online.
A co bude pak?
Pak se uvidí.
Tohle je totiž možná teprve začátek. -
352
65
Vláďa Foltán 🇪🇺 🇨🇿
@VladaFoltan · 30.1.2026 07:50
Co si myslíte o tom, že se Britové pouští do obchodování s Čínou?
Blouznící Donald: Velmi nebezpečné. A ještě nebezpečnější je, když to dělá Kanada. Kanada si vede mizerně. První věc, kterou (Číňané) udělají, bude, že vám řeknou, že už nesmíte hrát hokej https://t.co/yz2zcJCPmD -
185
16
Roman Maca
@_Roman_Maca · 30.1.2026 07:00
‼️ Původcem "španělských" lží o Petru Pavlovi je proruský dezinformátor Aleš Svoboda z Mělníka. Ten si kvůli neustálému lhaní vysloužil přezdívku Alež. Svoboda začínal šířením lží za covidu a následně klasicky přešel na proruské a protiukrajinské lži. 🧵👇 https://t.co/X9Yct5lde6 -
189
37
FC
FC Viktoria Plzeň
@fcviktorkaplzen · 30.1.2026 06:10
NEPORAŽENI! Ⓥ👑
Jako jediný tým jsme odehráli ligovou fázi Evropské ligy bez porážky! 🔥 https://t.co/ujC5XoDUVn -
210
6
Sporťák
@SportakCZ · 30.1.2026 04:50
Plzeň dnes vybojovala cenné vítězství na hřišti Basileje. V osmi zápasech ligové fáze inkasovala jen tři góly, neprohrála ani jeden zápas a v tabulce se 36 týmy obsadila krásné 14. místo.🎩 https://t.co/XUiyS8JSEz -