Nemusím s Piráty souhlasit, ale tohle se jim fakt povedlo. Flanelky ve Sněmovně jako podpora prezidenta jsou přesně ten typ symbolu, který funguje. Jasné, čitelné, bez zbytečných slov.
Flanelku ze skříně ven 😄 -
160
9
Katia Demetrashvili
@kxtyush · 28.1.2026 13:00
Pokud se potvrdí, že MZV pod vedením Petra Macinky v tichosti zrušilo přísnější kontrolu ruských diplomatů, jde o selhání, které hraničí s kolaborací. Podala jsem interpelaci. Veřejnost má právo znát pravdu. https://t.co/KhM9nBHPUL -
335
36
Petr Honzejk
@PetrHonzejk · 28.1.2026 12:40
Nástěnkář institutu antibruselského exprezidenta v Bruselu žaluje na současného prezidenta. Politická satira je v Česku definitivně zbytečnou disciplínou. -
271
5
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 28.1.2026 12:40
Po včerejším bobříku mlčení Andreje Babiše jsme se dnes dočkali jen totální bagatelizace vyděračských zpráv Petra Macinky. Tyhle mafiánské metody označuje premiér eufemisticky jako něco nešťastného. Žádný distanc, žádné odmítnutí, žádná omluva prezidentovi. Tahle vláda nemá žádné morální zásady a řeší jen křeslo pro Filipa Turka. Proto vyvoláme hlasování o nedůvěře. -
248
11
Pavel Blažek
@blazek_p · 28.1.2026 12:30
Opozice jen soupeří, kdo se nejviditelněji zařadí za Petra Pavla. Pražské redakce a “síťaři” ničí menší koaliční strany, které se zase snaží podkopat prezidenta , jenž oznamuje, že jeho partnerem k diskusi je jen premiér.A tak se stane, že časem ze soubojů všech okolo získá nejvíce “státotvorný “ Andrej Babiš.(Paradoxně tak s přispěním těch, kteří ho nesnášejí.)Nemylme se, není slabý. Ani hloupý. To jsou spíše ti, kteří ho opět podceňují a vysmívají se mu.A návdavkem mu chrlením pseudotémat ještě vytvářejí ideální mlhu pro skutečné vládnutí. -
191
16
Zdeněk Hřib
@ZdenekHrib · 28.1.2026 12:30
Petr Macinka si myslí, že může vydírat prezidenta a nařídit mu domácí vězení?!
To je prostě fraška. Fraška, kterou by ale nikdo nechtěl natočit, protože by se na ni nikdo nechtěl dívat. Ale my tuhle realitu musíme žít.
Pane Babiši, začněte se laskavě chovat jako premiér a v zájmu naší země a jejích občanů odvolejte Macinku. Protože vyděrač do vlády NEPATŘÍ! -
698
70
Evropská komise v ČR
@ZEK_Praha · 28.1.2026 12:10
🔴🎥Ve 13:00 se v Národním zemědělském muzeu uskuteční tisková konference 🇪🇺 komisaře pro rybolov a oceány @CostasKadis a 🇨🇿 ministra zemědělství Martina Šebestyána.
Sledujte živě zde 👉 https://t.co/zD0kjwDfvjhttps://t.co/GsOpQZdssK
2
0
Nejvyšší soud
@Nejvyssisoud · 28.1.2026 12:10
Nejvyšší soud přijme asistenta/asistentku pro předsedu senátu trestního kolegia JUDr. Aleše Koláře https://t.co/tyuvHA5lgu
0
0
Evropská komise v ČR
@ZEK_Praha · 28.1.2026 12:10
🇨🇿🇪🇺Komisař pro rybolov a oceány @CostasKadis se během návštěvy ČR setkal s ministrem zemědělství Martinem Šebestyánem.
Během jednání se zaměřili na budoucnost společné rybářské politiky, nový finanční rámec po roce 2027 a podporu akvakultury v Česku i celé Evropě. https://t.co/9S60QAf3VB
1
1
Nejvyšší soud
@Nejvyssisoud · 28.1.2026 12:10
Nejvyšší soud vymezil hranice trestní odpovědnosti při úniku informací z trestních řízení a navazujícím korupčním jednání https://t.co/u87Hdapodz
0
0
Apolena Rychlíková 🇺🇦
@A_Rychlikova · 28.1.2026 11:50
Hele ale to opravdu teda bude celý stát řešit dětinské chování doslova dvou týpků od autíček , kteří se mentálně zasekli ve falické fázi a odmítají dospět? To je ta efektivní vláda pana Babiše? Nekecáme- makáme? Aha. -
244
9
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 28.1.2026 11:50
Místo proklamované práce pro lidi jen starost o Turkovo křeslo. Pane Babiši, opravdu si stojíte si za chováním Petra Macinky vůči prezidentovi? https://t.co/wHXpfxus7U -
342
20
Valenta Miroslav
@Willien74564217 · 28.1.2026 11:30
Tento týpek je nejlepší kladivo na Bureše. Samozřejmě, že projevy @makupka @Vit_Rakusan @m_o_havel byly také velmi dobré, ale @ZdenekHrib dovede tlouct toho zmetka @AndrejBabis po hlavě s velkou grácií. https://t.co/oz4Iy4XJGe -
251
11
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 28.1.2026 11:30
Když jsem před měsícem varoval, že kroky batolat s plamenometem budou mít dopad na bezpečnost Česka, tak jsem se nemýlil. Rozhodnutí ministra Macinky nechat volný pohyb všem ruským diplomatům po Česku je zbytečným ústupkem Rusku. Přitom tajné služby opakovaně varují, že ruští špioni a sabotéři mohou do Česka pronikat i pod diplomatickým krytím. Další důkaz toho, že vláda Andreje Babiše je chaotická a dezorientovaná. -
309
41
Fráňa Šrámek
@FranaSram_ek · 28.1.2026 11:20
❤️❤️❤️
Via fb Zuzka Bönisch:
Jeho životopis a zásluhy si může dohledat každý, o tom už bylo napsáno dost. A když teď opadla první vlna emocí, mám potřebu napsat i něco jiného.
Když vám podá ruku, jeho stisk je pevný - ale ne drtivý. Do očí se dívá zpříma - ale ne povýšeně. Podle protokolu má vejít do dveří jako první - většinou i přesto dává přednost ženě, bez ohledu na protokol. Běžně si dá na pumpě bagetu a kafe do kelímku - a vždycky za sebe platí sám. Když se řekne v 8:30, je tam v 8:25 - vždy a všude na čas za každých okolností. Co slíbí, to dodrží - vždy a za každých okolností. Dokáží se se svou ženou vzájemně poškorpit - ale stojí pevně při ní a ona při něm. Svým ochráncům s naprostou samozřejmostí a často děkuje - a nejen jim. Všechno co dělá, dělá naplno - ale s chladnou hlavou a s rozvahou. Když se usměje, je to úsměv upřímný. A i když nemá tolik prostoru - když je dědeček, tak s lehkostí bytí.
Ne, není dokonalý, protože to nejsme nikdo. Ale je to ta nejlepší verze chlapa, který ve své pozici slouží téhle zemi. Tedy nám všem.
#stojimzasvymprezidentem -
332
58
Dárek pro Putina
@DarPutinovi · 28.1.2026 11:10
Už pár dní pro "nás" pracuje česky dobrovolník Mac @Mac_Volonter. Je na východě v okolí Charkova a nakupuje a rozváží generátory hlavně malým dobrovolnickým organizacím. Jeden dostala i Roxana a její tým⬇️ https://t.co/kPMXRRILvn -
302
34
Martin Bartkovský
@bartkovskym · 28.1.2026 11:10
Pokud se Petr Macinka bojí Ústavního soudu a chce v Česku definovat ústavní rámec sám, tak by měl vyhrožovat jen sám sobě. Na nejmenování ministrů prezidentem má už 5 let stejný názor jako Petr Pavel. https://t.co/ccUVdbqsJ9 -
882
114
Eva DECROIX
@eva_decroix · 28.1.2026 10:30
Klid na práci. Tolik známé heslo z dob normalizace právě dnes zaznělo od premiéra ve Sněmovně. Návrat starých pořádků?
Premiér Babiš nezvládá unést odpovědnost za svou vládu. Prostě je to dle jeho slov nešťastné. A vyjadřovat se k tomu víc nebude.
Andrej Babiš je slabý premiér. A klid na práci mu z opozice opravdu nedáme! -
255
15
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 28.1.2026 10:20
Zatímco se Macinka včera odpoledne snažil vysvětlovat své konání, prezident už v poklidu cestoval komerční linkou na Málagu. https://t.co/IRij0eWyBu -