Byl jsem zvolen předsedou hnutí ANO i na příští dva roky 🙏 Děkuju moc kolegyním a kolegům za důvěru, vážím si, že můžu být stále předsedou nejsilnějšího a nejskvělejšího hnutí v České republice 🙂 Čeká nás spoustu práce, ale odměnou bude, že budeme zlepšovat životy lidem v České republice a uděláme všechno proto, aby se z ní stalo nejlepší místo pro život na celé planetě 😎 -
158
11
Danuše Nerudová
@danusenerudova · 24.1.2026 14:20
Panu Babišovi bych ke znovuzvolení předsedou ANO popřála více odvahy. Nespolupracovat ve vládě s proruskou sebrankou, nechat se vydat ke stíhání nebo vyřešit svůj střet zájmů. -
Nezávislost veřejnoprávních médií stojí za naší podporu. Na co se díváte, co posloucháte, když o něco jde, když se děje něco důležitého...❤️@CRozhlas @CzechTV @CTK_cz. -
177
12
AndrejBabiš
@AndrejBabiis · 24.1.2026 13:50
Vládní koalice představí svého kandidáta na prezidenta. Má mít morálku Okamury, inteligenci Roznera, odvahu Zůny a beztrestnou minulost Babiše. -
168
4
Vlastislav Bříza
@vlastislavbriza · 24.1.2026 13:40
Odhodlání a připravenost jsou největší pojistkou proti jakékoli válce. Spolehlivě totiž odradí potenciálního protivníka od útoku. Finský prezident to dobře ví, jeho „malá“ země má milion vycvičených mužů a žen a během pár týdnů je schopna mobilizovat přes čtvrt milionu vojáků. Alexander Stubb by ani na minutu nezaváhal a nespekuloval, zda by obrana proti nepoměrně většímu útočníkovi měla smysl. Z historie své vlastní země totiž dobře ví, že v zimě 1939/40 pouhých 3,7 milionu obyvatel Finska dokázalo uhájit svou státnost a entitu proti 180milionovému Sovětskému svazu. -
149
19
Paralelní listy
@Paralelni_Listy · 24.1.2026 13:40
Vlastenectví je, když pošlete 70 míčů na pomoc mrznoucím lidem ve válkou zasažené zemi. Ne když sedíte doma v teple, fandíte státu, kvůli kterému tito lidé mrznou, a nikdy jste nebyli u zubaře.
Jsem na všechny dobrosrdečné a pravé české vlastence hrdý! Neskutečně hrdý! -
218
8
🇺🇦
🇺🇦🇨🇿Enela🇬🇪🇮🇱
@Enela96 · 24.1.2026 13:30
Dnes ke dni sjednocení Ukrajiny na Karlově mostě promluvil i velvyslanec Ukrajiny v České republice. https://t.co/Q3U20gNWhV -
186
15
PE
PetrHolec
@PetrHolec · 24.1.2026 13:20
Marku @MarekStonis, tomu se říká puč. A tohle je jen jeho pokračování. Junta v čele s @prezidentpavel musí skončit‼️🫣 -
156
19
Paula
@Paula44212447 · 24.1.2026 13:20
Přes sedmdesát milionů!
Proti veškerém hnusu, co se na nás navalil s novou vládou...
je tu 41534 slvělých lidí, kteří přispěli @DarPutinovi (kde jsou také úžasňáci)
a další tisíce hrdinů přispělo skrze @Pametnaroda a další podobné sbírky.
Mně tohle vědomí stačí 🙏🏽♥️
#díkyhttps://t.co/c7wGL5rLok -
178
16
Petr Honzejk
@PetrHonzejk · 24.1.2026 13:00
Babiš chce postavit do prezidentských voleb společného kandidáta koalice ANO, SPD a Motoristů. Nominant by podle něj nemusel být politikem. "Česká republika má řadu významných osobností z různých oblastí. Práva, vědy, kultury, veřejné služby, kteří mají přirozený respekt a důvěru," pravil. Přemýšlím, jestli znám někoho takového, kdo by se zároveň chtěl nechat vystrčit na Hrad Okamurou, Rajchlem, Turkem atd. A napadá mě zhruba nikdo. -
273
9
Starostka z Krkonoš - Lucie Potůčková
@PotuckovaLucie · 24.1.2026 12:40
Člověk by si myslel, že si ta parodie na ministra zahraničí třeba předvolá čínského velvyslance na kobereček za špionáž nebo třeba velvyslance USA za ostudné výroky vůči veteránům z Afghánistánu. Ale houby. Místo toho zruší psychosociální podporu ukrajinským dětem. Ubožák. -
185
21
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 24.1.2026 12:30
Všem vojákům a veteránům, kteří sloužili v Afghánistánu, patří můj hluboký dík a respekt. Nasazovali zdraví a životy za společnou věc.
Pohrdavá slova Donalda Trumpa o jejich nasazení jsou urážkou obětí i faktů. Není dne, kdy by někoho neurazil - kromě Putina a Kim Čong-una. 👎 -
149
9
Anastasiia Sihnaievska
@signa_n · 24.1.2026 12:20
Česká iniciativa @DarPutinovi dnes dosahuje rekordních výsledků ve sbírce na generátory pro Kyjev, hlavní město státu, který trpí teroristickými útoky Ruska na energetickou infrastrukturu.
Musím říct, že jsem nesmírně šťastná, že rozumím češtině a mohu bez prostředníků sledovat český informační prostor. Číst komentáře, vnímat atmosféru, cítit náladu společnosti. Právě proto se chci podělit o své pozorování.
Předchozí sbírka s velmi podobnou dynamikou vznikla na památku @DrabovaDana. Dnešní sbírka má jiný cíl: zahřát lidi, kteří trpí nejen zimou, ale i zákeřností nepřítele. Obě tyto iniciativy však spojuje jedno: silný pocit sounáležitosti.
Proruské hlasy se snaží Čechům namluvit, že „chtějí válku“ a že posíláním peněz na podporu Ukrajiny ji údajně prodlužují. Lidé, kteří pomáhají, ale velmi dobře vědí, že nepodporují válku, ale přispívají na obranu oběti agrese. Přesto jsem v této vlně solidarity viděla ještě něco hlubšího a konkrétnějšího: spojení kolem společných hodnot, úctu k národní paměti a silnou potřebu spravedlnosti.
To, co jsem viděla po smrti Dany, nebyla jen emoce. Bylo to semknutí lidí, kteří sdíleli její životní principy: spravedlnost, respekt k pravidlům, lidskost. Hodnotou, která vše spojila dohromady, byla snaha uchovat paměť a pokračovat v odkazu výjimečné osobnosti skutky, ne slovy.
Tato zima je těžká nejen pro Ukrajinu, která už čtvrtým rokem bojuje o svou důstojnost a přežití.
Pro Čechy je jiná, ale také bolestná, s mrazivým uvědoměním si, kam může zemi vést nová politická moc, která vytvořila většinu spojením menšiny.
Právě proto tato sbírka zahřála nejen Ukrajince, kteří čelí mrazu. Zahřála i ty, kteří cítili stud a bezmoc, mysleli si, že není možné bránit vlastní důstojnost ve chvíli, kdy ji společnost má, ale nová vláda se snaží tvrdit: „jsme malí“, „nemáme na to“, „není to naše válka“.
Podívejte se, kolik vás je. Podívejte se, nakolik rozsahlou pomoc dokážete vytvořit. Sociální sítě jsou plné sdílení sbírky a hrdosti na to, že je možné být její součástí.
Děkuji za pomoc Ukrajině.
Děkuji, že se nevzdáváte.
Děkuji, že hledáte společné smysly a jednáte podle nich.
Pro Ukrajince to má význam právě teď.
Pro Čechy je to potvrzení hodnot minulosti i zpráva o budoucnosti.
Není náhoda, že tato země dala světu demokrata Václava Havla a humanistu Komenského.
Když jsou lidé spojení, je možné všechno. -
183
21
Armáda ČR
@ArmadaCR · 24.1.2026 12:10
V Kosovu jsme si připomněli slovenské vojáky – naše spolubojovníky, kteří tragicky zemřeli při leteckém neštěstí během návratu z mise KFOR v roce 2006.
Naši vojenští policisté společně se slovenskými kolegy uctili jejich památku na bývalé československé základně Šajkovac. https://t.co/4vELR3Re3Y
53
7
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 24.1.2026 12:00
Pane předsedo @AndrejBabis, vy jste jako lhal?
Tomu nevěřim.😭
V listopadu se střídali Anonisti v televizi jako přetržení a opakovali básničku, že co si to prezident dovoluje chtít po Babišovi, aby dopředu sdělil, jak vyřeší Agrofert.
Stejné noty měli i komentátoři typu Valeše, Koláře, Holce, Balšínka...
A bum, máme 24. ledna, dva týdny po limitu, nestalo se nic, Babiš je premiér, zcela neovladatelný, mává s ukazovátkem před globusem a už týden hledá Grónsko.
Takže kdo měl pravdu?🤷♂️ -
486
53
marek wollner
@MarekWollner · 24.1.2026 11:50
Hybnou silou dění v ČT se staly mocné odbory, které jsou nespokojené nejen s přístupem vlády, ale i vlastního vedení, které na konec poplatků kývlo bez slova odporu. K odborům se přidalo i opatrné zpravodajství a vzniká spojení, které se na Kavčích horách objevuje jen v časech krize. Nad tím vším se vznáší slovo stávka. Bude ČT za svou existenci bojovat? Podpoří ji veřejnost? https://t.co/TX1bP0qWst -
144
17
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 24.1.2026 11:50
"Patříme do horní čtvrtiny světa, hrajeme Ligu mistrů."
No to jsou ale věci!🧐
A já měl za to, že čtyři roky tahle parta lidem říkala, že jsme nejhorší na světě, je tu bída, lidé umírají hlady a děti chodí bosy.
A hele, najednou je z toho Liga mistrů... 😂 https://t.co/cVWCkNw3TM -
277
20
Martin Bartkovský
@bartkovskym · 24.1.2026 11:40
Spolu s @oliver_adamek jsme na sněmu hnutí ANO. Očekává se drama stejné asi jako když se v ČHMÚ ráno podívají, jestli zase vyšlo slunce. Babiš po 15 letech v čele strany opět nemá oponenta. Projev: Udělali nejlepší kampaň, Fiala poškodil Česko a největším nepřítelem jsou média⬇️ -
161
8
IV
Ivan Pilip
@ivan_pilip · 24.1.2026 11:20
Chápu, že ministr Šťastný nemá ve funkci moc náplň a chce o něčem psát, ale tohle je výsměch. Lze vyjádřit soustrast, ale Zaremba byl přesný opak vzoru - sportovní úspěch vyhnaný anaboliky a ve společenském životě aktivista fašistické DSSS. Z něj si, děti, vzor opravdu neberte. -
227
10
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 24.1.2026 11:20
Jediné, co by si měl @AndrejBabis na glóbusu prohlédnout, je to, jak blízko je Rusko, a uvědomit si, že když jeho vláda lže, aby nemusela pomoct bránit Ukrajinu stíhačkami, ohrožuje nás všechny. To ve mně vyvolává větší pocit hanby než trapná videa s glóbusem. https://t.co/nGLHQcgVpQ -