Jindřich Rajchl zvolil jako svůj program soustavné urážení a ponižování političek z opozice, samozřejmě doprovázené podněcováním své klaky na sociálních sítích k témuž. Možná má pocit, že to je chlapácké - ale ne, je to jen křupanské a ubohé. A v politice, ani ve společnosti pro takové chování místo není! -
183
10
Armáda ČR
@ArmadaCR · 22.1.2026 16:10
Vojenský pilot a civilista zároveň? Ano!
Aktivní záloha není jen o pozemních jednotkách. Její součástí jsou specialisté z celé řady profesí – včetně pilotů. Další z nich tento týden absolvoval výcvik u 21. základny taktického letectva na letounu L-159.
Záložáci jsou nedílnou https://t.co/jM9pftFS6A
Ať si Andrej Babiš s čínským špiónem zamete před vlastním prahem a neútočí na moje ministrování. Kdyby na MZV v době mého mandátu přišla příslušná informace, tak podle toho postupujeme. A musím zdůraznit, že to byla vláda Petra Fialy, která s podporou EU a NATO vyštípala čínského hackera z MZV. Byla to vláda Petra Fialy, která přijala Babišem kritizovaný paragraf o spolupráci s cizí mocí, a o kterém před volbami i po volbách Babiš prohlašoval, že jej zruší. Byť nyní ze "záhadných" důvodů mlčí. Naopak je to Macinka, který si na MZV přitáhl šéfa kabinetu historicky placeného CEFC nebo Jana Zahradila, který prý zadrženému dával rozhovory... Babišova plánovaná cesta do Číny tomu nasadí korunu.. -
182
15
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 22.1.2026 15:50
Spisovatel Pavel Kosatík na @CRoPlus: "Ani Fico ani Babiš nejsou politici, kteří spojují společnost, jejich principem je rozdělovat. Oni mají ty své. A aby fungovalo sepětí vůdce a lidu, tak jim musí ukazovat nepřátele. To znamená ty, kteří jim třeba v té rétorice škodí."
https://t.co/vvnV5H9DVM -
146
11
Gabriela Svárovská
@gabriela_sva · 22.1.2026 15:50
Díky nepřítomnosti @DolphSegal byl zřízen samostatný Podvýbor pro lidská práva pod Zahraničním výborem. Navrhl @HayatoOkamura🙏🏻 I koaliční hlasovací mašinka se muže trochu zaseknout😉 https://t.co/1BG2V3xVD5 -
226
7
MA
Matěj z Tetína
@matej_hlavaty · 22.1.2026 15:20
Paní Helena Válková nám doručila do schránek „Pravidla pro etické chování poslance“.
Tak doufám, že si je ANO, SPD a Motoristé vezmou k srdci.
Hlavně článek 1, odstavec c). 😄
c) neuzavřít takovou dohodu, jež by ho zavazovala jednat či hlasovat v soukromém zájmu jiné fyzické nebo právnické osoby a jež by mohla ohrozit jeho svobodu hlasování. Zákaz uzavřít dohodu neplatí v těch případech, které je možno označit jako běžnou parlamentní praxi, např. uzavření koaliční smlouvy nebo dohody o párování.
Tak co? Vydaj, nebo nevydaj? To v koaliční smlouvě nemají. 😁 -
170
10
Jirka Zima (swarm)
@diagon_swarm · 22.1.2026 15:10
🪫Jak jsme nekoupili ojetou Teslu Model Y a vy byste také neměli🪫
Dali jsme na otočku Hamburk, protože tam byl další vyřazený taxík - tentokrát TMY s nájezdem přes 300 000 km, který vypadal, že by šel uhrát na 20 000€. Auto bylo mechanicky pěkné... tedy přesněji bylo ve stavu, kdy z toho pěkné auto umíme udělat s menším úsilím v interiéru i na tom ťuknutém rohu - to by problém nebyl.
Neklaplo to nakonec kvůli trakční baterii. Je to takové upozornění pro lidi, kteří nás videli kdysi na Youtube, jak jsme koupili velmi levně vyřazený taxík TM3 a ukázalo se to jako výborná koupě (baterka pořád jak za mlada, rozbalancování 6 mV, degradace pod 10% a teď už máme přitom 360 000 km najeto). Zjistili jsme, že jsme naší tvorbou asi ovlivnili část lidí, protože v německu nám bazarníci často říkají, že od jisté doby jim volají na dojeté elektrické taxi tesly hlavně češi. Už jsme i potkali fanoušky, co nám řekli, že si koupili ovlivněni námi nějakou takovou teslu jako svoje úplně první auto. Za mě moc milé dobrodružství, ale potenciálně to může být i velký průšvih, když si člověk nedá pozor a neví, co zkontrolovat.
Pojďme se podívat na to, co nás odradilo:
1) První věc pozná člověk bez nástrojů - stačí se podívat na displeji na procenta nabití baterie (SoC) a po ťuknutí na číslo i hodnotu dojezdu v km. Tato hodnota dojezdu je normálně k ničemu, protože počítá s homologační spotřebou a ne reálnou. Tady šlo o 254 km při 68%. Pro 100% to znamená 373 km dojezdu. Homologační dojezd má být přitom tuším 526 km, tedy degradace ~30%.
2) Pro další kroky se hodí připojit přes redukci OBD dongle na kabelový svazek, co vede mezi sedačkami, a vyčítat diagnostická data. S aplikací TeslaX jsme rovnou viděli, že BMS (battery management system) očekává u plně nabité baterky kapacitu jen 55,8 kWh místo originálních 77 kWh. Tedy jen 72% SoH. To samo o sobě už nás docela odradilo, protože víme, že i v tomto nájezdu se dají najít baterky v mnohem lepší kondici. Ale s nějakou slevičkou by to stále mohlo dávat smysl...
3) Jenže pak tu máme různé typy degradací. Pokud by na 72% SoH baterie zdegradovala rovnoměrně, tak bych to vnímal tak, že dál může plynule degradovat a ještě dlouho sloužit, byť prostě je dojezd nižší (teď v této tužší zimě bych realisticky pracoval třeba s 220-230 km). Dobrým indikátorem je kouknout se na napěťové "rozbalancování" článků. Tedy v rychlosti na nejvyšší a nejnižší napětí článků (fakticky celého bloku paralelně pospojovaných "tužkovek"; takových bloků je pak v sérii 96). Tady už při zapnutí v klidu byl rozdíl mezi nejlepším a nejhorším blokem článků 72 mV (připomínám naše ještě ojetější tesla má jen 6 mV) a problémový byl jeden konkrétní. To není dobré, ale ještě nemusí být fatální (v určitých případech může být blok jen proti zbytku vybitější, ale jinak v pořádku - na to jsou postupy, jak to řešit).
4) Přišla tedy na řadu dynamická zkouška. Za jízdy bylo vidět to nejhorší - při akceleracích (ani ne moc velkých) se slabý blok článků vzdálil od ostatních klidně o 200-300 mV. Při ostřejších rozjezdech i 500 mV. To už je regulérní průšvih (při měření na baterce, která je takto nabitá), který značí, že vnitřní odpor daného bloku je mnohem vyšší než u ostatních. Od tohoto je lepší dát ruce pryč, pokud to nekupujete s plánem dát do auta rovnou jinou baterii.
--
Nakonec tedy jedeme s prázdnou. Cena, kterou my bychom byli ochotni za to dát, se neprotínala s tím, na kolik si takového vráčku cenil bazarník (ale kdo ví, třeba ještě uzraje 😅). Pokud byste došli k tomu, že si auto koupíte a dojezdíte bez opravy, tak na základě zkušenosti, které mám s podobně defektní jinou baterií LG, vím, že od stavu, který jsme teď změřili, do toho, že to třeba ve 20% nabití na dálnici v kopci spadne do nouzáku (a už auto nepůjde nabít třeba nad 25-30% a navíc nepůjde nabíjet vůbec rychle), zbývá klidně jen čtvrt roku. To nejsou moc dobré vyhlídky 🤷 -
171
8
Armáda ČR
@ArmadaCR · 22.1.2026 15:10
Vojenský pilot a civilista zároveň? Ano!
Aktivní záloha není jen o pozemních jednotkách. Její součástí jsou specialisté z celé řady profesí – včetně pilotů. Další z nich tento týden absolvoval výcvik u 21. základny taktického letectva na letounu L-159.
Záložáci jsou nedílnou https://t.co/X6NqP6bXkb
32
1
Vasyl Kapustej
@Lord_of_war_95 · 22.1.2026 14:30
To mi připomíná, jak jsme kdysi v lednu 2023 poslali jednomu malému klukovi v obci blízko fronty fotbalový míč a dres z Česka.
Stával s kuličkovým ákáčkem a v maskáčích u cesty ve vesnici na chersonské frontě a zdravil ukrajinské vojáky a dobrovolníky, kteří kolem něho projížděli a jeli na frontu.
Všichni mu říkali “Talismančik”, protože byl pro vojáky jako talisman pro štěstí - vždy se při cestě na frontu při průjezdu kolem něho u něj zastavovali, pozdravili se s ním, vyfotili, dali mu nějaké jídlo či sladkost. My jsme se tenkrát u něj také vždy zastavovali na našich cestách za vojáky na chersonskou frontu.
Jednoho dne jsem o tom psal i na soc. sítě - a ozval se mi pak jeden Čech, že je mu líto, že má klučina zkažené dětství válkou a hraje si ve vesnici s kuličkovým akáčkem, že by spíše měl radši běhat ve fotbalovém dresu za míčem a užívat si obyčejné dětské radosti… a tak mi poslal peníze na zakoupení míče a dresu - a já to vše koupil a pak přes známé poslal Arťomovi, kteří mu to osobně předali, protože v tu dobu už jsme jezdili na jinou část fronty, na Donbas.
Doufám, že stále běhá v českém dresu za fotbalovým míčem a aspoň trochu si užívá s kamarády i té obyčejné dětské radosti i v těchhle těžkých časech války… -
156
12
Michal Sirový 🇨🇿
@sssirda · 22.1.2026 14:20
Podpora dvou hlavních voličských bloků u podzimních voleb podle věku. 👇
Je to na spojených datech šesti průzkumnických firem, takže jsou to čísla za každý jednotlivý věk respondentů.
Takhle jasné rozdělení podle věku není časté ani v zahraničí. https://t.co/3ZilZuz65D -
146
13
Sporťák
@SportakCZ · 22.1.2026 14:20
Nikola Bartůňková dnes po perfektním výkonu senzačně vyřadila desátou hráčku světa Belindu Bencic a při své premiéře na Australian Open postoupila jako kvalifikantka do 3. kola.👌 👏
https://t.co/fgW8OQH68S -
145
2
Jakub Janda 楊雅嚳
@_JakubJanda · 22.1.2026 14:10
ZATČENÝ ČÍNSKÝ ŠPIÓN A MOTORISTÉ
• Česká policie minulou sobotu zadržela čínského občana. Bezpečnostní informační služba (BIS) na tomto případu úzce spolupracovala s Národní centrálou proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě (NCTEKK). Český soud okamžitě schválil vzetí do vazby.
• Deník N uvádí: zadržený čínský občan shromažďoval zpravodajské informace o českých politicích, především podrobnosti o jejich cestách a aktivitách ve vztahu k Tchaj-wanu. Některé z jeho operací probíhaly mimo území České republiky.
• Seznam Zprávy uvádí: pan Jang I-min (Yang Yiming) působil v Česku řadu let jako pražský zpravodaj listu Guangming Daily, což je médium Komunistické strany Číny. Budoval vztahy s vybranými českými a slovenskými politiky a snažil se z nich vylákat informace pro své špionážní aktivity. Podle nové české legislativy zaměřené na potírání cizího vměšování (v přímé spolupráci se zahraniční zpravodajskou službou) mu hrozí až pět let vězení.
• Tento falešný čínský novinář, fakticky organizátor čínské špionáže, vedl svůj první veřejný rozhovor v Česku s Janem Zahradilem, dobře známou pro-čínskou postavou, který se chlubil, že je „prvním českým politikem“, kterého Guangming Daily zpovídal. Jan Zahradil je hlavním zahraničněpolitickým poradcem Motoristů, české vládní koaliční strany, která drží post ministra zahraničních věcí. Detaily kontrarozvědného a policejního sledování z trestního spisu budou jistě pro koalici zajímavé čtení :-D
• Kolem roku 2020 se Guangming Daily podařilo koupit vliv v tradičním (ale menším) českém médiu Literární noviny, které poté začalo publikovat tvrdou komunistickou čínskou propagandu.
• Nová česká vládní koalice chtěla Komunistickou stranu Číny objímat, premiér plánuje návštěvu Pekingu zhruba v květnu či červnu. Tento případ to jistě pěkně okoření <3 -
158
33
Petr Pelc
@petr_pelc · 22.1.2026 13:40
BMW s ochrankou mu vadilo jen do chvíle, než si do něj sedl on sám.
Jeho politika nikdy nastála na principech, ale na závisti, ukřivděnosti a komplexu méněcennosti. https://t.co/3hamcT8nrW -
130
12
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 22.1.2026 13:30
Hrdina z kouta Andrej Babiš teď najednou oceňuje, že Trump změnil rétoriku ohledně Grónska. Všichni jsme asi někdy viděli hospodskou rvačku. A taky ty, kteří se jí neúčastnili, ale pak o ní vyprávěli nejhlasitěji. Přesně takhle dnes působí Babišova „podpora“ Dánsku. Naše vláda se za Dánsko měla postavit hned a jednoznačně. -
201
22
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 22.1.2026 13:20
Díky nepřítomnosti Filipa Turka a Jindřicha Rajchla na jednání sněmovního zahraničního výboru byl zřízen podvýbor pro lidská práva. Kluci děkujeme 🙏 -
570
16
Lukáš Valášek
@lukasvalasek · 22.1.2026 13:10
🔴 Číňan obviněný policí ze špionáže pracoval pod krytím novináře vládního deníku čínské komunistické strany.
🔴 Rozhovorem s ním se v roce 2024 chlubil Jan Zahradil, nynější expert Motoristů na zahraniční politiku, který hlásá sbližování s Čínou.
https://t.co/f0RJ4u7qn5 -
162
37
Dárek pro Putina
@DarPutinovi · 22.1.2026 13:10
Roste to každou minutou. Možná nám nebudete věřit, když řekneme, že tohle jsme opravdu nečekali ale TOHLE JSME OPRAVDU NEČEKALI!😉 Lidí, kteří mají chuť poslat do promrzlého Kyjeva teplo a světlo z České republiky je víc než to může vypadat z televizních zpráv a socek. https://t.co/geAx7IhCTa -
223
40
ČT24
@CT24zive · 22.1.2026 13:00
Nové letouny L-159 nedokáže Aero vyrobit, ale chce Ukrajině nabídnout Skyfoxy, které mají levnější provoz a je možné je využít při likvidaci dronů, řekl prezident firmy Sotona. -
225
7
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 22.1.2026 12:50
Andrej Babiš se po 14 dnech probral a prohlásil, že "Grónsko je nedílnou součástí Dánska." Oceňuji tento výrok. Na ministra zahraničí stále čekáme... -