Dost mě baví, jak se tu před volbami furt jelo, jak je ANO populární u mladých lidí a dělá skvěle kampaň pro ně.
Nepřekvapivě se ukazuje jaká je to úplná blbost, protože SPOLU, STAN a Piráti dohromady měly u lidí do 24 let kolem 67-70 %.
Nicméně "krásných" 50+ % u lidí starších 65 let jasně ukázalo, že tahle země není pro mladý. Tak díky. -
210
15
kutil onda
@antdo5 · 21.1.2026 20:30
Vláda nevzdělané lůzy nebude zveřejňovat čísla o ukrajinských uprchlících. Já to vcelku chápu, vyšlo by najevo, že jsou pro naši zemi užitečnější než sbírka dementů, co nám vládne... -
201
15
Lazz Lazz
@Lazikkkk · 21.1.2026 20:20
„Čeho Rusko dosáhlo za 4 roky války?“ – finský prezident vynesl tvrdý verdikt
Finský prezident Alexander Stubb vysvětlil, proč je Putinova válka neúspěchem ve všech směrech.
Podle jeho odhadu jsou výsledky pro Rusko následující:
- okupováno je asi 20 % území Ukrajiny
- asi 1 milion zabitých a zraněných
- sféra vlivu se zmenšila, místo aby se zvětšila
- ekonomika je podkopána: inflace ~30 %, sazby ~16 %, nulový růst, rezervy tají
- brzy nemusí stačit peníze ani na výplaty vojákům
Verdikt: válka se stala strategickou porážkou Putina.
Výsledek pro ostatní:
- NATO se rozšířilo
- Ukrajina se stala evropskou zemí
- Evropa výrazně zvýšila výdaje na obranu -
188
14
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 21.1.2026 20:10
Jedinýho, koho dnes Trump neurazil, byl Putin.
Asi bych nikdy nečekal, že uslyším amerického prezidenta vyhrožovat Evropě, že on má nejlepší zbraně, letadla, lodě... a tak má dostat Grónsko.
Takhle v jednom projevu ponížit Dánsko, NATO, Kanadu, Ukrajinu, Izrael, Macrona i jeho brýle, to je teda síla.
Fakt nevím, kolik bych toho musel vypít, abych byl tak střízlivý jako Radek Vondráček a viděl v tom tu nadsázku, jak říkal včera.
Ona v tom totiž žádná není. On to Grónsko chce.
Jak se to asi poslouchá Nacherovi, Hrabovi a dalším těm fanatikům s červenou čepicí... -
503
40
AN
Andrej Babiš
@AndrejBabis · 21.1.2026 20:10
Dva dny na Světovém ekonomickém fóru v Davosu! Skvělá příležitost sejít se s lídry z celého světa, podpořit export a investice českých firem i do zemí mimo Evropu a taky vzájemný turistický ruch. Všechny země jsem taky samozřejmě pozval, aby přišly investovat k nám do České republiky.
Jsem rád, že jsem se mohl setkat se šesti prezidenty, pěti premiéry a dalšími ministry i špičkami byznysu nebo šéfem NATO. Byl to maraton, 16 schůzek, ale je z toho spoustu konkrétních projektů, na kterých naši ministři můžou okamžitě začít pracovat.
S prezidentem Vučićem jsme se dohodli, že se Česká republika určitě zúčastní Expo 2027 v Srbsku a bude tam mít vlastní pavilon. Dal jsem si také úkol otevřít ambasádu v Ománu. Do Ománu jezdí stále více českých občanů na dovolenou, a proto jsme se bavili i o otevření přímé letecké linky do Maskatu.
Bylo toho ale mnohem víc, pusťte si video 😎 -
188
24
zdeněk šarapatka
@zdeneksarapatka · 21.1.2026 20:00
Motto: "Svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu". Ze slibu poslance.
Koryto zavazuje. Ze ctěného machra Cermatu je troska partaje, jež má teď z páteře zpuchřelou bužírku. Hanebnou proměnu školského experta v poplatnou onuci omlouvá Macinkův poslanec jak lumen z pomocné. Vyšmelit svou pověst za sněmovní apanáž a soukat pak ze sebe ubohé výmluvy, proč Babiše nevydat justici, je vstupenka Krejčího do řitě zločince. Kde je už narváno.
V létě si neuměl představit, že by ho nevydal, tvrdí ten nebožák. Teď si to rozmyslel. Prý kvůli vůli "40% voličů", kteří tu Bureše zvolili navzdory trestnímu stíhání. "Zájem České republiky je pro mě důležitější, než zájem jednotlivce," tlačí pak ze sebe u @MarieBastlova a navrch to dorazí úvahou, že stíhání Babiše by bylo ostudou ve světě. Jeden tu zírá na tu spoušť křiváctví a hrané blbosti: 2 052 300 milionů voličů koalice SPOLU, Pirátů a STAN, kteří by gaunera vydali na to šup, má ex expert přes čísla za "jednotlivce!" A spravedlnost za papír, s kterým si v partaji Macinky vytíraj' zadele.
Poslanec Krejčí nám, pěšákům, kteří ho platíme, tímhle vším vzkazuje: "Uchránit vlivného zloděje ostudě má přednost před zákonem. Kapišto, blbečci?".... -
220
21
PE
Petros Michopulos (Kecy&Politika)
@PetrosKecyaPoli · 21.1.2026 19:40
@Posledniskaut @MarieBastlova Velikán😁🤡. To nemohu říct. Nevydáním se ten problém vůbec neřeší, ale když někdo kandiduje za galérku, tak co od něj čekat😁. -
493
5
Dárek pro Putina
@DarPutinovi · 21.1.2026 19:40
SOS Kyjev - pojďte s námi pomoci lidem v ukrajinském hlavním městě přežít tyhle šílené mrazy. Kvůli ruským útokům město mrzne. Nic tam nebudeme vozit, všechno koupíme v Kyjevě. Známe poptávku a naši přátelé se postarají o distribuci. Nakupovat budeme každý den. Pomůžeme Kyjevu? https://t.co/KMIionfcL6 -
296
98
Barbora Mercury 🇨🇿✌️🇪🇺
@MercuryBarbora · 21.1.2026 19:20
Tohle mi včera uniklo, ale podle ukázek (kde pan @_MartinDvorak bravurně zametal s Ševčíkem) jsem usoudila, že to musím okamžitě vidět celé !😁👍👏
https://t.co/nTcxfkPcU5 -
353
11
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 21.1.2026 19:00
Dobrá zpráva pro všechny. Snad i pro ty, kteří hovoří o spálené zemi. Přes výrazný nárůst obyvatelstva v důsledku války na Ukrajině kriminalita KLESÁ. Počet policistů v loňském roce VZROSTL. Ilegální migrace rekordně POKLESLA. Jsem rád, že se i při objektivně obtížných podmínkách a přes strašení a lži populistů povedlo stabilizovat vnitřní bezpečnost. Díky všem policistům, hasičům i dobrému týmu na MV. 👍 -
125
7
Katia Demetrashvili
@kxtyush · 21.1.2026 19:00
Pořád je to o parník víc, než udělala vaše vláda. Ostatně je pomalu načase, abyste zkusil nějakou diplomacii, kromě kupování glóbů, konečně dělat. A ideálně ve prospěch našich občanů :) https://t.co/CxuOyW3n0c -
263
15
Jiří Pehe
@JiriPehe · 21.1.2026 18:50
Jimmy Kimmel: Trump zveřejnil e-maily od evropských lídrů ohledně Grónska. Asi v domnění, že to zlepší jeho obraz.Nedošlo mu, že ty e-maily vyznívají, jako kdyby se snažili domlouvat šimpanzovi, který se zmocnil ručního granátu, aby tu “hračku” nechal byt -
186
11
ČT24
@CT24zive · 21.1.2026 18:30
Evropský parlament pozastavil ratifikaci obchodní dohody s USA, řekl podle Reuters německý europoslanec Lange. https://t.co/IW5tOldAEY -
359
12
Katia Demetrashvili
@kxtyush · 21.1.2026 18:30
Děkujeme dánskému velvyslanci za vřelé přijetí. Převzal si od nás společné prohlášení opozičních stran vyjadřující jasnou podporu Dánskému království a obyvatelům Grónska. 🇩🇰🇬🇱 -
189
9
Vláďa Foltán 🇪🇺 🇨🇿
@VladaFoltan · 21.1.2026 18:10
Donald: Dva nejlepší autoři průzkumů mi řekl, že kdyby dnes společně kandidovali George Washington a Abraham Lincoln, spolu by mě nedokázali porazit...
https://t.co/PmIpLiNeez -
Senátorky a senátoři dnes projednali všechny body 19. schůze v 15. funkčním období:
📷 Zahájili první schůzi roku společnou fotografií k letošnímu 30. výročí ustavení Senátu.
✅ Zvolili jako senátní kandidáty na funkci Veřejného ochránce práv Jaromíra Jirsu a Evu Kostolanskou. .. https://t.co/slmN8CRzE0
3
0
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.1.2026 17:50
"Z pohledu České republiky je správné, abychom neměli trestně stíhaného premiéra. Tak proto budu hlasovat pro to, aby nebyl vydán."
Hostem @MarieBastlova byl poslanec Motoristů Miroslav Krejčí.
https://t.co/HhNjf7kOGRhttps://t.co/ZJR1n2r4q6 -
190
8
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 21.1.2026 17:20
Slabý leadership si žádá jasnou reakci. Proto jsme jako celá opozice podpořili Dánsko a Grónsko. Česká republika má ostatně vlastní historickou zkušenost s tím, kam vede „mnichovské ticho“. https://t.co/e4h5EgTRJA -
395
21
MA
Matěj z Tetína
@matej_hlavaty · 21.1.2026 17:10
Cestou domů jsem se zastavil na velvyslanectví Dánska.
Psalo mi hodně lidí, že jsou nespokojeni s novou vládou a jejím postavením ke Grónsku. A já to vidím úplně stejně. Dánsko je náš partner a spojenec, se kterým sdílíme hodnoty i odpovědnost za bezpečnost a stabilitu v Evropě.
Proto jsem sepsal dopis panu velvyslanci a osobně ho dnes donesl na velvyslanectví.
V dopise připomínám, že Česká republika a Dánsko stojí na stejných principech. Respektu k mezinárodnímu právu, suverenitě a územní celistvosti.
Grónsko a dění kolem něj se nesmí stát hřištěm pro populismus a zkratky.
I v napjaté době má mít diplomacie klidný a věcný tón, opřený o fakta, ale zároveň jasný postoj na straně našich spojenců.
Pravidla a stabilita v mezinárodních vztazích nejsou formalita, ale základ naší společné bezpečnosti.
Jsem přesvědčený, že Česko má být čitelné, důstojné a spolehlivé. Ne zmatené. Ne podlézavé. Ne podle toho, kdo zrovna křičí nejvíc.
Dánsko si zaslouží respekt. A Grónsko si zaslouží, aby se o něm mluvilo férově a s odpovědností. -