Máme někoho, kdo řídí @mzpcr? A mohl bych ho vidět? Ekologický průser (protržená nádrž s kejdou) u Vranova nad Dyjí s mezinárodním přesahem (v Hardeggu se nesmí používat voda ze studní) přímo ohrožující přírodu v národním parku Podyjí a jak od ministra, tak od instituce samotné, je na sociálních sítích naprosté ticho. Na Twitteru a Facebooku ministerstva naprosté ticho. A pokud si zadáte do vyhledávače Macinka a Dyje, vyjedou vám jen články o tom, jak se snaží zničit CHKO Soutok jenom proto, aby potěšil svého sponzora. -
185
30
Jana Dubová
@janadubova21 · 21.1.2026 10:00
Tohle je výborný. Hejtman z ANO pošle policii na bankéře, protože si dovolili dělat svou práci. Novináři se ptají, ÚŘAD MLČÍ. Mluvčí nekomunikuje, vedení neodpovídá, hejtman se nechce bavit. Ukázková transparentnost, kdy otázky se neřeší, ty se umlčí. Open government podle ANO. 👌🤡 -
286
29
Patrick Zandl
@tangero · 21.1.2026 09:50
Jen pro kontext: CEO Ryanairu Michael O'Leary byl dotázán, zda by do flotily 650 letadel letecké společnosti přidá Starlink. Muska označil za idiota s tím, že antény zvýší spotřebu paliva o 2 %, což by stálo 250 milionů dolarů ročně, a X označil za žumpu. Musk nyní chce koupit Ryanair za 35 miliard dolarů a Learyho vyhodit 😂 -
Kalifornský guvernér Gavin Newson v Davosu: Příčí se mi podlézavost světových politiků vůči Trumpovi.. .Co to jako
má být, tohle předávání cen, odevzdávání Nobelových cen? Je to ubohé -
174
5
Feldkurat Katz v bloku
@Bejk_kolenatej · 21.1.2026 09:20
@vondraaczech Realisticky pohled byly ty protrumpovské zvratky, co jste vyprodukovali včera s dalším kreténem Ševčíkem v UdK? "Trump je mírotvůrce a nemá jediné negativum?" a nevadí Ti, že Tvým dětem se spolužáci ve škole vysmivaji, jakyho idiota mají fotra? -
129
0
Marian Jurečka
@MJureka · 21.1.2026 09:20
Jestli tato vládní koalice nechce pomoci ani dětem, lidem s postižením, starým lidem, nebo rodičům malých dětí, ukazuje pak v praxi, že kašle naprosto na základní hodnoty, ale také na mezinárodní úmluvy, ke kterým je Česká Republika dlouhodobě vázána pokud jde o pomoc válečným uprchlíkům.
https://t.co/S2FIwZLGvd - Okamura si prosazuje zrušení dávek Ukrajincům. Ministerstvo lavíruje - Novinky Předseda Sněmovny a lídr SPD Tomio Okamura prohlásil, že chce zrušit jakoukoliv finanční podporu Ukrajincům v Česku. V případě uprchlíků by to znamenalo zrušení takzvané humanitární dávky, která je... https://t.co/S2FIwZLGvd
146
14
MA
Matěj z Tetína
@matej_hlavaty · 21.1.2026 09:10
Pane ministře @petr_macinka, začněte se chovat slušně. Nezavádějme sem návyky ze Slovenska nebo z USA, kde se křičí na novináře jen proto, že se ptají. Je to jejich práce. Vaše práce je na otázky odpovídat.
A jestli tohle bude pokračovat, tak na vaše tiskovky začnu chodit osobně. A pokaždé, když se začnete chovat jako hulvát, tak vás okřiknu. -
181
7
Transparency International 🇨🇿
@Transparency_CZ · 21.1.2026 09:10
🔎 Smlouvu mezi státem a těžební společností analyzoval pro @ReporteriCT vedoucí právník TI.
💬 „Není napsaná pro stát výhodně, protože dává prostor těžařovi, aby zpochybnil způsob výpočtu tak, jak ho stát zřejmě očekával,“ uvedl @DupakJan.
🎥 https://t.co/g2MyvOqPhHhttps://t.co/FKSVU0CYts
0
0
KAFKAvTOKIU
@TomasVilimec · 21.1.2026 09:00
Když slova Václava Havla znějí z úst kanadského premiéra opět aktuálně, něco je asi hodně špatně. https://t.co/JLcgiCJXar -
Kalifornský guvernér a možný demokratický kandidát 2028 Newsom vzkazuje Evropě: "S Donaldem Trumpem není diplomacie možná. Zvedněte se z kolen a mějte pevnou páteř."
Testem pro Evropu je záchrana Grónska a podpora Ukrajiny. Babiš se už projevil jako zrádce spojenců a přizdisráč. -
171
24
Mirka Šimková
@mirka_simkova · 21.1.2026 07:50
Před 32 lety jsem v tuhle chvíli, krátce po půlnoci, ležela na nemocniční posteli v Ostrovské porodnici – celá vyděšená. Právě mi praskla plodová voda a já vůbec netušila, co bude, co mě čeká, jak to bude bolet a jaká budu máma.
Bylo mi dvacet a kousek. Z postele jsem pozorovala páteční tmavé nebe a bledý, dorůstající měsíc, který se koupal v mlžném oparu.
Kdyby té drobné holce s velkým břichem někdo řekl, že tuhle opojnou chvíli zrození zažije v životě celkem čtyřikrát, asi by si jen zaťukala na čelo.
Před 32 lety jsem v tuhle chvíli, krátce po půlnoci, ještě netušila, že přesně za dvanáct hodin se mi narodí moje první miminko. Krásná a zdravá holčička… ♥️♥️♥️ -
134
0
Dominik Hasek
@hasek_dominik · 21.1.2026 06:40
Přesně za měsíc se na Staromáku v sobotu sejdeme. A když vše dopadne velmi dobře, tak tam můžeme hned druhý den zajít zase a fandit našim hokejistům při finále olympiády 😊 -
144
20
Vojtěch Boháč
@Svratkin · 21.1.2026 01:30
Slovenský deník SME přebral naši dnešní investigativu o dezinformačním molochu CZ24 News. Titulek udělali skvělý 😀 https://t.co/HTOFAGxjSF -
135
15
Petr Horáček
@horacekpetr22 · 21.1.2026 01:20
Vláda ve které jste byl v podstatě oznámila to samé, pak zkusila prohlasovat LEX Čez aby firmu levně ovládla a když to nešlo, tak jste ji aspoň skrze WFT tunelovali.
Je skoro až dojemné, že se o nás minority teď tak moc staráte. Přitom jste obyčejný pokrytec pane předsedo. -
148
9
BezeLží
@BezeLzi_cz · 21.1.2026 01:00
No nádhera, označíme všechny “zdravé” proruské síly v ČR⁉️👇😬😂😂
@PatrikNacher gratulujeme, jsi na to hrdý⁉️😍😇 https://t.co/oHPlUfOtny -
141
5
Nora Fridrichova
@NoraFridrichova · 21.1.2026 01:00
Kanadský premiér Mark Carney v Davosu: "V roce 1978 napsal český disident Václav Havel, později prezident, esej nazvanou Moc bezmocných, ve které položil jednoduchou otázku: Jak se komunistický systém udržel při životě? A jeho odpověď začínala u zelináře. Každé ráno umístí prodavač do výlohy ceduli s nápisem "Proletáři všech zemí, spojte se!" Sám tomu nevěří. Nikdo tomu nevěří. Ale ceduli tam dává stejně, aby se vyhnul problémům, aby ukázal poslušnost, aby vycházel s ostatními. A protože každý obchodník na každé ulici dělá totéž, systém přetrvává, ne jen násilím, ale účastí obyčejných lidí na rituálech, o kterých soukromě vědí, že jsou falešné. Havel tomu říkal "žít ve lži". Síla systému nepramení z pravdy, ale z ochoty všech chovat se, jako by pravdivý byl. A jeho křehkost má stejný zdroj. Když i jediný člověk přestane hrát svou roli, když zelinář sundá svůj nápis, iluze začne praskat. Přátelé, je čas, aby firmy a země sundaly své cedule." -
170
19
Lukáš Ronge
@RongeLukas · 21.1.2026 00:50
Tak i dnes se povedlo zdokumentovat další polární záři nad ČR, tentokrát od Zlaté Olešnice nedaleko hranic s Polskem. Tentokrát slabší a s kratším trváním, ale i tak krásná. #AuroraBorealis#CzechRepublic @CHMUCHMI @TamithaSkov @Vincent_Ledvina @JAtanackov https://t.co/7oMNsidrqE -
185
13
Adriana Černá
@AdrianaCerna · 20.1.2026 23:50
🇺🇦 Společně za Ukrajinu
📢 v sobotu 21.února 2026 v 15:00 na Staromáku
My tam s @hasek_dominik a @CLOVEKVTISNI budeme.
A vy? #StandWithUkraine️ https://t.co/7YCmG0QZIU -