Slabý premiér Babiš už se ohýbá – místo jasné podpory Grónska říká, že Česko za ním stát nemůže. Přesně takhle vypadá selhání v přímém přenosu a voda na mlýn Trumpově predátorské politice, která testuje, kdo se podvolí. Evropa se ale ohýbat nesmí. A Česko už vůbec ne. Proto vyzývám kolegy a kolegyně, aby se na obranném a zahraničním výboru připojili k našemu usnesení na obranu územní celistvosti spojenců v NATO. -
272
14
Martin Kupka
@makupka · 19.1.2026 22:30
To, že Jindřich Rajchl nezná skrupule a obyčejná slušnost je mu na hony vzdálená, už dávno víme. Ve chvíli, kdy však nevybíravě uráží mladou poslankyni, znovu překračuje všechny hranice. Nad jeho chováním ale nelze jen tak mávnout rukou. Takové jednání nemá místo v politice ani ve společnosti. A že pan poslanec Rajchl svým hlasem drží vládu, na tom nic nemění. -
324
14
Daniel Herman
@DanielDherman · 19.1.2026 22:20
Dva lidé, kterých si vážím. Jsem rád, že se dnes setkali. Skuteční státníci dokáží sčítat pozitivní energii. Psychopatům a egomaniakům pozice nepomohou. Rozdělují a škodí. Je skvělé, že v čele ČR i Vatikánu jsou zkušení muži, kteří dokáží najít společnou řeč ve prospěch světa. https://t.co/JTQiZHby1H -
202
16
Darja Stomatova
@darja_stomatova · 19.1.2026 22:10
Ukrajinská média řeší, proč Česko neprodá své L-159. Zájem ze strany ukrajinské vlády byl zřejmě velký. Na TK s Petrem Pavlem Volodymyr Zelenskyj naznačil, že jsou výpadky v dodávkách raket do PVO, což teď v době hrozby dalších masivních úderů na energetiku Ukrajinu velmi bolí. Větší variabilita by protivzdušné obraně pomohla. -
325
34
luxie
@LuxieSro · 19.1.2026 22:10
Já měla stres, že musím jet MHD, ale pak přijdu domů, pustím si tohle a uvědomím si, jak vypadá opravdová hrůza: 4 roky s vládou imbecilů, kteří neví, kde je Grónsko a mají problém vyslovit „prezident“. -
Nová jednotka. Jiné schopnosti. Stejný závazek.
V Litvě přebírají otěže vojáci 102. praporu z Prostějova. V zahraniční operaci budou dělat to, co umí nejlépe – průzkum a sběr informací o situaci v prostoru nasazení. Velitelům aliančních sil tak budou poskytovat klíčové podklady https://t.co/wJvN3nJvvU
61
5
Petra Pecková
@PPeckova · 19.1.2026 21:50
Stydím se jako Češka a Evropanka za tohoto premiéra @AndrejBabis, od kterého se v hlavních zprávách dozvíme, že si za 15 tisíc koupil glóbus, aby se podíval, kde je Grónsko. Trapný a ubohý tváří v tvář závažnosti toho, co se kolem Grónska děje.
A stydím se za tohoto ministra zahraničních věcí @petr_macinka, nejen za jeho postoj ke Grónsku. Nezkušený amatér, co měl zůstat kytaristou břeclavské kapely Hraczki a ne si z naší země dělat hračky.
Patřili jsme k suverénním evropským zemím, kterých si představitelé dalších států vážili. Teď jsme alibističtí chudáci, které tahle vláda táhne v zahraniční politice ke dnu.
Grónsko patří Dánsku.
A až mezinárodní právo bude definitivně na hadry a někdo bude chtít Moravu, doufám, že si @AndrejBabis koupí olomoucký tvarůžek, aby věděl, kde že to ta Morava je.
Jo a raději mrkněte i na tu Břeclav, pane premiére. 😉 -
905
90
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 19.1.2026 21:50
Nepřijde mi dobře, aby ministr zahraničí místo sjednocování jen prohluboval spory mezi vládou a prezidentem. https://t.co/u9oHhCZ813 -
196
13
TW
tw_4136554833
@tw_4136554833 · 19.1.2026 21:50
Bylo mi velkou ctí setkat se ve Vatikánu s papežem Lvem XIV.
Církev má mimořádný diplomatický dosah a sehrává důležitou roli při hledání cest k ukončení konfliktů. Právě dialog je v současné době, která zásadně formuje budoucnost Evropy, stěžejní. S papežem jsme se shodli, že demokratické země jsou a i nadále by měly být přirozenými partnery a společně by měly usilovat o bezpečnost a mír ve světě.
S Evou si velmi vážíme toho, že papež přijal naše pozvání do České republiky, a věříme, že ho u nás budeme moci brzy přivítat. -
378
26
PE
Petros Michopulos (Kecy&Politika)
@PetrosKecyaPoli · 19.1.2026 21:20
Po půlnoci nepřekvapivě epizoda o kongresu ODS a odcházení Petra Fialy👌🏻. Delegáti se s ním loučili jako s králem, aby pak popřeli všechno co říkal. Proč PF nic nepochopil a co by strana měla dělat? Byl to generační střet? Odejdou konečně všichni dinosauři v čele s Bendou? Proč je strana bez výrazných a schopných lidí a co musí Kupka udělat hned po nástupu? Je ODS velkou nebo malou stranou? A spousta dalších veselosti ze zákulisí kongresu😉. -
202
6
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 19.1.2026 21:10
Tohle už nejsou řeči ani výhružky. Vláda Andreje Babiše začala reálně pracovat na demontáži svobody slova ve veřejnoprávních médiích. To nesmíme nechat projít, spojím se proto s předsedy opozičních demokratických stran. A podporu v tomhle budeme potřebovat i od občanské společnosti. -
Dnes jsem se setkal s ministrem zahraničních věcí Izraele Gideonem Sa'arem. Mluvili jsme spolu zejména o posílení spolupráce v oblasti zdravotnictví, vědy a výzkumu, umělé inteligence, ale i kybernetické bezpečnosti. Zajímal jsem se také o izraelské systémy protiraketové a protidronové obrany, které patří k nejlepším na světě. Děkuji za příjemné setkání i nabídku na uspořádání semináře k těmto obranným systémům 🇨🇿🤝🇮🇱 -
180
30
Hnutí Generace
@hnutigenerace · 19.1.2026 20:50
❗Karel Havlíček tvrdí, že když stát převezme poplatky za obnovitelné zdroje, lidé to nezaplatí, protože se „nezvýší daně“.
Jenže když stát zvýší výdaje, zvýší se deficit. A deficit znamená vyšší daně nebo škrty v budoucnu. Takže ano - zaplatíme to my všichni. Jen oklikou. https://t.co/xTUbbkTFaU -
390
45
✙ 🇨🇿 Kamil Krilov 🇺🇦 ✙
@KamilKrilov · 19.1.2026 20:40
Okamura zneužil a zmanipuloval článek @novinkycz , který pak sdílel na sítích. Lež, manipulace a podvod jsou mu totiž blízké. Trénuje je každý den. A protože lež, podvod a manipulace je také ruskou DNA, je jasné, komu tenhle pazdrát a 🇷🇺 h🚽jzl přidržuje.
https://t.co/f3jhgjHwU0 - Okamura zneužil článek Novinek o Ukrajincích a zmanipuloval jeho titulek - Novinky Tomio Okamura, lídr SPD a předseda Sněmovny, tedy třetí nejvyšší ústavní činitel, vzal článek Novinek, zmanipuloval jeho titulek a výsledek sdílel na svých sociálních sítích. Původní titulek zněl... https://t.co/f3jhgjHwU0
141
17
Petr Fiala
@P_Fiala · 19.1.2026 20:40
Milí přátelé,
přeji si z celého srdce, aby Občanská demokratická strana zůstala i v dalších letech nejúspěšnější demokratickou politickou stranou České republiky. Máme na to! Máte na to! A Česká republika a její občané nás stále potřebují! Možná ještě více než v minulosti.
Děkuji vám za vše! -
169
13
ČT24
@CT24zive · 19.1.2026 20:30
Bloomberg: Česká zbrojařská a strojírenská firma Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada vstoupí na burzu v Amsterdamu v pátek při ohodnocení 25 miliard eur (607 miliard korun). -
211
7
Miroslava Němcová
@Nemcova_Mirka · 19.1.2026 20:20
Pan Andrej, který bude osobně řídit celou agendu digitalizace, si koupil glóbus, aby zjistil, kde leží Grónsko. Bude ho nosit na porady, do Sněmovny, do Bruselu. Jen na Slovensko radím nebrat. Tam už je vláda dál a ví, že země je placatá. Tam jedině s kohoutem Silverem. -
1 119
70
Jiří Padevět
@padevetjiri · 19.1.2026 20:00
@strakovka @AndrejBabis @FM_Szijjarto @V4_PRES @KarelHavlicek_ No vidíte, pan premiér se může podívat na svůj nový globus, kde je Maďarsko. -
367
5
TW
tw_1310332580642926592
@tw_1310332580642926592 · 19.1.2026 19:50
‼️ Stojíme za Grónskem! Když jde do tuhého, Babiš se ohne. My ale musíme zůstat rovní. 🇨🇿 🇪🇺
Andrej Babiš opět ukázal, kým skutečně je. Ve chvíli, kdy má Česká republika stát po boku svých evropských partnerů a hájit principy suverenity, náš premiér volí cestu strachu a podlézavosti.
O co jde?
Donald Trump a USA vyvíjejí bezprecedentní nátlak na Grónsko a potažmo celou Evropu. Předseda Evropské rady Antonio Costa varuje před „otevřením Pandořiny skříňky“. Pokud dnes dovolíme velmocem překreslovat mapy a kupovat si území formou nátlaku a šikany, zítra se to může týkat nás.
A reakce Andreje Babiše?
Místo aby se jasně postavil za našeho spojence, prohlásil, že se „nemůžeme postavit za Grónsko“.
❌ To není reálpolitika. To je obyčejná zbabělost.
Je to jasný signál:
1. Babišovi jsou hodnoty cizí. Nerozumí solidaritě, rozumí jen síle a kšeftům. V tomto je Trumpovi děsivě podobný, jen s tím rozdílem, že Babiš je ten, kdo v koutě poslušně šoupe nohama.
2. Ohrožuje naši bezpečnost. Pokud my nepodržíme Evropu, nikdo nepodrží nás, až se některá z „utržených“ velmocí rozhodne diktovat podmínky nám.
3. Je bezpáteřní. Místo koordinace a společného postupu Evropy, který jediný může fungovat proti nátlaku gigantů, volí Babiš cestu submisivity.
Nenechme si namluvit, že ohýbání hřbetu je strategie. V době, kdy se svět mění a velmoci zkouší, co si mohou dovolit, je jednotná a silná Evropa naší jedinou pojistkou.
Potřebujeme státníky, kteří mají odvahu říct „NE“ šikaně, ať přichází odkudkoliv. Ne vystrašené obchodníky, kteří nás prodají při první příležitosti.
Musíme si společně krýt záda. Ne je nastavovat k nakopnutí. -