Předseda @Vystrcil_Milos v Senátu přivítal izraelského ministra zahraničí @Gideonsaar2. 🇨🇿🇮🇱
Společně diskutovali o aktuální situaci v regionu, rozvoji vztahů mezi našimi zeměmi a také o spolupráci v oblasti vědy a výzkumu. https://t.co/PPmYmKFC9U
1
0
Sporťák
@SportakCZ · 19.1.2026 16:40
Pavel Šulc | Když se skromný kluk z Toužimi stane během půl roku miláčkem fanoušků Lyonu a hvězdou Ligue 1.👑
https://t.co/MbbF2jU7PT -
197
0
Martin Kupka
@makupka · 19.1.2026 16:30
➡️ Rychlý komentář po jednání vlády: premiér Andrej Babiš oznámil, že si pořídil velký glóbus, aby věděl, kde leží Grónsko…
Vyzývám vládu ČR, aby v jednáních s USA ohledně Grónska naprosto jednoznačně podpořila Dánsko a další evropské státy. Jde o to, aby měly v jednáních s USA co nejsilnější karty, a to i pro reakci na hrozbu uvalení vyšších cel ze strany USA. Postoj České republiky v této věci musí být jasný.
Dohoda koalice o zrušení koncesionářských poplatků znamená reálné ohrožení nezávislosti České televize a Českého rozhlasu. Jakékoli navázání jejich financování na státní rozpočet by vytvářelo prostor pro politický tlak a zásah do svobodného prostoru médií.
Zítra zasedá mandátní a imunitní výbor, který čeká důležité jednání. Od rána proběhne osobní slyšení Andreje Babiše a Tomia Okamury v souvislosti s jejich vydáním. Za ODS je můj postoj jasný: spravedlnost neplatí jen pro vyvolené, ale pro všechny. Proto budu hlasovat pro vydání Andreje Babiše i Tomia Okamury.
Pokud Andrej Babiš dříve kritizoval kampaň AntiBabiš, dnes sám vede kampaň AntiFiala. Jeho řeči o „dědictví“ vlády je ale nutné zasadit do reality. Ministerstvo financí už zvýšilo odhad ekonomického růstu, což znamená vyšší letošní příjmy. Zároveň zůstalo na resortech zhruba padesát miliard korun nespotřebovaných výdajů, které by podle nás měly být využity na smysluplné investice, například do dopravy - přesně na to dlouhodobě upozorňujeme.
Ve zkratce: odmítáme plošné rozhazování veřejných peněz a podporujeme cílené investice, které Česká republika skutečně potřebuje. Budeme hájit nezávislost České televize a Českého rozhlasu a trvat na jednoznačné a srozumitelné zahraniční politice České republiky, včetně jasné podpory našich evropských spojenců.
Tolik k dnešnímu jednání vlády. -
210
13
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 19.1.2026 16:30
Pane premiére, když už máte ten globus za patnáct tisíc, podívejte se také, prosím, jak daleko od Česka je Ukrajina. -
479
37
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 19.1.2026 16:10
S lítostí sleduji zprávy o tragické střelbě na městském úřadě v Chřibské. Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým a zraněným přeji brzké uzdravení. Všem složkám IZS děkuji za profesionální a rychlý zásah. -
155
3
Danuše Nerudová
@danusenerudova · 19.1.2026 16:00
@AndrejBabis ČR by se mohla postavit za Grónsko. Jen by ve svém čele nemohla mít slabocha Andreje Babiše, který musí obhájit to, jak nasazoval červené čepice. -
571
15
Andrej Fiskovec
@andrewofpolesia · 19.1.2026 15:50
Žádné NATO nebude, pokud USA začnou obsazovat území svého aliančního spojence.
Takhle to dopadá, když si do doby největších geopolitických změn od pádu východního bloku, dosadíte naprosto nekompetentní lidi, kteří nerozumí tomu, jak zajistit stabilitu a bezpečnost naší republiky. -
166
10
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 19.1.2026 15:50
Polákům by nepřišel na pomoc. Za Dány se ve sporu s Trumpem nepostaví. Kdo odmítá pomoc druhým, sám se jí v případě potřeby nedočká. Tahle politika Andreje Babiše je pro Česko nejen ostudou, ale i bezpečnostní hrozbou. https://t.co/4WEXhRkUtk -
410
24
Jaroslav Faltýnek
@JaraEfko · 19.1.2026 15:40
@AndrejBabis Vidíte předsedo a tohle se denně děje na ukrajině, kde drony zabíjí civilisty včetně dětí. Mohli jsme jim pomoci, prodat jim 4 letadla, a co jsme udělali? Naše vláda se na ně úplně vysrala... -
303
7
Danuše Nerudová
@danusenerudova · 19.1.2026 15:40
ČR by se mohla postavit za Grónsko. Jen by ve svém čele nemohla mít slabocha Andreje Babiše, který musí obhájit to, jak nasazoval červené čepice. https://t.co/dJUFIvmTPy -
254
12
Ivan Bartoš
@PiratIvanBartos · 19.1.2026 15:40
Argument, že prodej 4 letounů L-159 ohrozí obranyschopnost ČR, neobstojí. Armáda má 24 strojů a výcvik ani alianční závazky tím neutrpí. Naopak: nasazení proti dronům na Ukrajině by potvrdilo kvalitu L-159 a pomohlo exportu Aera. Jde o společnou obranu EU proti ruské agresi. -
331
21
Kateřina z Brna 🕵️🇨🇿🇪🇺🇺🇦
@sonja_ruda · 19.1.2026 15:10
Reakce mojí mamky 86+ na dnešní tiskovku premiéra, kde uvedl, že si koupil kvůli Grónsku glóbus za 15 000, aby viděl, kde se nachází:
"Cože? Premiér a musel si koupit glóbus, aby věděl, kde je Grónsko? 😲To vím i já a nemám ani maturitu. Co to máme za analfabeta v čele vlády? 🤦 -
410
17
Český statistický úřad
@czstatistika · 19.1.2026 15:10
👨 Víte, ve které městské části Prahy žije nejvíce obyvatel?
👨 Která je nejhustěji zalidněná?
👨🎓 Kde žije nejvyšší podíl vysokoškoláků?
🏠 Nebo ve kterých městských částech jsou nejčastěji obydlené rodinné domy a ve kterých bytové domy?
Podívejte se 👉https://t.co/p0idkwfiijhttps://t.co/UhUhDVc4Hq
Když se město změní v bojiště…
…z budov se stávají překážky, nepřítel může být kdekoli a nebezpečí číhá doslova na každém rohu.
Pohyb v zastavěné oblasti patří k nejnáročnějším disciplínám moderního boje. Právě proto naši operátoři speciálních sil trénují Tactical Urban https://t.co/1rgnvEyX2l
13
0
AN
Andrej Babiš
@AndrejBabis · 19.1.2026 15:00
Je mi nesmírně líto tragických událostí v Chřibské na Děčínsku. Šílená střelba si bohužel vyžádala oběti a raněné. Vyjadřuji nejhlubší soustrast všem pozůstalým a přeji hodně sil všem zraněným. Děkuji bezpečnostním složkám za okamžitý zásah, během kterého nasazovaly vlastní životy. -
175
19
Dominik Žilka
@Dominick185 · 19.1.2026 14:50
Máme vládu, která má plnou hubu keců o podpoře českých firem. Prezident dojedná slibnou zakázku pro Aero Vodochody a nabídne řešení pro letadla, kterých má AČR nadbytek a která by potřebovala bojovou zkušenost.
A co udělá vláda? Zařízne to.
Ne, tahle vláda fakt není pročeská. -
350
30
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 19.1.2026 14:50
Prezident jasně - vládo, jste sobci!
Fakt, že tato vláda není schopna ze 24 letadel dát - ani dokonce prodat - čtyři kusy Ukrajině, je obrovská ostuda.
A další pohlavek Macinkovi - "prezident není pokladač věnců (...) nebylo tomu tak v minulosti a nebude tomu ani do budoucna."👏 https://t.co/QtH2FVuYof -
587
68
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 19.1.2026 14:40
Vláda raději schová L-159 do hangárů, než aby pomohla Ukrajině a vlastní bezpečnosti.
Letadla, která Armáda ČR nepotřebuje, budou dál polykat miliardy a rezivět.
Výsledek? Okamura a Putin slaví.
Tohle není státnictví @AndrejBabis To je strach, alibismus a politická zbabělost v přímém přenosu. Poškozujete naše ekonomické a bezpečnostní zájmy. -