Super. Globus už tedy má. Teď ještě trojúhelník s ryskou, kružítko, vodovky a štětce, cvičební úbor, přezůvky... a hned se z Česka stane to nejlepší místo pro život na Zemi! -
186
8
Ivan Bartoš
@PiratIvanBartos · 19.1.2026 14:40
Veřejnoprávní média jsou páteř demokratické společnosti. Nijak mě ale nepřekvapuje, že to pro vládu našeho trestně stíhaného premiéra není žádná hodnota. Ostatně už jednou si z mediálního koláče ukrojil, kvůli Pirátům ale musel Mafru zase prodat.
Teď si tedy brousí zuby na Českou televizi a Český rozhlas, které by mu už nikdo nevzal. 👎 Jenže jakmile veřejnoprávní média ovládne vláda, končí jejich nezávislost, schopnost kontrolovat mocné i možnost klást nepohodlné otázky.
Měnit funkční a zaběhnutý systém v době, kdy je v našem čele trestně stíhaný premiér, trestně stíhaný předseda Sněmovny a strana hajlujícího moštáře, je hazard s nezávislostí Česka a s naším prozápadním směřováním. -
178
8
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 19.1.2026 14:40
I dnes slabý premiér Andrej Babiš selhal. Opět se nedokázal postavit na podporu Dánska, našeho spojence v Evropské unii a NATO. S ohledem na tragickou mnichovskou historii českého národa musí mít český premiér v základních otázkách územní celistvosti jasno a nemlžit. -
237
11
Miroslava Němcová
@Nemcova_Mirka · 19.1.2026 14:30
Skončil 32. Kongres ODS a já letos završím 32. rok ve veřejné službě. Na podzim se tato etapa mého života uzavře. Občanem ale zůstanu a nikdy mi nebude lhostejné, co se v naší zemi děje.
Přeji novému vedení ODS sílu a pevnost při obraně svobody a demokracie u nás i kolem nás. -
207
10
Jan Lipavský
@JanLipavsky · 19.1.2026 14:30
Andrej Babiš pravidelně útočí na Petra Fialu kvůli tomu, že nenosí na klopě českou vlajku. Zaprvé, Andrej Babiš nemá patent na nošení české vlajky a rozhodně není ani prvním politikem, který tak činí. Stejně tak nemá žádný nárok mentorovat ostatní v tom, zda ji nosí, či nikoli. Zadruhé, Petr Fiala udělal pro hrdé, svobodné a suverénní Česko mnohem víc než slabý premiér – Orbánova loutka – Andrej Babiš. -
434
26
Marian Jurečka
@MJureka · 19.1.2026 14:30
Neprodat letouny L-159 Ukrajině je strategická chyba. Nejen kvůli našemu bezpečnostnímu zájmu, ale i kvůli našim firmám. Česká technika se mohla ukázat v akci a posílit svou dobrou pověst podobně jako když byla nasazena třeba v boji s Islámským státem v Iráku. Znamenalo by to další zakázky, rozvoj firem, pracovní i obchodní příležitosti. Místo toho budou Ukrajinci nakupovat jinde a před našimi spojenci jsme za hlupáky. Vše jen kvůli krátkozrakosti šestikoalice v jejím honu za popularitou a hlasy. -
201
20
Michal Kubal 🇨🇿
@MichalKubal · 19.1.2026 14:30
Prezident Pavel k rozhodnutí neprodat letouny L-159 Ukrajině : "Já se obávám, že se tímto rozhodnutím blížíme víc sobectví než solidaritě. ...Jsem přesvědčen, že poskytnout čtyři letouny za čtyřiadvaceti je přijatelná míra rizika."" -
404
16
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 19.1.2026 14:20
Člověk může být u téhle vlády skoro rád, že se nedohodli, že Ukrajinu prodají Rusku...
Mohli jsme pomoci oběti invaze a zajistit zakázku české firmě. Vláda zvolila stranu okupanta a ztrátu důvěry. Další důkaz, že máme slabého premiéra, kterého vodí loutkovodič Tomio Okamura. https://t.co/JUdKwzS1fJ -
224
29
Lucie Amálka 🌸
@LucieAmalka · 19.1.2026 14:20
Tvl, Babiš, který už ve fistuli kňučí v polohotentoslovenštině, bude mistrovat české novináře: "Umítě číst česky?"
Otřesná úroveň ty tiskovky zase, opět jsme padli do primitivního, arogantního, povýšeného, nepřátelského modu. https://t.co/Ok6C8cuRcH -
315
15
Evropská komise v ČR
@ZEK_Praha · 19.1.2026 14:10
Co nového v EU?
🤝 EU a Mercosur podepsaly historickou dohodu o partnerství
🇺🇦 Finanční podpora Ukrajině do roku 2027
🫧EU zpřísňuje kontrolu věčných chemikálií
💪EU se postavila za suverenitu Dánska a Grónska
Více v našem týdeníku 👉https://t.co/MVPFFv5aVNhttps://t.co/qA6AyLhIEV
0
0
Zdeněk Hřib
@ZdenekHrib · 19.1.2026 13:50
Odmítání prodeje čtyř letounů L-159 s odkazem na ohrožení obranyschopnosti je neobhajitelné. Armáda disponuje 24 stroji, přičemž ztráta čtyř kusů nijak neohrozí výcvikové kapacity ani plnění aliančních závazků. Naopak, nasazení českých strojů proti dronům na Ukrajině by potvrdilo jejich kvality a zároveň je to příležitost je inovovat dle použití v reálném boji proti dronům. Plus by se otevřely dveře pro další export Aera Vodochody. Zároveň nesmíme zapomínat, že se jedná o společnou obranu EU, kdy bráníme naše občany proti ruské agresi. -
208
20
Robert Ágh
@reflektorbob · 19.1.2026 13:30
Snad už to pochopí i nejzoufalejší stoupenci Trumpa.
Nemá žádný smysl se dál před ním plazit.
Jenom ho to utvrzuje v jeho beztrestnosti.
Poslední kroky Trumpa překračují všechny myslitelné hranice.
A udělovat cla spojencům za podporu respektování hranic je už zločin.
A dost! -
153
13
Radecho ♛
@Radecho · 19.1.2026 13:30
Jindřich Rajchl dosáhl historického milníku: jeho včerejší příspěvek získal lajky od všech obyvatel planety Země. https://t.co/MliLhDpdoA -
218
6
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 19.1.2026 13:20
Závěr dnešní koaliční (z)rady:
Ukrajině potřebné letouny neprodáme. Veřejnoprávní média, jednu z našich zbraní proti hybridní válce, omezíme na nezávislosti. Putin likes this. Ale těm, kdo se hlásí k českým národním a bezpečnostním zájmům, by se to líbit nemělo, pane @AndrejBabis. -
324
23
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 19.1.2026 13:10
Bylo dobrým zvykem, že ministr mluvil sám za sebe – případně měl svého tiskového mluvčího. Aby za ministra vystupoval předseda sněmovny? To je groteska.
Teď není dobrá chvíle mít loutkovou vládu. 👎 https://t.co/O5KyhFLGqO -
Prezident @prezidentpavel s manželkou Evou a doprovodem přicházejí na papežskou audienci. https://t.co/JGy9iAyqI1 -
243
14
TW
tw_369459626
@tw_369459626 · 19.1.2026 13:00
Zřídili jsme linku krizové intervence: 974421158. Prosím, šiřte ji, aby se inforamce o ní dostaly potřebným. -
203
85
Alexandr Mitrofanov
@alexandrmitr2 · 19.1.2026 13:00
CTK: Koalice ANO, SPD a Motoristu rozhodla, ze Cesko neproda letouny L-159 Ukrajine. Novinarum to po jednani lidru stran rekl predseda SPD Tomio Okamura.
Není to náhodou napomáhání nepříteli? -
278
27
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 19.1.2026 12:50
Naše vláda rozhodla, že NEPRODÁ letouny L-159 Ukrajině. Proč?
Tomio Okamura je totiž oficiálně předsedou sněmovny i premiérem a Andrej Babiš jen přihlíží, protože nechce být odsouzen. Místo pomoci napadené zemi se zaprodáváme a necháváme Ukrajinu napospas okupantovi. Hanba jim! -