Přehled Příští prezident Bitva o média Nejlepší Česko Dobré zprávy Top tweety Zahraničí o ČR Top zprávy
Top tweety
výběr za 24 hodin · stránka 898
Zpět
Martin Kupka
Martin Kupka
@makupka · 15.1.2026 02:30
První pravdivá věta dnešní sněmovny zazněla od Petra Macinky: „Myslím, že jsme v zahraniční politice udělali zásadní obrat.“ Jednu věc však pan ministr zapomněl dodat. Je to obrat směrem od dobré a srozumitelné politiky k politice švejkování. Od jasných a čitelných postojů směrem ke zmatku. -
1 075 61
Pavel Blažek
Pavel Blažek
@blazek_p · 15.1.2026 02:30
Kdybych byl Ukrajinec a po probděné noci pod ruskou palbou se dozvěděl, že ti, kteří mají denně plná ústa osudu mé země a loví na tom bez uzardění hlasy, chodí v českém parlamentu pozpátku, místo aby cokoli kloudného dělali, musel bych si pomyslet asi toto : “Má li Ukrajina na Západě zastání u takových šašků a nicmochrů, kteří si jen zábavně hrají na politiku a tím i válku, pak to má ten Putin snazší, než jsem si doposud myslel.” -
865 50
Petr Fiala
Petr Fiala
@P_Fiala · 15.1.2026 02:30
Vstupujeme do nového období, kdy nejdůležitějším cílem vlády zřejmě bude získat osobní výhody a vyhnout se vlastním problémům. Proto bude vládnutí v Česku založeno hlavně na pomstě a zastrašování. Stejně jako to vidíme na Slovensku a v Maďarsku. Pusťte si, prosím, můj dnešní projev v Poslanecké sněmovně k jednání o důvěře vládě. -
1 536 135
Marian Jurečka
Marian Jurečka
@MJureka · 15.1.2026 02:10
Nepamatuji, že by nějaká vláda žádala o důvěru nekompletní a korunu tomu šestikoalice nasadila protizákonným usnesením o jmenování Filipa Turka zmocněncem. Četl ho aspoň někdo z členů vlády? Jak je vůbec možné, že něco takového schválí? Říkají tím všem lidem v naší zemi, že jsme banánová republika, kde zákony neplatí. -
776 71
Dojnice
Dojnice
@dojnice · 15.1.2026 02:00
Andrej Babiš: Já jsem oběhal x jídelen a různé asociace. Potkáme se za jedním stolem, já to budu moderovat a potom z toho něco vypadne. Už je to tady, mikromanažer bude řešit stravovací vyhlášku ve školních jídelnách. Po tomhle se mi opravdu stýskalo. -
750 26
Pavel Jechort 🇺🇦
Pavel Jechort 🇺🇦
@PJechort · 15.1.2026 01:50
Dánsko, které v našich zbrojovkách utratilo miliardy, z nichž dost zůstalo v kapse státu a zaměstnanců, nestojí babišově vládě za slovo podpory. Aby se na nás velvyslanec USA nezlobil. Suverénní politika podrazáků bez spojenců. -
1 058 85
Aliance pro rodinu
Aliance pro rodinu
@Aliprorodinu · 15.1.2026 01:50
Olga Richterová nás dneska v Poslanecké sněmovně nazvala genderovou neziskovkou 🤷‍♂️ Z toho plyne jedno velké ponaučení. Nechoďte pozpátku, zvlášť, když je venku ledovka 🤕 https://t.co/aUGLDFEYER -
694 59
Andrej Fiskovec
Andrej Fiskovec
@andrewofpolesia · 15.1.2026 01:40
Boha Krista, sám Gorbačov řekl, že se o nerozšiřování NATO nejednalo, to zaprvé. Zadruhé, existuje něco Helsinský závěrečný akt, který SSSR podepsalo, a ten dává státům právo si vybrat vlastní bezpečnostní uspořádání. Za třetí, s touhle svoji zvrácenou logikou byste měl křičet, že ruské požadavky na odchod NATO k hranicím z roku 97 jsou legitimní. Takze nebudeme chráněni ani my. Proč nekřičíte, co? Že už by to bylo i na běžného čtenáře vaší žumpy moc? Nebo se bojíte, že byste byl za kolaboranta? A tam závěr je fakt dobrej joke. Co teda říkáte na vstup Švédska a Finska do NATO? Tam je nejak ticho po pěšině. Ale to se vám pro ten konfirmační bias nehodí, ze? To, co předvádíte, neni nic jiného, než vezmete výslednej stav, tedy valku, kolem něj namalujete terč, tedy že Ukrajina neni v NATO a pak tvrdíte, že to byl záměr. Uz se přestaňte ztrapňovat a raději pište tam, kde vám nikdo nebude oponovat ve vaší naprosto tragické argumentaci. -
1 429 85
Pavel Fischer
Pavel Fischer
@PavelFischer · 15.1.2026 00:00
Ruský diktátor obětuje měsíčně 25 tisíc lidských životů. Ani tolik zmařených lidských životů na frontě ale nestačí. Přesto nechce ukončit svou šílenou válku. Ukrajina se odvážně brání proti agresorovi, který ohrožuje celou Evropu. Bez bezpečné Ukrajiny nebude ani Evropa bezpečná. Je proto důležité Ukrajinu podporovat a posilovat obranyschopnost naší země. -
592 63
Marian Jurečka
Marian Jurečka
@MJureka · 14.1.2026 23:30
Ještě v pondělí @vondraaczech na @CNNPrima říkal, jak tu práci vládního zmocněnce bude dělat Filip Turek zadarmo. Tak jsem se podíval nejen na vládní usnesení, ale na jeho přílohu a ejhle, žádné zadarmo, ale z peněz Ministerstva životního prostředí. Navíc vláda přijala usnesení s přílohou, která je v rozporu se zákonem, protože zákon říká toto: § 5, zákona o střetu zájmů č. 159/2006 Sb.: (3) S funkcí poslance nebo senátora je neslučitelný výkon funkce v pracovním nebo služebním poměru k České republice, pokud jde o funkce jmenované nebo o funkce, v nichž se při výkonu státní správy rozhoduje, a) na ministerstvu nebo na jiném správním úřadu, -
1 001 178
Jana
Jana
@JanaKriz2204 · 14.1.2026 23:10
Vyzývám Českou televizi @CT24zive , aby se systematicky a veřejně věnovala případu Denise Doksanského. Jde o závažné otázky, které přesahují jeden konkrétní osud. Jsem ČT plně k dispozici, s podklady, souvislostmi i osobním svědectvím. -
1 214 194
Andrej Fiskovec
Andrej Fiskovec
@andrewofpolesia · 14.1.2026 23:10
ja naprosto miluju, jak se naprosto neobtěžujete s jakoukoli logikou a proste přeberete Rusy prezentovanou sračku jako fakt. Vy, Turek i spousta strejců, co našla pravdu někde na telegramu. ale ještě, ze jdu kolem, abych to vysvětlil. chujlo napadlo Ukrajinu, protože neuznává její státnost a Ukrajince jako národ. proto si vymyslel pohádku o rozšiřování NATO, které mu nevadí v Estonsku, Lotyšsku, Finsku nebo Švédsku a pohádku o útlaku ruskojazyčného obyvatelstva (podobně jako když hitler zabíral Sudety) mate pocit, ze umíte zkratkovitou píčovinou vysvětlit problem, kterému absolutně odmítáte rozumět existuje důvod, proč jste v parlamentních listech a píšete braky -
2 383 92
Lucia H. 🦁🇺🇦 🇮🇱
Lucia H. 🦁🇺🇦 🇮🇱
@lucyhopes7 · 14.1.2026 21:10
Jak říká Tomáš Zdechovský: "Do 8. ledna měl Babiš vyřešit střet zájmů a zbavit se Agrofertu. Neudělal nic. Místo toho dál porušuje zákon. Lži a podvody jsou prostě jeho pracovní metodou." Tak to nesplnil, neměl by tedy být premiérem ne? Kdo je pro? https://t.co/L3hRGBNWLC -
1 121 102
Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 14.1.2026 20:30
Babišova loutka ve funkci ministra odvolal z funkce ředitele Lesů České republiky Dalibora Šafaříka. Asi se zeptáte proč? Protože pan Šafařík byl čestný člověk, který chtěl, aby se naše lesy sloužily svému účelu a nebyly předmětem tunelování politiků... Tohle je neskutečná banda! -
679 66
Jindřich Šídlo - NEW
Jindřich Šídlo - NEW
@JindrichSidlo2 · 14.1.2026 20:20
Taky jsem to asi někde řekl, ale fakt není přesné, že se Babiš a Okamura "navzájem potřebují" kvůli imunitě. AB potřebuje TO mnohem víc. Okamurův případ je - pardon - pitomost, za kterou snad nemůže být odsouzen. Babiš je na tom teda hůř. -
1 306 40
zdenek folprecht
zdenek folprecht
@ZdenekFolprecht · 14.1.2026 20:20
Exkluzivní záběry z komentátorského stanoviště, kdy si pan Bažant nevšiml, že 3/4 posádky vypadly z bobu už na startu.🎙️😊 Aneb když už si ty poznámky uděláš, tak je musíš prodat.📝😁 https://t.co/nTOn5mG9y4 -
2 031 85
Města pro lidi
Města pro lidi
@mestaprolidi · 14.1.2026 20:00
Mediální (ne)pokrytí dění v Íránu je ostudou zpravodajství! Írán mám rád, procestovali jsme ho přes couchsurfing od Teheránu do Šírazu včetně nábožensky konzervativního Qomu. Celou dobu jsme přitom pobývali u místních a se spoustou z nich se spřátelili. Takže vím, jak tam ty lidi dychtí po svobodě, protože ty příběhy byly fakt šílený. Jak chodí mladí hrát na kytaru a pít alkohol na čundry do hor, protože tam nejsou policajti a práskači. Jak si holky vždycky svobodně oddychnou, když přijdou domů a můžou si sundat nenáviděný šátek z hlavy. Jak taxikáři jezdí v neklimatizovaných starých rozpálených šunkách se zavřenými okýnky, aby vám mohli pustit západní hudbu, která se tam nesmí. Jak vám tam někdo nabídne ve sklepě tradiční perské víno s dodatkem, že mu za to hrozí trest smrti, kdybychom to někde řekli. Jak největší nadšenou rebelií pro dva kluky, co jsme potkali, bylo, že jsme šli pouští ve 40 stupních do půl těla, i když je to tam zakázané. Jak když jsme seděli s jednou holčinou v parku bez šátku, tak na nás hned naběhl mravnostní fízl. Nebo jak mě jeden průvodce napomenul, ať si nedělám srandu v souvenir shopu z portrétu Chomejního, jinak nás všechny zavřou... Málo se to ví, ale Írán má jednu z nejmladších populací. Je to doslova země mladých lidí. A koho jsme potkali, tak ten nesnášel režim a chtěl žít svobodně. No a když teď za tu svobodu prolévají krev, tak média mají vůbec problém o tom zásadněji referovat (čest výjimkám). Fakt mě to mrzí hned ze dvou důvodů. Jednak vůči Íráncům a jednak z hlediska toho, že takhle se média sama připravují o důvěru. -
891 125
Transparency International 🇨🇿
Transparency International 🇨🇿
@Transparency_CZ · 14.1.2026 19:10
Návrh fakticky ruší všechny systémové pojistky nezávislého výkonu státní správy, upozorňují s tím, že transparentnost, profesionalizace, stabilita, nezávislost a apolitičnost státní správy budou ohroženy, nikoliv posíleny.
0 0
Petr Pavel
Petr Pavel
@prezidentpavel · 14.1.2026 19:10
Kypr od ledna předsedá Radě Evropské unie. Vedení se ujímá v náročné době. Oceňuji, že se během svého předsednictví zaměří na posílení bezpečnosti, dlouhodobé prosperity a vyšší nezávislosti Unie. S velvyslanci členských zemí EU v Praze jsme kromě kyperských priorit diskutovali https://t.co/ple41Iv0RZ
165 9
Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib
@ZdenekHrib · 14.1.2026 19:06
Andrej Babiš zapnul zpětný chod. A my odmítáme dělat, že je to normální směr.❗ Možná jste si všimli, že Pirátský klub chodí celý den po Sněmovně pozadu. Není to samoúčelné. Chceme tím tiše upozornit na to, že další vláda Andreje Babiše je vláda, co nás všechny táhne zpátky. Zpátky na Východ, zpátky do doby bující korupce, klientelismu a normalizace lží. 👎 Že děláme cirkus? Ne. Skutečný cirkus bohužel sledujeme každý den z vládních řad, ať už jde o fňukání nejmenovaných ministrů, otevřeně proruské projevy, nebo předstírání vyřešeného střetu zájmů. 🤦‍♂️ -
674 62
← Předchozí stránka 898 Další výsledky →