Tak necháte mne mluvit?! Asi nechcete znát odpověď!
ministryně @alenaschillerov
Sprosté urážení nás na těch protestech nic nezmění!
pablb @AndrejBabis
Nepovedu s vámi tuhle méněcennou debatu!
ministr @petr_macinka
Vše ohledně financování @CzechTV a @CRozhlas a Macinka o prezidentovi 🫣
Vsuvky included 😈 #kňů#politika#protesty#debaty
110
9
Gavin N. Harris
@GavinnyOriginal · 22.6.2026
@makupka Nedáte. Dobře.
Tak mi vysvětlete, co jste pro ochranu veřejnoprávních médií udělali za čtyři roky, kdy jste vládli?
Proč jste neodvolali radu, do které byli nasazeni lidé, kteří měli za úkol televizi zničit?
Proč jste v důsledku tohoto umožnili konec Dvořáka?
Černá to nespraví. #Žurnalistika#Média#Politika
146
4
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 22.6.2026
100 milionů za „inovativní“ toastový chléb. A kdo byl u toho? @KarelHavlicek_
Společnost Penam z holdingu Agrofert získala dotaci 100 milionů korun na linku na výrobu toastového chleba. Evropská komise však po auditu dospěla k závěru, že projekt nesplňoval klíčovou podmínku – nebyl dostatečně inovativní. Dotaci proto odmítla České republice proplatit.
Karel Havlíček tehdy jako vicepremiér a ministr průmyslu celou věc hájil slovy, že pokud se definitivně prokáže neoprávněnost dotace, Agrofert bude muset peníze vrátit. Současně ale jeho ministerstvo zadávalo další posudky, které měly rozhodnutí Bruselu zpochybnit.
Fakta jsou ale jednoduchá:
➡️ Agrofert dostal 100 milionů korun z veřejných peněz.
➡️ Evropská komise rozhodla, že projekt nebyl inovativní.
➡️ Dotaci odmítla proplatit.
➡️ Náklady tak nesli čeští daňoví poplatníci.
Když dnes Karel Havlíček mluví o hospodárnosti státu, je dobré si připomenout, jak dopadl jeho nejslavnější „inovativní“ projekt – toastový chleba za 100 milionů.
#Agrofert#Penam#Havlíček#Dotace#ANO#VeřejnéPeníze#Politika#Agrofert#Dotace#Politika
105
19
Miloslav Šetka
@SetkaMiloslav · 22.6.2026
Tak pan prezident do Ankary nepojede. Hrad se k tomu vyjádří zítra. Já si dovolím vyjádřit se hned. @AndrejBabis, ukazuje se jasně, že ti Macinka svírá koule mnohem silněji, než by se zdálo. Učinil jsi rozhodnutí. Blbé a zbabělé, doplatíš na něj. Tohle už neustojíš, sráči! #politika#prezident#Česko
101
7
Čestmír Strakatý
@cestmirstrakaty · 22.6.2026
Jsem zvědavej, jestli teď prezident tu kompetenční žalobu podá.
Pokud se nemá stejná situace opakovat znovu, tak by měl. #politika#prezident#Žaloba
Tak víte kdo může za to, že náš @prezidentpavel nepojede na summit @NATO?
No přece @P_Fiala, logicky! 😆
@AndrejBabis i @petr_macinka jsou zoufalci!
To vykrucování a big #kňů ohledně žaloby k @usoud_official si poslechněte, dala jsem to na začátek 😈
#fuckgovernment#omghttps://t.co/oYhQAO3S8C#NATO#politika#czpol
114
9
ČT24
@CT24zive · 22.6.2026
Hrad se ohledně složení delegace na summit NATO vyjádří zítra, uvedla Kancelář prezidenta. Vláda dnes rozhodla, že misi do Ankary povede premiér Babiš. https://t.co/geSf2MekZ4#NATO#summit#politika
106
1
PE
PetrHolec
@PetrHolec · 22.6.2026
Vláda @AndrejBabis rozhodla naprosto správně a jedině možně. Prezident @prezidentpavel vystupující jako lídr opozice a nonstop poškozující svojí vlastní zemi v zahraničí nemá na klíčových summitech co dělat. Gumáka pouštět jen na MotoGP‼️✌️ https://t.co/0B2PXAjrxa#politika#ČeskáRepublika#AndrejBabiš
Rozhodnutí slabého premiéra Babiše nevzít se sebou prezidenta Petra Pavla, který byl předseda vojenského výboru NATO na nadcházející alianční summit je velká chyba, která oslabuje pozici České republiky. Víc není potřeba dodávat. 🙃 #ČeskáRepublika#politika#NATO
135
12
ČT24
@CT24zive · 22.6.2026
ČT: vláda podle dnešního rozhodnutí nepočítá s účastí prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře. Delegaci povede premiér Andrej Babiš. https://t.co/XdXr6PrpFm#NATO#Politika#ČR
109
9
Ivan Bartoš
@PiratIvanBartos · 22.6.2026
Zabránit prezidentu Pavlovi v cestě na summit NATO je ubohá snaha Andreje Babiše zakrýt vlastní neschopnost v oblasti bezpečnostních výdajů.
Je to přímý útok na výsledky voleb a urážka úřadu prezidenta, proto i podání ústavní žaloby dává za nás smysl. #NATO#politika#bezpečnost
126
11
Zdeněk Hřib
@ZdenekHrib · 22.6.2026
Vláda podle dnešního rozhodnutí nepočítá s účastí prezidenta na červencovém summitu NATO v Ankaře. Babiš je slabý premiér, ustoupil mstě Motoristů.
Andrej Babiš se především bojí, že bude mít svědka, až ho Donald Trump rozcupuje za to, že se vymlouvá a není schopný dostát závazkům. Jde i o nákup amerických zbraní.
Souhlasím s podáním kompetenční žaloby. Možná ÚS stihne rozhodnout do summitu. #NATO#politika#Babiš
"Lidi nic navíc za ČT nezaplatí, protože nezvedneme daně."
Zázrak.😳
Jako když tohle řekl Klempíř, tak se tomu dalo zasmát, ale když to zopakuje i premiér, tak už to taková prdel není. https://t.co/6rVIsIqDCJ#ČT#daně#politika
Ústava: „Prezident republiky zastupuje stát navenek.“ Ta věta je naprosto srozumitelná.
Babišova gangsterská vláda právě porušila Ústavu. Zakazovat prezidentovi vykonávat jeho pravomoci není nic jiného než protiústavní akt.
Pane prezidente @prezidentpavel, žalujte je! https://t.co/QatZxoOc7M#Ústava#PrávaPrezidenta#Politika