Radní Prahy odvolali z dozorčí rady dopravního podniku Ondřeje Prokopa kvůli jeho kauze s nepřiznanými byty. Prokop uvedl, že pochybnosti vyvrátil. #Praha#Doprava#Politika
125
2
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 22.6.2026
Radní Prahy odvolali z dozorčí rady dopravního podniku lídra hnutí ANO na primátora Ondřeje Prokopa kvůli jeho kauze s nepřiznanými byty.
(ČTK) #Praha#Doprava#Politika
116
2
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 22.6.2026
Neví. Tak mu to připomeneme. Není to buď/nebo ale šlo pouze o "doplnění překladu krátkého názvu 'Česko' - 'Czechia' do databází OSN". Označení Česká republika samozřejmě zůstalo i nadále platné.
A stalo se to v roce 2016, v době, kdy byl ve vládě. A kolik to stálo? Doplnění názvu nejspíš nestálo nic a on byl v té době ministrem financí, tak nějaké povědomí by o tom snad mohl mít.
https://t.co/RMqoxKdu9Q#Česko#Czechia#politika
130
15
Dingo🇨🇿🇺🇦
@dngcze · 22.6.2026
🇨🇿nadávali Němcům, že nepošlou Taurus. MO vedla Černochová a Ukrajině pomáhala tím, že to nakládala Metnarovi (debilnějšího soupeře než ona mít nemohla).2% výdajů na obranu se snažila dosáhnout tak, že nosila tričko s F16.
Mezitím 6000 dronů od skopčáků👇🏻 https://t.co/tzyl5gqJDq#obrana#Ukrajina#politika
V žádném případě nechci, aby Andrej Babiš zemřel.
Je unikátní.
Z málokoho se dá tak snadno dělat legrace. #politika#humor#Babiš
101
3
HolkazPrahy
@HPrahy · 22.6.2026
Jestli dementům vadí platy zaměstnanců ČT, tak by jim měli vadit i platy poslanců SPD, volantů a HerRajchla. Kdyby tam nebyli, nic by se nestalo. #ČT#politika#platy
101
1
🇺🇦
🇺🇦🇨🇿Enela🇬🇪🇮🇱
@Enela96 · 22.6.2026
Napadlo vás někdy přemýšlet o tom, že naše strana, je silnější než voliči současné vlády?
Podle průzkumů jsme vzdělanější a asi i chytřejší a bohatší. A zase o tolik míň nás taky není. Koblihy s náckama by proti nám neměly mít šanci!
Jak to, že nám tedy vládne koalice zvolená koblihama a náckama?
Já myslím, že je to proto, že nebojujeme a když, tak často mezi sebou.
Musíme se spojit. A ne jenom za médiema nebo za prezidentem, ale hlavně za demokratickýma stranama. Žádnou jinou šanci totiž nemáme. #Demokracie#Volby#Politika
100
14
NEOVLIVNICZ
@NEOVLIVNICZ · 22.6.2026
14 miliard pro Babišovy kliniky. Věřte nebo ne, já netušil, co dělají, říká Vojtěch
Ministerstvo zdravotnictví se chystá daňově zvýhodnit zdravotní programy, které poskytují kliniky spadající pod Babišův SynBiol.
Ministr Vojtěch tvrdí, že netušil, co přesně zařízení jeho vládního šéfa poskytují za služby. Detailní rozpis plateb pro Babišovy kliniky uvnitř textu.
https://t.co/xlNh1gVH8h#Zdravotnictví#Babiš#politika
128
24
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 22.6.2026
Motoristé postoupili do další fáze destrukce celého resortu, říká pro @CRoPlus Jan Vávra. Jejich zásahy do činnosti ministerstva budou mít dalekosáhlé důsledky a životní prostředí se z jejich cílené destrukce bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho.
https://t.co/3LC4ydyj5phttps://t.co/mNIPzKHwsm#životníprostředí#politika#ekologie
101
14
Jan Jakob
@Jan_Jakob · 22.6.2026
Cesta Slovenska pod Ficem a Maďarska pod Orbánem není správná cesta pro Česko. Jakmile politici z SPD začnou volat po zásazích do obsahu České televizi a určovat, co se smí a nesmí říkat, jde o zlomení demokracie jako takové.
Tomu musíme společně zabránit! https://t.co/6yRma7DSuU#Demokracie#SvobodaSlova#Politika#SK#HU#CZ
1
1
Seznam Zprávy
@seznamzpravy.cz · 22.6.2026
Článek kritizuje současnou vládu za prodlužování snížení spotřební daně na naftu, které bylo původně určeno pouze na mimořádné situace, přičemž nyní ceny paliv klesají a ukazují, že dotace je založená na populismu, který poškozuje veřejné finance. #nafta#ceny#politika
Nechci, aby mě babiš okrádal. Co se stane s ním, je mi upřímně jedno. Krade moje peníze. Krade vaše peníze. Varianta, že potáhne k čertu je za mě naprosto oukej. #Babis#korupce#politika
100
4
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 21.6.2026
"Co si vlastně myslí?" pustil se poslanec ANO Hubert Lang do souseda, který si dovolil vyvěsit transparent na podporu veřejnoprávních médiích na svých vratech.
Co si myslí, pane Langu, je napsáno na tom transparentu. A co si myslíte vy, to je patrné z vaší podrážděné reakce: že lidé mají držet hubu a krok a "neprovokovat" jinými názory. Platilo to za komunistů a evidentně to zase přichází do kurzu za Babišovy vlády.
Já jsem naopak rád za každého, kdo se nelekne vašeho hulvátství a arogance a za svým názorem si stojí. #SvobodaSlova#PublicRelations#Politika
115
9
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
A zatímco se pan poslanec (ANO) kochal břitkostí svého výlevu, prezident dnes ještě stihl účast na pietě v Ležákách a v podvečer osobně pozdravil účastníky Olympiády dětí a mládeže v Edenu. https://t.co/nJedHy4IbR#politika#pieta#Olympiáda
116
4
Města pro lidi
@mestaprolidi · 21.6.2026
Můj táta jednou zastavil uprostřed silnice, že mám vypadnout z auta, že s takovým anarchistou nepojede. Když jsme se hádali o politice. 😀
Byl velký konzervativec, náměstek primátora za ODS v Jihlavě, chlap ze staré školy.
Přitom když pak zemřel, lidi kolem něj mi říkali, jak se mnou pořád chlubil a byl na mě i přes ty jiné pohledy na svět hrdý. Těšilo to moc i bolelo zároveň.
On byl pro mě zdaleka nejinspirativnějším člověkem v životě. Jako samoživitel mě vychoval a zažíval se mnou ta nejlepší dobrodružství hlavně na čundrech (ale i jinde), kdykoliv to šlo. Jako zootechnik a řidič autobusu si dodělal výšku a postupně se stal vychovatelem, učitelem a ředitelem dětského domova.
Zároveň si vzal domů k nám na několik let jednoho kluka z děcáku a doprovodil ho k dospělosti až po svatbu.
Jako politik táta stavěl dětská hřiště, školky a nová sportovní zázemí. Byl urputný srdcař, vzbuzoval enoce a polovina města ho nenáviděla a druhá polovina milovala.
Byl to super táta a kámoš. ❤️ #Rodina#Inspirace#Politika
Miloň Čepelka 👍, když se on uchýlí k výrazu h*vno, tak jde vidět, že je opravdu nasraný, co si ti parchanti z vlády k nám dovolují. #politika#hněv#Česko
115
4
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 21.6.2026
Pane Babiši, nikdo netouží, abyste umřel. Všichni jenom chtějí, abyste nekradl.
A v tom je výrazný rozdíl‼️ #Babis#korupce#politika
101
2
Paula
@Paula44212447 · 21.6.2026
Já určitě nechci mít žádné konflikty s panem prezidentem! @prezidentpavel
Já myslím, že ty vztahy nemůžeme řešit nějakými žalobami...
já tomu fakt ako nerozumim, protože my nebráníme panu predentovi v jeho... eee aktivitách 🙄
A @AndrejBabis také podporuje Meloni proti Trumpovi... ten by se jí mohl omluvit... ŇÁK VTIPNĚ #politika#vztahy#konflikty