K otázce blokování přítomnosti vlastního prezidenta na summitu NATO v Turecku řekl vrchní matla ANOfertu, že "je to vysoce důležité setkání, které bude plánovat příští roky".
A proto tam prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil ČR být nemá. Hlásím, že rozumím. 😅
Ovšem při otázce, co říkají na kompetenční žalobu prezidenta, ten strach z verdiktu ÚS z nich přímo teče po proudech😅
Matla říká, že kompetenční žaloba je selhání, že "lidi to nechtějí", koktá a odvolává se na to, že Babiš přece taky žalobu kvůli Turkovi nepodal. A mistryně pavího brku za 2 miliony korun k tomu ještě dodá "protože je právník" že to stejně bude rozhodnutí k jednomu konkrétnímu případu a nic to nevyřeší.😅🤡
Ty jejich nahnědlé spoďáry jsou cítit až do Ostravy.🥳
A proto by prezident tu kompetenční žalobu měl podat ihned a nečekat, až si to tahle vláda české ruské vlastenecké národní hanby oficiálně zapíše do zápisu z jednání.
Šašci 🤡⬇️👌 #NATO#politika#prezident
102
11
Barbora Urbanová
@BaraUrbanova · 8.5.2026
Už včera jsem neměla velká očekávání, naučila jsem se je nemít. Jedním z úkolů politiků je ale konstruktivní debata a shoda, která pomůže všem. Na tom se pozná velikost, možná by se dalo říct i dospělost?
Účast prezidenta na summitu NATO je v zájmu naší země už kvůli jeho #politika#debaty#NATO
40
4
Ivan Gabal
@ivan_gabal · 8.5.2026
Dvě války za p.delí a vnitropoliticky si vyvoláme ústavní nesoulad o reprezentaci obranných názorů v NATO, kde si DT bude vyřizovat účty s výdajovými lemply? Někomu přeskočilo nebo kašleme v jaké jsme situaci? Rád vysvětlím komukoli co třeba dělat a neopakovat historické chyby #politika#NATO#obrana
19
1
Petr Ježek
@JezekCZ · 8.5.2026
Rád se budu mýlit, ale obávám se, že summit NATO (s destruktivním Trumpem a víc jak 30 účastníky) není ten kopec, který měl prezident hájit za každou cenu. Kótu nemusí udržet a ztráty mohou být značné. #NATO#politika#summit
0
0
Jana
@JanneCos · 8.5.2026
@prezidentpavel @ondras_cerny Prosím podejte kompetenční žalobu, stojí za Vámi přes 60% Čechů, kteří chtějí, ať je zastupujete na Summitu NATO. Jste jediný, kdo tam může náš stát důstojně zastoupit. Děkuji. #NATO#ČeskáRepublika#Politika
122
2
Jan Jakob
@Jan_Jakob · 8.5.2026
Když Miloš Zeman na summitu NATO dělal ostudu republice, ANO k tomu bylo slépe, přestože šlo de facto o jejich člověka.
Dnes máme prezidenta, který má mezi spojenci respekt a je zárukou, že Česko bere bezpečnost a obranu vážně a vláda mu chce dát domácí vězení. HANBA! #ČeskáPolitika#Bezpečnost#NATO
Pro oživení paměti… Jak to bývalo, když si zamindrákovaní politici nevyřizovali účty s hlavou státu.
SUMMIT NATO 2018 - BRUSEL, BELGIE
Summit NATO řešil obranné výdaje, posilování schopností i alianční mise. Uskutečnil se v Bruselu ve dnech 11. a 12. července 2018 a zúčastnili https://t.co/N7HUVNy8Lz#NATO#politika#historie
4
0
Lidovky.cz
@lidovky.cz · 8.5.2026
Předseda ODS Martin Kupka kritizoval Andreje Babiše za blokaci účasti prezidenta na summitu NATO, tvrdíc, že jeho chování je dětinské a poškozuje pověst České republiky, a spolu s dalšími politiky vyjádřil podporu prezidentovi v reprezentaci země na mezinárodní scéně. #politika#NATO#Česko
Incident z roku 1992, kdy ruská titanová ponorka K-276 Kostroma srazila americkou USS Baton Rouge, ukázal technologickou převahu sovětské konstrukční školy, jelikož zatímco ruská loď přežila, americká ponorka byla vyřazena z provozu, což odhalilo rozpor mezi pojetím podmořské síly obou zemí. #Ponorky#Titan#NATO
Další Babišovo selhání: Nemá blokovat prezidenta ve výkonu jeho pravomocí – zvlášť u tak zásadní věci, jako je reprezentace Česka na summitu NATO.
Působíme tak navenek slabě a rozhádaně.
Bezpečnost země nemá být rukojmím politických sporů, slabého premiéra a uraženého ega. #politika#bezpečnost#NATO
Prezident ČR má jezdit na summit NATO. Vždy tam byl a vždy tam být má.
Andrej Babiš a Petr Macinka a jejich frackovité ego ohrožuje naši reputaci u spojenců a jde proti zájmům země. Stojím za prezidentem 🇨🇿 #NATO#ČeskáRepublika#politika
61
10
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 8.5.2026
Je neuvěřitelné, že prezidentovi republiky chce mluvit do pravomocí člověk, který nenajde na mapě Grónsko, a sekretář od Václava Klause.
Podporuji cestu pana prezidenta na summit NATO. Jeho účast je v zájmu všech občanů ČR, vyjma Petra Macinky a Andreje Babiše. #politika#ČeskáRepublika#NATO
69
12
Petr Honzejk
@PetrHonzejk · 8.5.2026
"Nepustíte mě na summit NATO? Bude kompetenční žaloba, protože mě tak bráníte vykonávat ústavní pravomoc." Prezident odstartoval předkolo menší ústavní krize. Leč na úplném začátku je samozřejmě trucovitost Petra Macinky. Je to celé ujeté. Čtyřprocentní strana trollíků nastoluje #NATO#ústavníprávo#politika
102
10
Michal Kučera
@MichKucera · 8.5.2026
Petr Pavel má v NATO respekt, jaký žádný český prezident od Václava Havla neměl.
Teď chce vláda nechat prezidenta stát před dveřmi summitu NATO jen proto, že by je svou autoritou zastínil. Je to malost, ostuda a naprosto hanebné chování. Stydím se za to. Podporuji prezidenta 🇨🇿 #PetrPavel#NATO#ČeskáRepublika
10
3
Jan Farský
@JanFar_sky · 8.5.2026
Žijeme v nebezpečné době. A rozhodně nám neprospívá nedohoda ohledně účasti na summitu NATO.
Babišova vláda zatvrzele trvá na tom, že na něj nechce pustit prezidenta. A proč? Česko z toho nemá nic. Docílí akorát toho, že pár nedospělých jedinců z koalice bude mít nafouknuté ego. #NATO#politika#ČeskáRepublika
4
1
Tiscali.cz
@zpravy.tiscali.cz · 8.5.2026
Prezident Petr Pavel v pátek plánuje oznámit společnou účast s premiérem Andrejem Babišem na summitu NATO v Turecku, přičemž nevyloučil podání kompetenční žaloby v případě, že by Babiš jeho účast odmítl, a chce také vyjasnit vzájemnou komunikaci mezi ústavními činiteli. #PetrPavel#NATO#AndrejBabiš
Pavel se vnucuje na summit NATO, což má samozřejmě literární předlohu:
„Poslušně hlásím, pane feldkurát,“ poznamenal Švejk, „že je to hotovej nezmar, jako nějakej Boušek z Libně. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili od ,Exnerů’, a vždycky se jim tam vrátil, že tam zapomněl fajfku. Lez jim tam voknem, dveřma, z kuchyně, přes zeď do lokálu, přes sklep do výčepu a byl by se spustil snad komínem, kdyby ho byli hasiči nesundali se střechy. Takovej byl vytrvalej, že by se moh stát ministrem nebo poslancem.“ Nebo prezidentem🙂 #NATO#politika#literatura
101
15
Marek Ženíšek
@zenisek_m · 7.5.2026
Tohle je Miloš Zeman na summitu NATO, když vládlo hnutí ANO.
Nikdo z nich tehdy na tu ostudu neřekl ani slovo a teď vyskakují na válečného hrdinu, respektovaného prezidenta a bývalého vysokého představitele NATO. Ubohé 👎 https://t.co/i3EXzotWVH#NATO#politika#MilošZeman