Martin Dejdar: Dneska jedu v černé… a to doslova, protože jedu… to je jedno. A ta černá není proto, že jsem rebel (bejvávalo), nebo že se chci zviditelnit (to už fakt ne😝), nebo že si chráním to svoje koryto (víc jak 10 let mi "Česká" nedala práci, takže... ). Ale je to kvůli historii a kvůli budoucnosti. Kvůli svědomí. Kvůli solidaritě. Kvůli svobodě - slova, názoru, postoje, … a kvůli respektu. #solidarita#svoboda#respekt
140
4
zdeněk šarapatka
@zdeneksarapatka · 22.6.2026
Rusácké trollí farmy a jejich tuzemští pohůnci jedou už od rána nálety na sítě, kde píši o boji za ČT s ČRo a přináším svědectví o akci na 'Kavkách'. Marně! Funguje totiž kruhová obrana, která si s "věšením" a metráky sprostoty úspěšně poradí: vy, mí skvělí přátelé, stateční spojenci, občané co brání ústavní svobody! Blokáda největších čuňat anebo zuřivců s kočičkou v profilu, kteří si nevidí do "pussy", je už pak jen vedlejší obrannou taktikou. Že je náš boj za veřejná média pálí jak maďarská paprička v zadeli tu ukázal pod předchozím statusem i sám "Ajnštajn" z SPD a další lumeni: Kobza a kolona tureckých motorek. Že Bureš ze strachu s kumpánů ve vládě sám hned tak necouvne, lze lehce vytušit. Dnes ČT a ČRo zahájily stávku a s vývojem přitvrdí. A my jsme na značkách! Zlu se neustupuje #SvobodaTisku#ObčanskáSpolečnost#StopDezinformacím
Svěřit rozpočet veřejnoprávních médií do rukou politiků je cesta do pekel, kterou už známe z východu. ❌
ČT a ČRo patří veřejnosti, ne vládě❗️
Musíme udržet jasnou hranici mezi mocí výkonnou a nezávislým zpravodajstvím. https://t.co/H9cSawQmqt#Žurnalismus#SvobodaTisku#VeřejnoprávníMédia
101
11
Ivan Bartoš
@PiratIvanBartos · 22.6.2026
Uškrtit veřejnoprávní média přes peníze a vydávat to za úspory, je solidní úlet. 🙃
V digitální době jsou nezávislé informace základ, ne luxus. Redakce se mají zodpovídat lidem, ne panáčkovat před ministry kvůli rozpočtu. Stávka je jediná logická obrana proti tomuhle nebezpečnému nesmyslu.❌ #Média#SvobodaTisku#Stávka
100
11
Olga Richterová
@olgarichterova · 22.6.2026
Svobodná média, nebo vládní loutky?
Současný tlak na ČT a ČRo i kvůli nepohodlným bytovým kauzám vládních oligarchů smrdí praktikami z minulého režimu. ❌
My v tom vládě asistovat nebudeme.
Na politicích nezávislé financování je jedinou cestou, jak udržet novinařinu svobodnou a https://t.co/4BZbEXinve#SvobodaMédií#NovinářskáEtika#PolitickáZávislost#CZ
4
2
Jan Moláček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦
@janmolacek · 22.6.2026
Bylo by možná dobře, kdyby ministr kultury dělal svou práci a nevysvětloval občanům, proti čemu protestují. Oni to dobře vědí, pane ministře. Demonstrovali proti snaze vaší vlády ochočit si média veřejné služby. A pokud bude tato snaha trvat, byl tohle pouhý začátek. #kultura#protest#svobodaMedií#CZ
Pane poslanče Langu, svoboda slova není privilegium pro souhlasné názory. Pokud je pro vás problém, že si někdo na vlastním majetku vyvěsí svůj názor, pak je problém spíš vaše chápání demokracie než to prostěradlo. https://t.co/H3Y8t5mw6R#SvobodaSlova#Demokracie#Názory
102
5
Roman Maca
@_Roman_Maca · 22.6.2026
Díky všem, kdo včera přišli bránit veřejnoprávní média před husákovskou normalizací probíhající pod dohledem sovětských poradců a sovětských okupačních vojsk, kterou nyní provádí agenti StB Olda a Bureš. Historie se opakuje, ale nakonec i tihle estébáci půjdou do hajzlu. 🇨🇿✌️ https://t.co/EnWg49nyQz#demokracie#svoboda#historie
103
7
PE
PetrHolec
@PetrHolec · 22.6.2026
Tady vidíte, k čemu potřebujeme státní @CzechTV. Ke státní cenzuře za naše prachy. Pojďme to hnusný monstrum konečně vypnout‼️✌️ #Cenzura#CzechTV#SvobodaSlova
113
13
Jan Jakob
@Jan_Jakob · 22.6.2026
Cesta Slovenska pod Ficem a Maďarska pod Orbánem není správná cesta pro Česko. Jakmile politici z SPD začnou volat po zásazích do obsahu České televizi a určovat, co se smí a nesmí říkat, jde o zlomení demokracie jako takové.
Tomu musíme společně zabránit! https://t.co/6yRma7DSuU#Demokracie#SvobodaSlova#Politika#SK#HU#CZ
1
1
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 22.6.2026
Dnes v černém. Protože scénář, který chce vláda prosadit, je černý nejen pro nezávislost a samotnou existenci médií veřejné služby, ale také pro svobodu slova a informovanou společnost v ČR.
ČT a Rozhlas při nás stojí v časech krize, publikují obsah a předávají informace všem https://t.co/sfqTnsIFbN#SvobodaSlova#Media#ZavislaMediá#CZ
3
1
Veřejnoprávně!
@verejnopravne_ · 22.6.2026
❗Dnes po půlnoci přerušila moderátorka Českého rozhlasu vysílání, aby oznámila posluchačům právě zahájenou stávku.
Stávkujeme proti snaze vlády převést financování médií pod státní rozpočet a tvrdě seškrtat rozpočty obou veřejnoprávních institucí.
Tyto kroky ohrožují nezávislá a svobodná média! #Stávka#Média#Svoboda
115
9
Veřejnoprávně!
@verejnopravne_ · 22.6.2026
STÁVKA ‼️
Dnes, 22.6. ve 0.01 hodin začala výstražná stávka v České televizi a Českém rozhlase proti plánu vlády převzít financování obou médií a radikálně snížit rozpočty.
Takto se projevila o půlnoci na obrazovce ČT. Pracovníci obou médií se zavázali dodat i během výstražné stávky službu divákovi a vysílat.
Další projevy stávky můžete vidět a slyšet nárazově během dne ve vysílání a také na sítích a webech ČT a ČRo.
Děkujeme, že nás podporujete ve snaze zachovat nezávislá a svobodná média veřejné služby! #Stavka#Media#SvobodaTisku
103
12
RT Arabic
@arabic.rt.com · 22.6.2026
V Praze se tisíce lidí sešly na protest proti vládnímu plánu zrušit poplatky za veřejnoprávní média a financovat je přímo ze státního rozpočtu, což ohrožuje jejich nezávislost. Říkají: „Svoboda potřebuje svobodná média!“ 🗣️📺 #Demokracie#SvobodaTisku#očesku
"Co si vlastně myslí?" pustil se poslanec ANO Hubert Lang do souseda, který si dovolil vyvěsit transparent na podporu veřejnoprávních médiích na svých vratech.
Co si myslí, pane Langu, je napsáno na tom transparentu. A co si myslíte vy, to je patrné z vaší podrážděné reakce: že lidé mají držet hubu a krok a "neprovokovat" jinými názory. Platilo to za komunistů a evidentně to zase přichází do kurzu za Babišovy vlády.
Já jsem naopak rád za každého, kdo se nelekne vašeho hulvátství a arogance a za svým názorem si stojí. #SvobodaSlova#PublicRelations#Politika
Byla jsem na Kavčích horách, abych podpořila nezávislá a svobodná veřejnoprávní média. Nevzdávejme náš tlak, věřím, že vládní koalice nás nebude ignorovat. Nezávislá média jsou jedním z pilířů demokracie. Nenechme si je sebrat! https://t.co/OWSaad2mC2#NezávisláMédia#Demokracie#SvobodaTisku
101
14
Barchart.com
@barchart.com · 21.6.2026
Včera se v Praze sešlo tisíce lidí, aby protestovali proti plánu vlády Andreje Babiše na financování veřejnoprávních médií. Kritici varují, že by to ohrozilo jejich nezávislost. Média prý nepatří politikům, ale občanům! 🛡️ #Demokracie#SvobodaMédií#očesku