Kompetenční žaloba, respektive její výsledek, bude zajímavým ukazatelem, zda se naše země posouvá k (polo)prezidentskému zřízení.
Což to, problém s touto změnou bych neměl, kdyby se však o ni vedla legitimní politická a společenská debata. #politika#prezident#společnost
101
3
Veronika Abelova
@AbelovaVeronika · 23.6.2026
Jsem hrdá na @prezidentpavel . Jsem hrdá, že máme prezidenta slušného, rovného, s přehledem a nadhledem, který neuhne před překážkami, ani před gaunery. Chtějí se ho zbavit právě proto, jaký je. Je pro ně jak mimozemšťan, protože je nezkorumpovaný. Nic na něho nemají, a proto je nevydíratelný. Lepšího prezidenta, jako protiváhu této vládě, jsme si nemohli přát. Já doufám, že to vidí víc a víc lidí. Až se tato šílená vláda oligarchy , moderních nacku a rozeštvává u společnosti, přežene, budeme rádi, že jsme takového prezidenta měli. Možná nám dokáže zachránit část prestiže v zahraničí…. #prezidentPavel#politika#hrdost
Upřímně?
Já panu Macinkovi věřím, že se nemstí prezidentovi za Turka.
@petr_macinka se mstí komukoli, je-li schopnější nebo populárnější, protože tak ho to naučil majitel tašek, které nosil v rámci svého životního vzdělávání.
#kvanotes#politika#trendy#důvěra
101
3
TE
ten nejodpornější
@theworst_of_us · 23.6.2026
SynBiol není ve svěřeneckém fondu.
Vlastní ho premiér.
Krádež za bílého dne.
To by se nestalo ani na Slovensku.
countryforfuture #SynBiol#Kradez#Politika
104
12
Milada Střítezská - Ilusie
@miklaras · 23.6.2026
@prezidentpavel Slušně, věcně, korektně, tak to má být. Děkuji za ten kontrast k infantilnímu jednání vlády. #politika#českárepublika#vláda
Má pravdu, předseda... Cením si, že 'moje' TOPka nemá tradici jen za první písmeno ve zkratce partaje. Dědí se z otce na děti: po knížeti Karlovi, Mirkovi a pak po Markétě ji dál nese Matěj. Vzdělaný a mladý chlap, který se už nezakecá a je s námi odhodlán tu bránit Ústavu do poslední kapky krve. Není tak modrá, jakou měl náš kníže a má i náš @TomasCzernin, ale Matěji se vaří bojem za zemi bez grázlů u vesla,. A za práva prezidenta republiky, Díky, veliteli @m_o_havel , my, tvoji vojáci v @TOP09cz , jsme na značkách! Budíček, občané! #politika#TOP09#Ústava
108
9
Kateřina Dostálová
@Katerina_Dostal · 23.6.2026
@prezidentpavel Od prvního dne kdy jste se ujal úřadu platí jediné. Sleduj tok peněz, které budou sloužit likvidaci naší státnosti. #Státnost#FinančníKontrola#Politika#CZ
3
0
VÁ
@VVetvicka · 23.6.2026
Pokud Petr Pavel vyhraje, a je to velmi pravděpodobné, půjde o největší politickou chybou Andreje Babiše, že dopustil kompetenční žalobu.
Přímá volba totiž nikdy nevyjasnila pravomoci hlavy státu. Prezident s mandátem od občanů, Andrej jako loutka. Kdo chce kam, pomozme mu tam. #politika#volby#Česko
104
7
Stara Matka 🇪🇺🇺🇦 🦁 ♎️
@StaraMatka · 23.6.2026
@AndrejBabis "Není správné, pokud na sebe ústavní činitelé podávají žaloby k Ústavnímu soudu, …"
Ono taky není správné, že se ústavní činitelé chovají jako kokoti 🤦♀️🤦♀️ https://t.co/60tG0vhRvm#politika#ústavníprávo#chaos
123
2
Lukáš Vlášek 🇨🇿🇺🇦
@lukas_vlasek · 23.6.2026
@PetrosKecyaPoli mi mluví z duše.
Babišovy sliby nejsou zadarmo.
Platíme je my a naše děti. A ty je budou platit ještě dlouho.
Největší tragédie je, když generace, která už budoucnost před sebou nemá, dobrovolně zadlužuje generaci, která ji teprve bude žít.
To není solidarita. To je sobectví zabalené do volebního lístku.
Vím, ne všichni senioři se nechají opít koblihou. Nechci paušalizovat, ale přes 70 % voličů ANO prostě jsou senioři.
A v době války za našimi hranicemi je taková správa státu a populistický styl nejen ekonomicky nezodpovědný, ale i nebezpečný. 🇨🇿
#stydimsezavladucr#politika#dluhy#generace
121
23
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 23.6.2026
"Je mou povinností pravomoci prezidenta v plném rozsahu nejen vykonávat, ale i bránit. Ne kvůli sobě. Ale kvůli všem prezidentům a prezidentkám, kteří přijdou po mně..."
Petr Pavel drží slovo. https://t.co/3PZW7kmEHN#Prezident#Politika#Vedení
176
20
J∆
J∆¥ ☯️
@stastnydosmrti · 23.6.2026
@AndrejBabis Pane předsedo, kompetenční žalobu ohledně Turka jste nepodal, protože jste předem (stejně jako teď) věděl, že to prohrajete. #politiká#ČeskáRepublika#AndrejBabiš
128
2
Piráti
@PiratskaStrana · 23.6.2026
Prezident má naši plnou podporu! Parta klučíků s uraženým egem v čele s Babišem a Macinkou postupují naprosto bezprecedentně a nesmyslně. Je dobře, že o celé věci rozhodne Ústavní soud.
To, že se pan Babiš stále nevzpamatoval ze své porážky v prezidentských volbách opravdu není záminka pro to hodit celou zahraniční politiku Česka pod vlak. #Podpora#Politika#ÚstavníSoud
113
15
Lukáš Vlček 🇨🇿
@VlcekStarostove · 23.6.2026
Vláda se rozhodla porušit všechny ústavní zvyklosti a bránit prezidentovi Petru Pavlovi ve výkonu jeho pravomocí. Důvod? Nejmenoval Filipa Turka ministrem. Dětinské přetahování nepatří do zahraniční politiky a poškozuje nás navenek. Ať už byla vláda a prezident jakýkoliv, ještě se nestalo, že by mu neumožnila vykonávat svou funkci. Je proto logické, že prezident požaduje jasné vyjasnění pravomocí při zastupování země navenek.
V tomto sporu nejde o jednu židli na jednom zahraničním jednání. Jde o vědomé rozhodnutí vlády vyloučit prezidenta, vrchního velitele ozbrojených sil a světově uznávaného představitele NATO, z vrcholného jednání Aliance v době, kdy může svou celoživotní expertizu uplatnit ve prospěch naší země. #politika#právo#prezident
131
7
Paula
@Paula44212447 · 23.6.2026
Proč by to nebylo dobře?
"No protože by se to každý den hráli v médiích. A my potřebujeme pozitivní věci!" 🤡
Včera se tu někdo bál, že @prezidentpavel žalobu nepošle...
Petr Pavel ale není ulhaný knedlík @DolphSegal nebo kašpar @petr_macinka
Je to chlap, jehož slovo platí!
Takže kňuč víc @AndrejBabis 🙂
#babišjezlo#politika#slovensko#medialnimix
109
4
Zdeněk Hřib
@ZdenekHrib · 23.6.2026
Prezident má naši plnou podporu! Vláda v čele s Babišem a Macinkou postupuje naprosto bezprecedentně a nesmyslně. Doplatí na to celé Česko. Je proto dobře, že o celé věci rozhodne Ústavní soud.
Pořád je ještě čas aby pan Babiš své rozhodnutí přehodnotil. #Česko#politika#ÚstavníSoud