Budapešť se chystá na první Pride po pádu Viktora Orbána. Letošní ročník podpořila ve společném prohlášení řada ambasád nejen z Evropy. Česká ambasáda se nepřipojila. Jen České centrum v Budapešti. A jaká je reakce zamini?
"V Českém centru Budapešť brzy proběhne rozsáhlá reorganizace, takže lze říci, že tento zbytečný aktivismus byl jednou z posledních aktivit jeho současného vedení v rámci působení těchto lidí ve strukturách ministerstva zahraničních věcí, potažmo Českých center," uvedl pro @iDNEScz mluvčí české diplomacie Adam Čörgő.
https://t.co/uAjOyfred7#BudapestPride#LGBTQ#HumanRights