@janadubova21 @Aja_X_ @makupka Jen přidám, co už tu zaznělo:
- čekala jsem deagrofertizaci (tu hlavně!)
- čekala jsem, že to s námi vláda bude komunikovat
Měla jsem pocit, že se na mě jako svého voliče vysrali. #politika#vláda#komunikace
108
1
kutil onda
@antdo5 · 23.6.2026
Líbí se mi jedna věc. Strach ve vládní koalici. Strach z porážky u ÚS. Když ji měli sami podat, posrali se strachy že prohraji. I přes velkou šanci na úspěch. Raději se dětinsky mstili. Teď mají strach znovu.
Jedna věc je jistá, máme prezidenta s koulemi. Na rozdíl od vlády. #politik#vláda#prezident
111
4
Robert Ágh
@reflektorbob · 23.6.2026
Prý Radka Vondráčka z ANO voliči vybízí k přitvrzení postoje vlády k veřejnoprávním médiím.
Prý se to musí rozseknout.
Co chtějí?
Aby si ministr vnitra mlátička Metnar osvěžil vzpomínky na své mládí v pohotovostním pluku SNB v roku 1989?
Posedlá deviantnost mocichtivé svoloče. #Politika#Média#Vláda
104
7
Milada Střítezská - Ilusie
@miklaras · 23.6.2026
@prezidentpavel Slušně, věcně, korektně, tak to má být. Děkuji za ten kontrast k infantilnímu jednání vlády. #politika#českárepublika#vláda
106
0
Martin Kupka
@makupka · 23.6.2026
Kompetenční žaloba je logický krok, ke kterému hlavu státu dovedlo špatné rozhodnutí současné vlády. Je ostudou premiéra, že naši zemi zavedl do situace, kdy se odmítá dohodnout s prezidentem na tak jednoduché věci, jakou je složení delegace na summit NATO.
Výsledkem je vůbec #kompetenčnížaloba#NATO#vláda#CZ#NATO
19
3
Matěj Ondřej Havel
@m_o_havel · 23.6.2026
„V tomto sporu opravdu nejde o jednu židli na jednom zahraničním jednání. Jde o vědomé rozhodnutí vlády vyloučit prezidenta, vrchního velitele ozbrojených sil a bývalého vysokého představitele NATO, z vrcholného jednání Aliance v době, kdy může svoji celoživotní expertizu https://t.co/vk7YKZakUH#Vláda#Prezident#NATO#CZ#NATO
2
1
Vít Rakušan
@Vit_Rakusan · 23.6.2026
Je nutné, aby v otázce základních principů fungování demokracie bylo jasno. Krok prezidenta republiky tedy naprosto chápu. Byť bych byl samozřejmě raději, kdyby různí ministři a neministři Babišovy vlády dokázali zkrotit svá uražená ega a spor s prezidentem takto nevyhrotili. #demokracie#politika#vláda
110
6
Michal Kučera
@MichKucera · 23.6.2026
Je šílenou ostudou vládní koalice, že vztahy s prezidentem nechala dojít až do stavu, kdy musí rozhodovat Ústavní soud. V demokratické zemi by měla být schopnost komunikace a dohody samozřejmostí.
Na druhou stranu je dobře, že konečně padne jasný výklad kompetencí prezidenta. #ÚstavníSoud#vláda#demokracie#CZ
1
1
Jan Jakob
@Jan_Jakob · 23.6.2026
Je šílenou ostudou vládní koalice, že vztahy s prezidentem nechala dojít až do stavu, kdy musí rozhodovat Ústavní soud. V demokratické zemi by měla být schopnost komunikace a dohody samozřejmostí.
Na druhou stranu je dobře, že konečně padne jasný výklad kompetencí prezidenta. #ÚstavníSoud#vláda#prezident#CZ
Německá vláda pod vedením kancléře Friedricha Merze plánuje důchodovou reformu, která zahrnuje postupné zvýšení věku odchodu do důchodu na 68 let do roku 2051 a začlenění politiků a živnostníků do zákonného důchodového systému, což má být součástí širšího reformního balíku zaměřeného na udržitelnost důchodového systému a zlepšení stavu německé ekonomiky. #důchodováreforma#Německo#vláda
Ve světě se přepisuje bezpečnostní mapa a vláda hraje svou trapnou pubertální hru.
Vláda rozhodla, že prezident na summit nepojede.
Je jim jedno, jak nás vnímají zahraniční spojenci v rámci NATO. Je jim jedno úplně všechno. #bezpečnost#NATO#vláda#CZ#NATO
V parlamentu se v pondělí projedná návrh na zřízení Národního úřadu pro obnovu a ochranu státního majetku a změny ústavy, které ovlivní postavení veřejných činitelů. Ministr dopravy navštívil Dunakeszi, aby projednal restart opravny vozidel. #politika#vláda#očesku
Nastupující vláda uváděla snížení důchodového věku na 65 let jako jednu z hlavních priorit.
Aleš Juchelka dokonce hned po skončení voleb informoval veřejnost, že příslušný návrh zákona je už připravený a pro novou vládu to bude jedna z prvních věcí, kterou bude řešit.
https://t.co/0Ne1jsYB8o#Důchody#Vláda#Politika
102
9
Starostové a nezávislí
@starostove_cz · 21.6.2026
Když dojdou argumenty, přichází na řadu laciné urážky. Takže ještě jednou. Kde vláda vezme peníze na veřejnoprávní média? Proč je chce financovat ze státního rozpočtu, když si na jejich provoz bude muset půjčit za vysoké úroky? Jak zajistí jejich nezávislost? Na tyto základní otázky ještě žádný z koaličních politiků nepřinesl odpověď, která by dávala smysl.
👏 @v_kovarova #politika#média#vláda
104
11
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 21.6.2026
Mazec. Spoustu toho neví, nedokáže odpovědět. Jestli je tohle motor této vlády, jak on říká, tak je pěkně zadřenej. Totálka. To je na generálku. Díky @Paula44212447 za sestřih! 👍 https://t.co/8nr0Z1IEoc#politika#vláda#kritika
118
4
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
"Já jsem seděl ve vícero vládách, seděl jsem v nějaké vládě, kde mě všichni nenáviděli, ti koaliční partneři - a cítil jsem, že jsem jim vadil. Teďka sedím ve vládě, kde jsou noví, kteří možná nejsou až tak kompetentní, ale člověk jim to odpustí, protože se učí, protože si navzájem pomáháme a důležité jsou ty mezilidské vztahy." #politika#vláda#mezilidskévrstahy
118
3
Paula
@Paula44212447 · 21.6.2026
Tohle #Ševčík opakuje neustále
a neustále dostává pravdivou zpětnou vazbu. Dnes od @MJureka ♥️
A stejně to příště řekne znovu... žijeme v době, kdy politici z vládní koalice lžou neustále i o naprosto jasných a lehce ověřitelných věcech 😠
A v debatě je tento dezinformátor počtvrté za sebou prý proto, že nikdo jiný z volantů (původně zvaných), ale ani z #fuckspd přijít nechtěl 🙄
#chucpe#Politika#Dezinformace#Vláda
110
5
HolkazPrahy
@HPrahy · 21.6.2026
Petr Pavel se nezúčastní zítřejšího jednání vlády, na kterém by měl kabinet rozhodnout o české delegaci na červencový summit NATO.
O případném podání kompetenční žaloby rozhodne až podle výsledku schůze. Dodal, že nejde pouze o jednu účast na summitu, ale o to, jestli vláda bude mít snahu omezovat pravomoci prezidenta. #PetrPavel#NATO#Vláda