Přehled Příští prezident Bitva o média Nejlepší Česko Dobré zprávy Top tweety Zahraničí o ČR Top zprávy
🔍
#politika
stránka 15
Zpět
Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 21.6.2026
Pane Babiši, nikdo netouží, abyste umřel. Všichni jenom chtějí, abyste nekradl. A v tom je výrazný rozdíl‼️ #Babis #korupce #politika
101 2
Paula
Paula
@Paula44212447 · 21.6.2026
Já určitě nechci mít žádné konflikty s panem prezidentem! @prezidentpavel Já myslím, že ty vztahy nemůžeme řešit nějakými žalobami... já tomu fakt ako nerozumim, protože my nebráníme panu predentovi v jeho... eee aktivitách 🙄 A @AndrejBabis také podporuje Meloni proti Trumpovi... ten by se jí mohl omluvit... ŇÁK VTIPNĚ 🫪 #politika #vztahy #konflikty
105 3
Jiri Dolejs
Jiri Dolejs
@DolejsJiri · 21.6.2026
Babiš vyostruje konflikt s ČNB. Hledá snad alibi pro problémy, které neumí řešit? https://t.co/YedLNzHg7C #Babiš #ČNB #politika #CZ
2 0
Curry Wurst
Curry Wurst
@wurst90303 · 21.6.2026
Nejstarší premiér v Evropě to již mentálně nedává. Evidentně mu to přestává myslet. ČNB podle něj svým zvýšením základní sazby zvyšuje inflaci. On již nedokáže rozpoznat základní ekonomická písmenka. Nezná písmenka a chtěl by mluvit v sofistikovaných větách... Jediný, kdo nařkl svou centrální banku ze zvyšování inflace zvyšováním základní sazby nebyl nikdo jiný, než sultán Recep Erdoğan 🙏🙄 Tak takový hňup nám teď vládne... Starý, unavený klaun. Hloupý klaun. #politika #ekonomie #inflace
109 3
David Rangl
David Rangl
@rangl_david · 21.6.2026
Pokud bych si uměl představit, jak vypadá tento stupeň whatabautismu a vykrucování v běžném životě. Tak asi nějak takto… Pan poslanec Patrik Nacher v restauraci 📖 Vrchní: „Přejete si k omáčce rýži, nebo knedlík?“ Patrik Nacher: „Já myslím, že tady padla spousta polopravd. Já nejsem proti rýži, ale vadí mi způsob, jakým se to celé komunikuje. A taky proč nikdo nemluví o bramborách? To je přece ta třetí možnost... ...a víte co mě na tom celém nejvíc mrzí? Že se tady neřeší samotná omáčka. My tady vedeme debaty o příloze, ale zapomínáme, že to celé stojí a padá s kvalitou omáčky. Když máte dobrou omáčku, tak je úplně jedno, jestli si k ní dáte rýži, knedlík, nebo suchý rohlík... (bere do ruky telefon) "Haló tady Patrik Nacher, co měl dneska šéf k obědu? Špagety, dobře." ......tak pane vrchní, já bych si dal k té omáčce špagety..... https://t.co/AZHFbLGcSr #politika #humor #diskuze
113 11
BezeLží
BezeLží
@BezeLzi_cz · 21.6.2026
"Takže dcera Taťány Malé se pozvracela..." naprosto normální fyziologická reakce dcery na projevy matky a jejího šéfa na půdě poslanecké sněmovny. https://t.co/zkZjEbovix #politika #zdraví #rodina
131 4
Poslední skaut™
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
Nastupující vláda uváděla snížení důchodového věku na 65 let jako jednu z hlavních priorit. Aleš Juchelka dokonce hned po skončení voleb informoval veřejnost, že příslušný návrh zákona je už připravený a pro novou vládu to bude jedna z prvních věcí, kterou bude řešit. https://t.co/0Ne1jsYB8o #Důchody #Vláda #Politika
102 9
Paula
Paula
@Paula44212447 · 21.6.2026
Nejhorší damage control ever a odporný whataboutismus v jednom předvedl dnes kdo? Samozřejmě že @PatrikNacher 🤡 A bylo tam všechno - fňukání, hysterčení, snaha o povyšování se, dokonce i náběh na fistuli! A lhaní také. Btw Páťo to úsloví je "klackem po hlavě" 🤪 @MJureka i @v_kovarova byli v nejlepší formě, #díky ♥️ #žvástydvojmetru #nachersi #politika #humor #kritika
120 3
Jindřich Vobořil
Jindřich Vobořil
@voborilofficial · 21.6.2026
‼️ Andrej Babiš na Prima CNN news mi zase dělá propagaci?! Ten člověk si buď vůbec neověřuje informace, které mu někdo dá na stůl, nebo jede jen primitivní předvolební kampaň - lež o komkoli🤯 Snažím se spolupracovat s každou vládou, takže i se současnou, protože jsem celý pracovní život obětoval práci s lidmi a to mám rád a na tom mi záleží víc, než na politikaření. Polykám celé roky sprosťárny ze všech stran a jedu věcně a odborně. Ale toto začíná být příliš. Babiš o mně mluvil na Prima CNN - o návštěvách kvůli kratomu v Thajsku a vyslovuje jakési spekulace, že je to divné a že jsme si domlouvali něco do budoucna bla bla… 1. Zopakuji - z Thajska k nám nejde Kratom žádný! Ten jde z Indonésie (tam já nikdy nebyl!) a malé množství z USA, takže narážky na kšefty je záměrná a manipulativní očividná pomluva, kterou rozšířili lidi z průmyslu, kterému kratom konkuruje a tento člověk si to neověří a jede si svoji politickou předvolební kampaň nejprimitivnějším způsobem. Ale lidi nejsou hloupí a dle mého se toto politicky nevyplatí. 2. Thajsko spolu s USA jako jediné dvě země mají okolo kratomu nějaký typ legislativy. Takže by už bylo opravdu výrazně lepší vozit kratom ze země, kde jsou oficiální přísná pravidla, ale nevozí! Za mě by zde měla naopak vzniknout nějaká mezivládní dohoda spíš, než cokoliv jiného. 3. Mimochodem vznik významný nárůst kratomu začal mezi léty 2018-2022, kdy tam byla vláda ANO a ČSSD a Babišova koordinátorka. Tu tam dotlačil Babišův tehdejší kámoš Ludvík - všichni znají korupční kauzy bývalého šéfa nemocnice Motol…Nárůstu prodeje kratomu si tehdejší Babisova administrativa a Ludvíkova chráněnkyně nějak vůbec nevšima a epidemii nechali vyrůst.. 4. Zpět k návštěvě Thajska. Thajsko mám rád, jezdím tam léta kvůli jiným věcem, stejně jako jsem působil v Afghánistánu, Bolívii, nebo třeba v Rusku (řeším tam napřiklad problematiku HIV) a přiznám se, že rád bych tam na stáří trávil zimy. Nicméně k tématu - stejně jako se členové současné vlády jeli podívat na izraelskou marihuanu a já tam byl před léty kvůli tomu stejnému, tak jsem zorganizoval v Thajsku tzv. G2G (vláda - vláda), tedy mezivládní jednání spoluorganizované českou ambasádou v Bangkoku. V Bangkoku jsme se sešli s českými diplomaty a s thajskými úředníky ministerstev zdravotnictví, zemědělství a dalšími na mezivládním setkání o naší nové legislativě a pak jsme se s diplomaty a úředníky jeli podívat na jejich farmy. Normální. Žádný můj kšeft! Úředníci z Thajska byli nadšeni naší legislativou a řekli, že takto by upravili legislativu i jejich. Nakonec ještě opět připomenu, že jak všichni vědí, já byl první po svém návratu do funkce národního koordinátora po AB vládě, kdo před kratomem v automatech varoval a začal jsem to řešit. Zároveň si stojím za tím, že pokud chceme mít s těmito a mnoha dalšími látkami co nejmíň problémů, je třeba kontrolovat jejich dostupnost i složení a nechat na kontrolovaném trhu ty z nich, které jsou méně rizikové. A to je možné jen regulací. Chápe to zjevně i Andrej Babiš, když regulaci tím, co dělá, kopíruje mé a MUDr Béma návrhy. Nakonec musím vyslovit následující - lidé ve státní správě mezi sebou prozradí všechno - co se chystá a kdo to organizuje a kdo to také třeba i platí - takže vím, který z průmyslů toto nachystal a jen nevím, zda tento člověk, který je zrovna premiérem, takovou sprosťárnu zopakuje do médií, protože si ji neověří, nebo mu to je jedno. Takže pokud mě bude dál pomlouvat, jako to udělal na Prima CNN, tak už se budu muset nějak bránit oficiálně jinak. Zvážím také tvrdé kroky vůči průmyslu, který za tímto bezprecedentním útokem stojí! Hezkou neděli všem #Politika #Kratom #AndrejBabiš
111 24
Starostové a nezávislí
Starostové a nezávislí
@starostove_cz · 21.6.2026
Když dojdou argumenty, přichází na řadu laciné urážky. Takže ještě jednou. Kde vláda vezme peníze na veřejnoprávní média? Proč je chce financovat ze státního rozpočtu, když si na jejich provoz bude muset půjčit za vysoké úroky? Jak zajistí jejich nezávislost? Na tyto základní otázky ještě žádný z koaličních politiků nepřinesl odpověď, která by dávala smysl. 👏 @v_kovarova #politika #média #vláda
104 11
Jie
Jie
@jietienming · 21.6.2026
@sssirda lol, 2021 ho Fiala na prime totálně přejel, 2025 taky. O tom, jak se Babiš totálně odpálil v debatě ČT proti Pavlovi a jak ho Pavel porazil v ostatních debatách už vůbec nemluvil. Nebuďte delulu. #politika #volby2025 #ČTdebata
121 0
Poslední skaut™
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
Babiš na Primě v duchu nejlepších estébáckých tradic, když přišla řeč na Prokopa: "Mimochodem, proč se nikdo nikdy nezeptal Fialy na ten jeho obrovský majetek v Trpíně? Jsou o tom různé zvěsti, ale na to se nikdo neptá." Neptá? Stačila minuta na Googlu. https://t.co/KZ9DLl1Tkv #Babiš #Politika #Fiala
102 7
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
Jura Háček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦 (jirka maso :)
@jura_haczek · 21.6.2026
POV seš dcera Taťány Malé, co se doma svěřila, že se jí udělalo blbě po kratomu. Babiš na celostátní CNN Prima: "Takže dcera Taťány Malé se pozvracela..." Chápete to? Tu jeho nulovou EQ? A proč mu to vůbec někdo jako říká? Tomuhle člověku bylo v STB jak v pokojíčku. https://t.co/5iPPmNZFrV #Kratom #Politika #EMO
187 10
Poslední skaut™
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
V dnešní Partii s Babišem přišla na přetřes i role jeho "pravé ruky" Tünde Bartha. K tématu @BohumilPecinka v aktuálním @Reporter_CZ: Babišova vláda funguje právě tak, jaké je mentální nastavení premiéra. Styl vedení vládní sestavy věrně kopíruje způsob řízení holdingu Agrofert z doby, kdy v jeho čele stál Andrej Babiš – málo standardizovaných procesů a postupů, dění se řídí momentálními náladami šéfa. Ty nutně nejsou špatné, jen bývají často nepředvídatelné: když s ním spolupracujete, nikdy nevíte, odkud vám nebo na vás něco přiletí. Vypráví se, že za Babišova vedení panoval v Agrofertu někdy totální chaos, někdy kreativní chaos. Většinu času měl po svém boku nějakou ženu středního věku, která jeho roztěkanost dokázala usměrnit. V české vládě plní tuto funkci šéfka Úřadu vlády Tünde Bartha. To ona strukturuje premiérův den a má rozhodující slovo v personálních věcech. Ambiciózní místopředseda hnutí ANO Robert Králíček, který byl před volbami stínovým ministrem vnitra, by o tom mohl mluvit. To, že mu nebyla nakloněna paní Tünde, údajně způsobilo, že se nejdříve nestal ministrem a později ani poradcem pro národní bezpečnost. Když si přes Babiše vynutil alespoň funkci zmocněnce, přišel o ni velmi záhy. #Babiš #politika #ČeskáRepublika
102 4
Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
@TomasZdechovsky · 21.6.2026
Mazec. Spoustu toho neví, nedokáže odpovědět. Jestli je tohle motor této vlády, jak on říká, tak je pěkně zadřenej. Totálka. To je na generálku. Díky @Paula44212447 za sestřih! 👍 https://t.co/8nr0Z1IEoc #politika #vláda #kritika
118 4
Radim Ivan 🇨🇿➕
Radim Ivan 🇨🇿➕
@radim_ivan_57 · 21.6.2026
Dostalo se ke mně, že Andrej Babiš zmiňuje moje jméno v souvislosti s návštěvou Thajska a snaží se naznačovat spojení s kratomovým byznysem. Tak si to pojďme uvést na pravou míru. Ano, v Thajsku jsem byl. Byla to studijní cesta, o které jsem veřejně informoval, natáčel videa a zveřejňoval fotografie. Cesta proběhla ve spolupráci s českou ambasádou a jejím cílem bylo poznat celý řetězec pěstování, zpracování a regulace kratomu. Navštívili jsme farmy, které se nevěnují jen kratomu. Pěstují se tam i další plodiny, například spirulina nebo místní rostliny určené pro potravinářské zpracování. Kratom byl historicky jednou z rostlin, které místní farmáři využívali při práci v tropickém podnebí jako prostředek k osvěžení a zvládání náročných podmínek. Součástí cesty byla také jednání s legální a registrovanou asociací pěstitelů kratomu a návštěva pěstírny léčebného konopí, společnosti obchodované na americké burze. Nejvtipnější na celé věci je, že jsem o této cestě osobně informoval i Andreje Babiše. Popsal jsem mu, co jsme zjistili, a vysvětloval jsem mu, proč nepovažuji hysterický boj proti kratomu za správnou cestu. Snažil jsem se ho přesvědčit, aby nepřebíral bezmyšlenkovitě doporučení některých policejních představitelů a díval se na problém v celé jeho šíři. To se nepodařilo. Pokud chce dnes Andrej Babiš mluvit o kratomu, měl by si nejprve připomenout vlastní vládnutí v letech 2017–2021. Právě v době jeho vlády se kratom v České republice rozšířil nejvíce. Právě tehdy se objevovaly automaty s kratomem a dalšími produkty v okolí škol. Právě tehdy stát situaci neřešil. Až následně se podařilo pod vedením Jindřicha Vobořila připravit systém regulace, který chrání děti a zároveň nevytváří černý trh, jak to obvykle dělají jednoduché zákazy. Stejně tak odmítám šíření strašení a různých nepodložených tvrzení. Veřejná debata má stát na faktech, ne na panice. Hlavní problém českých dětí totiž neleží v jedné konkrétní látce. Leží v narůstajících psychických problémech, osamělosti, špatných stravovacích návycích, nedostatku pohybu, závislostech na sociálních sítích a celkovém zhoršování duševního zdraví. A velká část těchto problémů se bohužel prohloubila během covidu. V době vlády Andreje Babiše a ministra školství Roberta Plagy zůstaly školy zavřené nejdéle na světě, best in covid. Děti přišly o režim, sport, kamarády, kroužky i běžný sociální kontakt. Následky vidíme dodnes v ordinacích psychologů, psychiatrů i ve statistikách duševního zdraví mladých lidí. Kratom, alkohol, nikotin nebo jiné látky jsou často až následkem těchto problémů. Jsou prostředkem, po kterém někteří lidé sáhnou, když se jim rozpadá něco mnohem hlubšího. Právě na tyto příčiny by se měla politika soustředit. A ještě jedna poznámka na závěr. Je opravdu úsměvné poslouchat přednášky o údajném „byznysu“ od člověka, který více než třicet let propojuje politiku a vlastní podnikatelské impérium a čerpá ze státu miliardy korun. Pane Babiši, ne každý dělá všechno kvůli osobnímu nebo finančnímu prospěchu. Chápu, že podle sebe často soudíte ostatní, ale tentokrát jste úplně vedle. Místo hledání spiknutí kolem studijní cesty do Thajska bych doporučil soustředit se na skutečné problémy České republiky. Třeba na to, jak naplníme naše závazky vůči spojencům, jak zlepšíme stav českého školství, nebo jak zabráníme tomu, aby populistická politika Tomia Okamury rozvrátila ekonomiku a veřejné služby tím, že odsud bude vyhánět Ukrajince a další. Fotografie a videa z cesty přikládám. Ať si každý udělá obrázek sám. #Kratom #Thajsko #Politika
111 21
PE
Petros Michopulos (Kecy&Politika)
@PetrosKecyaPoli · 21.6.2026
Všem je myslím jasné, že @AndrejBabis je stárnoucí Husák 2.0 který už bude tuto zemi jenom poškozovat, ale pro ty, co tomu ještě nevěří, tak tohle je myslím dostatečně vypovídající⬇️. Z řádění ho a celé té jeho party se bude Česká republika vzpamatovávat celou jednu dekádu. Možná víc. Ne nadarmo se tak servilně hlásí k jinému senilovi který vládne v Americe, která se z toho bude vzpamatovávat taky hezky dlouho. #politika #ČeskáRepublika #AndrejBabiš
138 10
Poslední skaut™
Poslední skaut™
@Posledniskaut · 21.6.2026
"Já jsem seděl ve vícero vládách, seděl jsem v nějaké vládě, kde mě všichni nenáviděli, ti koaliční partneři - a cítil jsem, že jsem jim vadil. Teďka sedím ve vládě, kde jsou noví, kteří možná nejsou až tak kompetentní, ale člověk jim to odpustí, protože se učí, protože si navzájem pomáháme a důležité jsou ty mezilidské vztahy." #politika #vláda #mezilidskévrstahy
118 3
Paula
Paula
@Paula44212447 · 21.6.2026
MA GOOOOOR! V jedné mé vládě mě lidi neměli rádi... tak teď mám ministry kteří nejsou tak úplně kompetentní, ale mám je rád! 😆 Tenhle vtipný kousek je o @OtoKlempir a @Prazsky_Espedak a tousťáku 🤡 Jinak tedy hodina a půl monologu oligarchy @AndrejBabis na @CNNPrima byl opět naprostý bizár! Malinko zrychleno... #babišjeblb #politika #humor #českárepublika
127 7
Robert Ágh
Robert Ágh
@reflektorbob · 21.6.2026
Prý Babiš při jakémkoliv projednávání bodů se střetem jeho zájmů z vlády odchází. Tvrdí to @alenaschillerov. Zase lže. To by tam Babiš vůbec na vládě nemohl sedět. #Babiš #politika #českárepublika
104 8
← Předchozí stránka 15 Další výsledky →